Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

haNNi

[MMORPG] Shaiya

Recommended Posts

eq5cvn.jpg

 

 

Shaiya e un MMORPG (massively multiplayer online role-playing game) , gratis de jucat , e deschis in beta din Decembrie 2007 . A fost creat de Sonov Entertainment si publicat de Aeria Games & Entertainment, Inc.

 

Acest joc e conturat pe doua lumi : "Alliance of Light" si " Union of Fury"

 

Dupa ce iti alegi partea caruia vrei sa te alaturi , vei da de rase. Jocul are in total 4 rase :

 

Humans & Elves din Alliance of Light &

Nordein & Vail din Unuin of Fury , Nordein Sau Deatheaters

 

Cam asa arata categoria Humans f1f7ev.jpg

 

Bine , categoria Humans avand in total 3 clase [ characters]

Fighter > Malee atack , in general cel mai ales caracter , cel care ataca cu sabii , spire .

Defender> Asemanator Fighter-ului doar ca acesta poarta un scut si este mai bun in defensiva decat in atac , dar avand un atac destul de bun.

Priest> Tine de magic atack ,"preotul" , isi merita numele , acesta fiind ales pentru incarcarea vietii celorlalte rase sau chiar insusi.

 

Categoria Elves tine tot de Alliance of light , sper ca a-ti inteles 2u4u3af.jpg

 

Ranger > Carcaterul care foloseste tot atacul terestru ca fighter-ul doar ca este mult mai rapid , avand insa o defensiva slaba

Mage> Acesta este caracter tip magic atack , extrem de mare atacul dar cea mai slaba defensiva , moare destul de repede

Archer > Dupa nume va da-ti seama ca este un arcas , defensiva slabuta , atack nu prea bun , range-ul destul de mare

 

Acum Union Of Fury are tot 2 clase Nordeins si Vail

 

t55flg.jpg Nordeins

 

Warrior , Guardian , Hunter = Fighter , Defender , Archer , E aproape acelasi lucru , alta infatisare , si putine diferente la skilluri

Si Vail > Assasin , Pagan , Oracle - Ranger , Mage , Priest , am explicat sus 28cn14x.jpg

 

Jocul vi l-am explicat in mare , lvl up se face din experienta , trebuie sa omori mobs = creaturi , sunt foarte multe mape , multe trasee de fiecare parte [ Aliance O.L si Union O.F] iteme , arme pentru fiecare rasa pica la anumiti mobi , bossi .Jocul e foarte complex daca cineva e interesat v-am spus , pm , nu pot explica chiar tot , daca v-a placut like this sau comm . Nu am dat copy - paste , m-am chinuit putin sper sa fi facut bine :)Si inca ceva , scopul jocului e pvp-ul , deci e un joc construit masiv pentru pvp , guilduri , 1 vs 1 , events , pvp masiv intre cele 2 aliante.

 

Fiecare caracter are skillurile lui , nu sunt multe , dar importante , nu se joaca doar male , adica cu arma .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sooper jocu, pacat ca in pvp iti tb 4 arme si 4 armuri top fiecare cu diferite elemente (Foc, Apa, Natura, Vant)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da , aici deja intrii in consistenta jocului , nu am mai dat detalii ;d .

Plus ca trebuie sa le potrivesti cu cele ale inamicului si-ti trb dexteritate . Foc ,Apa ,Pamant si Vant

Share this post


Link to post
Share on other sites

L-am incercat, imi seamana mult cu Drakensang, daca-l stiti, arata foarte bine, chiar un MMORPG reusit. N-am putut sa ma prind de unele chestii, in rest pare ok, peste metin, pentru mine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E cu mult peste metin , complexitate, aventura chiar si in iteme. Iar daca serverul official pare prea greu exista mii si mii de servere private pe care le poti incerca . Nu prea e joc pentru incepatori de aceea cam pierde playeri dar eu am inceput singur fara sa ma invete cineva ceva , doar mi l-a aratat , am ajuns pro , am jucat mult timp dar cum se intampla de multe ori nu ma mai puteam dezlipi de el si m-am lasat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jocul este sooper dar greu cum a zis hanni, dar odata ce il inveti este sooper cu mult peste metin, (am jucat metin 4 ani si shaiya 2 si stiu ce spun) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jocul este superb , grafica excelenta , bine lucrat , am jucat si eu acum ceva timp , imi amintesc cand ma chinuiam sa fac lvl si nu stiam , batea-am numai vulpite , pana cand am dat de fantomele alea :(

Jocul merita incercat , este bestial.Oricum , Metin2 este mama tuturor MMORPG-urilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...