Jump to content
Sign in to follow this  
Marci

Discutii UEFA Champions League si Europa League

Recommended Posts

Borussia Dortmund va castiga negresit in finala cu Bayern Munchen

Parerea mea este ca se va termina la penalty-uri aceasta partida :-? deoarece amandoua echipa au o aparare solida si un atac foarte bun , daca e sa se marcheze pun pariu ca se va marca pe contraatac pt ca amandoua echipa au jucatori de mare perspectiva , tehnici si rapizi..

Edited by alert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare , a inceput o noua editie Uefa Champions League.Tare mi-as dori o finala Bayern - Real in care Real sa castige desigur :)).Tot pe Bayern o vad favorita anul acesta dar si Arsenal incep sa imi placa.Sa dea domnu sa castige Madrid :)).Parerile voastre?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare , a inceput o noua editie Uefa Champions League.Tare mi-as dori o finala Bayern - Real in care Real sa castige desigur 21.gif.Tot pe Bayern o vad favorita anul acesta dar si Arsenal incep sa imi placa.Sa dea domnu sa castige Madrid 21.gif.Parerile voastre?

 

Eu nu mai doresc spanioli sau germani in finala, as vrea sa fie acum o echipa din Italia, poate Franta, sa zic si Anglia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu mai doresc spanioli sau germani in finala, as vrea sa fie acum o echipa din Italia, poate Franta, sa zic si Anglia.

 

Din Franta mai putin cred, dar din Anglia sunt sanse mari sa vedem o echipa in finala, de exemplu Arsenal e intr-o forma foarte buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare , a inceput o noua editie Uefa Champions League.Tare mi-as dori o finala Bayern - Real in care Real sa castige desigur 21.gif.Tot pe Bayern o vad favorita anul acesta dar si Arsenal incep sa imi placa.Sa dea domnu sa castige Madrid 21.gif.Parerile voastre?

 

 

Dar Barcelona nu mai ajunge in finala :))) ?

 

sa fie Real-Barca , sa le de-a Nerymar 3 sa-i sature

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar Barcelona nu mai ajunge in finala 21.gif) ?

 

sa fie Real-Barca , sa le de-a Nerymar 3 sa-i sature

Este foarte greu sa fie o finala Real - Barcelona , deoarece in acest start de UCL , multe echipe au inceput perfect si au dat dovada ca merita sa ajunga departe , dar din cele 2 echipe ( Real sau Barca ) eu sunt sigur ca una va ajunge in finala 3.gif.

Edited by alert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate am observat din meciurile de aseara PSG m-au impresionat foarte , incep sa joace din ce in ce mai bine dupa egalul cu Monaco.Felicitarile mele pentru Zlatan care la o varsta destul de greoaie este golgheter , a bagat 4 boabe aseara la Anderlecht. Cat despre englezi , Arsenal mai apara mandria lor , United slabi rau de tot iar City nici cu jucatori de milioane nu fac prea multe.Eu tot pe Real o vad in finala , sper sa nu mai aiba ghinionul de anu trecut.

 

PS: Barcelona = 0 fara Messi , nici cu Messi nu mai sunt ce erau pe vremea lu' Guardiola iar Neymar .. cuvintele sunt de prisos nu joaca bine decat la Brazilia ca in rest nu prea am vazut ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Min 15 gol Sergio Ramos, min 20 gol Sergio Ramos, iar Bayern trebuie sa marcheze 4 goluri pentru a se califica. Pareri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu mai sunt pareri...... de la inceputul meciului a inceput Realu cu figuri si sa se ia la bataie din cauza lu criminalu de Pepe si Ramos ..... le-a stricat jocul nemtilor.............nu mai spera asa mult...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu mai sunt pareri...... de la inceputul meciului a inceput Realu cu figuri si sa se ia la bataie din cauza lu criminalu de Pepe si Ramos ..... le-a stricat jocul nemtilor.............nu mai spera asa mult...

 

Realul* si criminalului sau lui criminalul ... in fine.

 

Eu cred ca arbitrul a procedat corect in majoritatea cazurilor. Ai vazut cumva cum scuipa Riberry sau cum da palme jucatorilor de la Real? Probabil te uiti la alt meci, semnatura ta spune totul. Oricum, fiecare cu parerea lui, dar hai sa fim realisti, si chiar daca tii cu Barcelona, nu trebuie sa fii contra lui Real la un meci cu Bayern, doar pentru ca tii cu Barca. Real a fost mai buna ca Bayern, pe contraatac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realul* si criminalului sau lui criminalul ... in fine.

 

Eu cred ca arbitrul a procedat corect in majoritatea cazurilor. Ai vazut cumva cum scuipa Riberry sau cum da palme jucatorilor de la Real? Probabil te uiti la alt meci, semnatura ta spune totul. Oricum, fiecare cu parerea lui, dar hai sa fim realisti, si chiar daca tii cu Barcelona, nu trebuie sa fii contra lui Real la un meci cu Bayern, doar pentru ca tii cu Barca. Real a fost mai buna ca Bayern, pe contraatac.

Eu tin si cu Bayern f. mult , nu k daca joaca contra Realului trebuie sa tin cu Bayern , mie imi place si Bayernu mult , si ai vazut cand baga Pepe capatana in Ribery si in Roben ? cum cauta numa draci pe teren ? k asa le-a stricat chefu de joc cu toate "miscarile" alea ale lor de enervat la maximum

 

Si probabil ai vazut ca arbitru este portughez da? normal ca la orce faza a realului ofera fault . normal.

Edited by SirGolatZzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu tin si cu Bayern f. mult , nu k daca joaca contra Realului trebuie sa tin cu Bayern , mie imi place si Bayernu mult , si ai vazut cand baga Pepe capatana in Ribery si in Roben ? cum cauta numa draci pe teren ? k asa le-a stricat chefu de joc cu toate "miscarile" alea ale lor de enervat la maximum

 

Si probabil ai vazut ca arbitru este portughez da? normal ca la orce faza a realului ofera fault . normal.

 

Ce legatura are ca arbitrul este portughez ? Odata ce ai intrat pe teren si esti arbitru, arbitru ramai, nu tii cont ca ala e X ala e Y, esti arbitru si punct. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce legatura are ca arbitrul este portughez ? Odata ce ai intrat pe teren si esti arbitru, arbitru ramai, nu tii cont ca ala e X ala e Y, esti arbitru si punct. 

da ma da cum zici u :))) cred ca tu nu prea sti Fotbal am impresia , cum sa zici ca arbitru ala Portughez nu le da avantaj lu Real/CR7/Pepe :)))) ma prietene .fi serios.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu mai sunt pareri...... de la inceputul meciului a inceput Realu cu figuri si sa se ia la bataie din cauza lu criminalu de Pepe si Ramos ..... le-a stricat jocul nemtilor.............nu mai spera asa mult...

 

:)) Se pare ca esti suporter Bayern. Nu a stricat cu nimic jocu' Pepe si Ramos, a poate ca Ramos da .. prin cele 2 goluri :)), in schimb Ribery a facut doua gesturi lipsite total de fair-play cand a scuipat un adversar si l-a si plesnit :-j, asa ca nu mai spuneti ca Pepe si Ramos sunt criminali sau alte alea. Real i-a DOMINAT din punct de vedere tactic, cum zice Ilie Dumitrescu: "i-a subordonat". E clar ca madrilenii au fost peste bavarezi ........nemtii au fost facuti sah-mat !

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)) Se pare ca esti suporter Bayern. Nu a stricat cu nimic jocu' Pepe si Ramos, a poate ca Ramos da .. prin cele 2 goluri :)), in schimb Ribery a facut doua gesturi lipsite total de fair-play cand a scuipat un adversar si l-a si plesnit :-j, asa ca nu mai spuneti ca Pepe si Ramos sunt criminali sau alte alea. Real i-a DOMINAT din punct de vedere tactic, cum zice Ilie Dumitrescu: "i-a subordonat". E clar ca madrilenii au fost peste bavarezi ........nemtii au fost facuti sah-mat !

 

frate au fost peste ei, dar ai vazut cum a inceput meciul ? cum bayern ajungea la poarta aia incepeau cu impinsu si tavalitu pe jos ? cum Pepe sarea la bataie ? si normal ca a reactionat si Ribery cand a vazut atata nesimtire pe fundasii aia  care cereau fault la orce faza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ma da cum zici u :))) cred ca tu nu prea sti Fotbal am impresia , cum sa zici ca arbitru ala Portughez nu le da avantaj lu Real/CR7/Pepe :)))) ma prietene .fi serios.

Tu ai vazut cum a fost faultat Ronaldo de Dante? Ala a fost fault de rosu fara discutie. Numai da vina pe arbitraj ca nu a favorizat cu nimic pe cei de la Real.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ma da cum zici u :))) cred ca tu nu prea sti Fotbal am impresia , cum sa zici ca arbitru ala Portughez nu le da avantaj lu Real/CR7/Pepe :)))) ma prietene .fi serios.

 

Exagerezi ! Nu prea stii sa suporti infrangerile. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un pronostic la Atletico-Chelsea ? 

Eu as merge pe o finala Chelsea-Real 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu mi-as dori ca Atletico sa ajunga in finala, joaca un fotbal de calitate, si ar fi mai interesant un duel intre doua echipe de contraatac, decat o echipa de contraatac si una care se apara(Chelsea). Deci as vrea Atletico Madrid in finala, e greu, dar nu imposibil, s-a demonstrat aseara cum sta treaba - mingea e rotunda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Real Madrid - Chelsea cred ca o sa fie finala UCL. Sincer, nu cred ca Mourinho poate scapa finala. Mou' e prea "vulpoi" ca sa il elimine Simeone :))

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca chelsea o sa aplice o noua formatie cu toata echipa in poarta o sa fie greu pt Atletico care o sa atace cu toata echipa si chelsea o sa scape pe contraatac ..... oricum sper sa-i bata Atletico si sa le scoata fotbalu din cap. oricum aia e o echipa ANTI-FOTBAL !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu mi-as dori ca Atletico sa ajunga in finala, joaca un fotbal de calitate, si ar fi mai interesant un duel intre doua echipe de contraatac, decat o echipa de contraatac si una care se apara(Chelsea). Deci as vrea Atletico Madrid in finala, e greu, dar nu imposibil, s-a demonstrat aseara cum sta treaba - mingea e rotunda.

 

Daca nu eu, atunci cine?!

 

Se pare ca Atletico a dat o lectie de fotbal pe Stamford Bridge. Mi-a placut foarte mult acest meci, nu a fost unul bazat pe aparare, ambele echipe au atacat la orice scor, atat la 1-0 cat si la 1-1 sau 3-1. Felicitari lui Simeone care a facut o echipa printre cele mai bune din Europa, si nu are cine stie ce mari vedete. Chiar imi doream sa ajunga Atletico in finala, dovada postul de mai sus pe care l-am si citat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu eu, atunci cine?!

 

Se pare ca Atletico a dat o lectie de fotbal pe Stamford Bridge. Mi-a placut foarte mult acest meci, nu a fost unul bazat pe aparare, ambele echipe au atacat la orice scor, atat la 1-0 cat si la 1-1 sau 3-1. Felicitari lui Simeone care a facut o echipa printre cele mai bune din Europa, si nu are cine stie ce mari vedete. Chiar imi doream sa ajunga Atletico in finala, dovada postul de mai sus pe care l-am si citat.

Sa tinem cont ca a ajuns pana in finala fara nici o infrangere ;).

 

Eu ma asteptam ca la 1 - 0 pentru Chelsea sa cheme Mourinho autobuzele , dar nu a fost asa.Atletico a inceput a 2-a repriza foarte bine , asaltandu-i pe cei de la Chelsea.

A gresit si Mourinho prin introducerea lu' Eto'o , care a facut si penalty si nici nu a jucat nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mou , e vulpoi dar a dat peste un leu.

Simeone , a stiut sa atace iar asta a facut diferenta.Vorba lui Marcel : 

 

" Nu are cine stie ce vedete " , il are doar pe Arda Turan si cam atat.Diego Costa , Koke , Adrian si restul nu erau vedete fara el , cum nici Reus , Gotze sau Lewa  nu erau fara Klopp s.a.m.d

 

Prima finala de UCL din istorie cu 2 echipe din acelasi oras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astra a castigat azi cu 3-0 stie cineva ce au facut celelalte doua echipe romanesti? sunt undeva unde nu am mare acces la internet :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...