Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Lyon - Astra 1-2. Fatai și Budescu întorc scorul și aduc o victorie imensă pentru giurgiuveni!

Recommended Posts

Olympique Lyon și Astra au făcut un meci extrem de spectaculos, în manșa tur a play-off-ului Europa League.

 

Starul francezilor, Lacazette, a avut prima ocazie importantă, dar Silviu Lung i-a refuzat golul cu un reflex de zile mari. Un minut mai târziu giurgiuvenii au replicat prin Fatai - atacantul alb-negrilor a șutat însă peste transversală.

 

Gazdele, în schimb, nu au mai ratat și au dat lovitura prin Malbranque. Mijlocasul de 34 de ani a deschis scorul cu un șut plasat, din marginea careului.

 

Până la pauză, Fatai putea restabili egalitatea, dar și-a trecut în cont o ocazie uriașă. După revenirea de la cabine, Astra a fost de neoprit.

 

Budescu a ratat două oportunități importante și a fost imitat, în minutul 61, de Laban. Jucătorii lui Isăilă s-au razbunat, în cele din urmă, prin Fatai. Vârful giurgiuvenilor a transformat în gol pasa lui Enache.

 

Nigerianul a obținut și eliminarea unui adversar. Arbitrul i-a acordat al doilea galben lui Rose pentru ca, două minute mai târziu, Astra să dea din nou lovitura.

 

De Amorim a fost faultat în careu iar, de la punctul cu var, Budescu a reușit un gol uriaș. În prelungiri, Silviu Lung a fost salvat de transversală la lovitura de cap a lui Bakary Kone și Astra a obținut victoria.

 

Scorul final a fost 2-1 pentru vicecampionii Romaniei, care sunt la pun pas de accederea în grupele Europa League.

 

Sursa: www.digisport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astra a facut un meci mare si a dovedit ca este o contra-candidata pentru campionatul Romanesc.

Hai Romania!

Share this post


Link to post
Share on other sites

FA-BU-LOS !! Mi-a placut mult cum a jucat Astra in seara asta , mai ales in a 2-a repriza, si sunt foarte fericita ca a batut, tocmai in Frantaa :X:)), insfarsit le-am dat peste nas francezilor, ca de mult imi doream asta ca ei ne cred pe noi niste 'inapoiati' :)). Sunt aproape de calificare, dar daca se cred deja calificati gresesc.E pacat de Petrolu', dar macar una din acestea doua sa se califice in grupe(Astra).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eram sigur ca Astra bate, pana la urma lyon nu mai e ce era inainte dar ramane o echipa mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eram sigur ca Astra bate, pana la urma lyon nu mai e ce era inainte dar ramane o echipa mare.

Ma bucur ca erai asa increzator in Astra :) Si eu imi doream sa castige dar nu aveam mari sperante .. Ma bucur ca au castigat

Share this post


Link to post
Share on other sites

FA-BU-LOS !! Mi-a placut mult cum a jucat Astra in seara asta , mai ales in a 2-a repriza, si sunt foarte fericita ca a batut, tocmai in Frantaa :X:)), insfarsit le-am dat peste nas francezilor, ca de mult imi doream asta ca ei ne cred pe noi niste 'inapoiati' :)). Sunt aproape de calificare, dar daca se cred deja calificati gresesc.E pacat de Petrolu', dar macar una din acestea doua sa se califice in grupe(Astra).

Esti fericit(A) nu ?! =)).

 

Astra a jucat de la foarte bine spre perfect, daca nu rata FATAI 4 ocazii uriase cred ca nu se supara nimeni daca se termina 5-1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo Astrei, vorba lui AlyBaba, Lyon nu mai e ce-a fost odata. Astept cu nerabdare meciul retur.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...