Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

OmuPower

American Sniper - Lunetistul american

Recommended Posts

American Sniper - Lunetistul american

 

Poster:

 

American-Sniper-Trailer.jpg


Regia / Autori:

 

Jason Hall     
Chris Kyle     
Scott McEwen     
James Defelice


Roluri / Actori:

 

Bradley Cooper
Chris Kyle
Kyle Gallner     
Goat-Winston
Cole Konis     
Ben Reed     
Wayne Kyle
Elise Robertson     
Debbie Kyle


Gen:

 

Actiune

 

Data lansarii:

 

2014


Scurta Prezentare:

 

Chris Kyle e cel mai letal puşcaş din istoria armatei americane. Însă el e mult mai mult decât cel mai bun trăgător la ţintă. Când e trimis în Irak el are o singură misiune: să-şi protejeze camarazii de luptă. Acurateţea cu care gloanţele trase de el lovesc salvează multe vieţi, iar poveştile despre curajul său se răspândesc şi îi aduc porecla „Legenda”. Reputaţia lui trece şi pe frontul inamic, un preţ se pune pe capul său, iar asta îl face ţinta principală a insurgenţilor. Între timp duce şi o luptă interioară, străduindu-se să fie un tată şi un soţ bun pentru familia sa de la celălalt capăt de lume. În ciuda tuturor pericolelor şi a suferinţei provocate familiei prin plecările sale repetate pe front, Chris merge de patru ori în Irak şi devine printre camarazii săi personificarea motoului „nimeni nu e lăsat în spate”. Însă când se întoarce la soţie şi copii îşi dă seama că, de fapt, ceea ce nu poate el lăsa în spate e războiul.


Sursa:

 

http://www.cinemarx.ro/filme/American-Sniper-Lunetistul-american-2557381.html


Trailer:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un film foarte bun dupa parerea mea. Imi plac filmele asta cu sniper. Trebuie vazut de oricine, este unul din filmele care merita vazute. Il recomand.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte bun filmul. Mai ales la ce filme s-au facut in ultimul timp...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte bun filmul. Mai ales la ce filme s-au facut in ultimul timp...

 

 

Un film foarte bun dupa parerea mea. Imi plac filmele asta cu sniper. Trebuie vazut de oricine, este unul din filmele care merita vazute. Il recomand.

 

Am mai gasit unul la fel de bun.

 

Link: http://forum.egaming.ro/topic/171015-sniper-legacy-2014/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ieri m-am uitat la el .. impresionant .. Trist finalul, filmul fiind inspirat din fapte reale a accentuat momentul ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...