Jump to content
Sign in to follow this  
CoZmiNeXe

[Respins][Propunere] Adding a Radio

Recommended Posts

Propun sa se adauge un radio al comunitatii, acela pot sa il fac chiar eu, imi trebuie doar un host.

 

Pot sa fac si sectiunea daca este nevoie, am experienta IPB si ACP.

Edited by CoZmiNeXe
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro. Sunt de acord cu infiintarea unui post de radio. Insa din ce tin minte in perioada anterioara nu a avut succes. Insa orice + este bine venit in comunitate. Nu are cu ce sa incurce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro. Sunt de acord cu infiintarea unui post de radio. Insa din ce tin minte in perioada anterioara nu a avut succes. Insa orice + este bine venit in comunitate. Nu are cu ce sa incurce.

Acum m-ai puţin de o lună s-a implementat acest "proiect", dar de alte persoane, si nu a avut succes...

 

Personal sunt Contra, daca lumea nu e atrasa de un server de Team speak, nu a facut o nici cu un radio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO cu siguranta mult mai fain e ca atunci cand urci intr-o masina sa fie setat Radio eG by default, cu muzica buna, stiri - noutati adaugate pe server.

​Cand cineva se ocupa cum trebuie intotdeauna va fi apreciat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum m-ai puţin de o lună s-a implementat acest "proiect", dar de alte persoane, si nu a avut succes...

 

Personal sunt Contra, daca lumea nu e atrasa de un server de Team speak, nu a facut o nici cu un radio...

 

Tocmai tipul de mai sus a venit cu o solutie destul de inteligenta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am avut un post de radio,este si acuma sectiunea si nu prea a avut succes,poate n-am facut ceva bine,daca vrei sa te ocupi gasesti host la 4-5 euro de 250 de ascultatori,asa nu cred ca o sa-ti plateasca nimeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am găsit, are 300 ascultători, up-time 99%, Auto-DJ 4gb si 1.50€ pe lună.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest wLLy

Acum m-ai puţin de o lună s-a implementat acest "proiect", dar de alte persoane, si nu a avut succes...

 

Personal sunt Contra, daca lumea nu e atrasa de un server de Team speak, nu a facut o nici cu un radio...

Fix aceeasi parere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

UP! Marci pls.

Share this post


Link to post
Share on other sites

UP! Marci pls.

Nu marci iti aproba proiectul. Insa te intreb asa, ai resursele necesare ( financiare, tehnice si staff ) vad ca esti doritor sa implementezi acest proiect in comunitate si ar ajuta daca se va implementa cumva si pe serverele in care nivelul informatic permite acest lucru.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Situatie finaciara am, adica pot sa dau 1.50e pe luna pentru host. Tehnice rezolv dupa ce rezolv si cu hostul. Staff recrutez, din nou, dupa ce iau hostul.

 

Ca daca iau hostul si vad ca nu merge bine treaba, angajez oameni degeaba practic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai probabil EuSuntAla cand a spus de staff se referea daca exista personal care sa administreze acel radio (pui melodii noi, poate faci un mix, dunno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand sunt eu online pot sa ma ocup de el, cand sunt offline, la host exista Auto-DJ, cer dedicatii si propuneri pe forum sau in-game si le bag in Auto-DJ. Personal nu prea trebuie, doar pentru stiri etc.

 

In plus, cei de la host au Support 24/7, deci nu este o problema cand pica frecventa.

Edited by CoZmiNeXe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca crezi ca poti face ceva serios, ne mai gandim, daca insa te gandesti sa faci un alt radio de manele mai degraba renunti acum la idee.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ascult manele, stai calm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro, sunt de acord, dar sa fie DJ tot Blackdayy, baga muzica ok, manele baga pentru ca asta cerea serveru, eram langa el cand primea zeci de /w Baga nuj ce melodie 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se mai arata cineva interesat sa ajute la suportul tehnic cat si administrarea lui? Sper sa nu va tiganiti iar, insa chiar daca sunt destui ascultatori de manele se creeaza controverse si lumea se imparte insa muzica ascultata la radio-uri populare precum Zu, KissFM etc. sunt acceptabile si nu creeaza diferente intre clasele sociale. Astfel ca se mai arata cineva sa ajute la dezvoltarea proiectului?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daca este cineva interesat de a crea un al doilea post de radio doar cu manele puteti da reply. O sa va ajut financiar daca este nevoie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca este cineva interesat de a crea un al doilea post de radio doar cu manele puteti da reply. O sa va ajut financiar daca este nevoie.

Tu vrei sa faci ceva dar inca nu imi dau seama la ce te pricepi, zici ca vrei sa ajuti la sv de tf2, faci doua radiouri, imi lasi pm cum ca vrei sa faci ore pe MC. Si ti-am dat motive de ce nu ar trebui sa avem un radio cu manele. Topic closed iar sugestia ramane respinsa temporar pana cand cineva trece de apogeul limitarilor la gandirile propii si are habar de ceea ce am spus anterior.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...