Jump to content
Sign in to follow this  
AdriaN

Neymar și-a stăpânit cu greu emoțiile la final: ”Nu am trecut niciodată prin asta”

Recommended Posts

bto1Ujg.jpg

 

După înfrângerea dureroasă suferită pe Parc des Princes, Neymar nu a putut ascunde dezamăgirea la finalul partidei din Champions League. Superstarul brazilian a spus că este prima înfrângere din cariera sa care îl lasă fără cuvinte.

 

Neymar jr. a fost unul dintre puținii jucători de la clubul catalan care s-a oprit în dreptul jurnaliștilor prezenți la zona mixtă.

 

"A fost un joc atipic, suportăm cu greu ce rezultatul, dar PSG a câștigat meritat.

 

Au făcut un meci mare, au reușit să ne surprindă și au marcat ori de câte ori au avut ocazia. Noi, acum, ne gândim doar la următorul joc, să vedem ce putem face și vom încerca să ținem capul sus.

Deși este foarte dificil, practic imposibil, nu putem renunța la această dublă cu PSG", a spus atacantul catalanilor.

 

Referitor la returul de pe 8 martie, care se va disputa pe Camp Nou, Neymar a recunoscut că

 

"este foarte dificil să ne gândim cum vom juca, este o diferență de patru goluri, n-am mai trecut prin această situație vreodată, așa că nu știu ce să vă mai spun”, a spus Neymar despre posibilitatea ca Barcelona să răstoarne rezultatul.

 

Neymar a spus că a performanța înregistrată de PSG nu-l surprinde.

 

"Nu, noi știam că PSG este o echipa mare pentru că au jucători de calitate. Au jucat mai bine ca niciodată, i-am lăsat pur și simplu să-și facă jocul și de aceea chiar nu sunt surprins că ne-au bătut cu 4-0”, a conchis starul brazilian.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sursa : www.digisport.ro

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...