Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Radu_Toretto

[MMORPG] Metin2

Recommended Posts

Metin2

- MMORPG -

 

metin2[1].jpg

 

Metin 2 este un MMORPG gratuit dezvoltat de către Ymir Entertainment. Există patru tipuri de personaje: Războinic, Ninja, Șaman, Sura. Fiecare clasă de personaje poate fi aleasă ca fiind una masculină sau feminină, mai târziu sexul putându-se schimba cu Vraja Schimbării, un obiect care poate fi achiziționat contra cost din Magazinul de Obiecte.

Jucătorii trebuie să înainteze în niveluri obținând cât mai multă experiență, prin mai multe metode, să devină din ce în ce mai puternici mărindu-și abilitățile magice, care sunt de două feluri pentru fiecare clasă și au posibilitatea de a face misiuni, de a pescui, de a se căsători, de a se duela, de a negocia și multe altele. În joc sunt mai multe hărți în care te poți teleporta (de la nivelul 15). Dacă omori diferiți monștri (este recomandat ca aceștia trebuie să aibă nivelul cât mai apropiat de al tău), poți câștiga Yang, care este moneda de schimb a jocului.

 

 

Caractere :

  • RAZBOINIC: Datorita abilitatilor armurilor lor puternice, au un rol important in lupta corp la corp. Aspiratiile lor vin mai ales din puterea fizica si din spiritul lor calm si echilibrat.Depinde de abilitatile alese, razbunarea lor poate fi distrugatoare folosindu-se de armele manevrate cu ambele maini sau prin indemanarea utilizarii unei sabii si a scutului, ce pot pune piedici oricarui adversar.ocupa locul 2 la putere.
  • NINJA: Sunt asasini profesionisti, capabili in orice moment sa loveasca tacut si pe neasteptate. Poarta numai armuri usoare pentru a mentine viteza si mobilitatea.Dedicati abilitatilor lor, Ninja sunt maestrii in luptele cu pumnalul cat si cu arcul.ocupa locul 3 la putere.
  • SAMAN: Sunt intelepti si folosesc Farmecele si Magia. Intr-o lupta sau in apararea unui camarad, puterile lor mistice sunt foarte eficace.Dedicati abilitatilor lor, Samanii sunt maestrii in intensificarea damage-ului din timpul atacului si in tamaduirea rapida sau in sustinerea vrajilor.ocupa locul 4 la putere.
  • SURA: Sunt Luptatorii care au optinut puteri magice cand au decis sa creasca in bratele lor Samburii malefici ai Raului. Din aceasta cauza sunt maestrii in lupte prin manuirea sabiei cauzand de asemenea chiar si damage de la distanta folosindu-se de magie.Dedicati abilitatilor lor, Sura isi pot dezvolta farmecele folosite in atac si pot spori puterea magica.si cei mai puternici sura bm (magie neagra)locul 1 la putere.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

lvl 54 militar /insurat/freza/inel :-j +ban legolas !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metin2 pff :)) daca nu aud cred ca ju######te din clasa in fiecare zi nu mai de asta vorbesc Metin2 in sus Metin2 in jos :) Am intrat si eu oleaca pe un sv Privat dar nu e genu meu nu prea imi place :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu la fel.

Tot auzeam pe altii vorbind de acest joc.

Prima data ma gandeam ca e un browsergame si ma gandeam "ce naiba pot vedea astia la porcaria asta de joc ?".

Apoi vara trecuta, m-am decis sa vad care e treaba. Am aflat ca de fapt e MMO si nu browser game. Am inceput pe un server privat si am ajuns la level 95 cu un Razboinic. Apoi am schimbat, am jucat cu Sura si la mai tarziu cu Saman, cel din urma folosind-ul pentru buff.

Ce pot sa spun, mi-a placut extraordinar de mult ... si de multe ori ma gandesc ce credeam inainte despre acest joc si ce a fost de fapt cand l-am descoperit cu adevarat.

De accea nu suport pe multi cand zic "bleh, metin2 ce mai joc ...". Pai joaca frate, vezi cum e si spoi vorbeste.

Cred ca in vacanta de vara o sa ma apuc iarasi sa joc ... :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am multe conturi :)) UK am razboinic lvl 61 , 61 , 59 ninja 48 pe us razboinic 73 servere private nu ma joc ca e o prostie . nici cele oficiale numai ma joc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Radu iti dau dreptate dar cand ii auzi pe aceia intruna vorbind :)) nu mai poti de nervi una doua "Mi-am luat armura +2 +9...m-am dus la regian Paianjen :)(ce nume)"

 

Dar, stiti vorba aceea "Nu judeca o carte dupa coperta" nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

am jucat 3 luni pe severu leonis, nu mi s-a parut nimic special,grafica varza,si multi copii de varste mici care jucau,aiurea.Sunt mmorpg-uri mai frumoase.Pentru cei interesati,am un ninja de lvl 31 arc +8 pe leonis. :)) pm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce joc mai e si asta =))

 

disable 24 ore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am jucat si eu , a fost primul mmorpg pe care l-am jucat , dar nu prea mi-a placut , am facut pana in jur de lvl 28 si dupa m-am lasat .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie unu nu prea imi place .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie unu nu prea imi place .

Iti dau dreptate....Metin 2,este un joc pentru copii,este foarte aiurea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie unu nu prea imi place .

 

 

Iti dau dreptate....Metin 2,este un joc pentru copii,este foarte aiurea.

 

http://forum.egaming.ro/topic/66681-regulament-sectiune/

 

9. Nu postati critici aiurea jocurilor, gen "cel mai praf joc", "nu se compara cu ...", "jocul X e de 10 ori mai bun ca asta", etc. Daca iti place posteaza daca nu, ocoleste topicul. [suspend / disable]

 

Are rost sa mai continui ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ii foarte jmecher jocul ... Pacat ca eGaming nu face si un server de metin2 :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-a placut joku Metin 2. Am avut pe Leonos 87 cal militar/4P/Freza/inel.Dar am luat ban :)) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toata lumea vorbea de Metin 2 , privat etc ..

Ma intr-o zi am intrat si eu ... La inceput m-a captivat apoi , m-am pictisit :feminist_en: .. Am facut level 12-13 , a mai jucat si varmiu ( are 11 ani ) si stia o gramada ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi s'a parut unul dintre cele mai slabe jocuri in MMO-RPG'uri.. un gameplay facut la misto parerea mea..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi s'a parut unul dintre cele mai slabe jocuri in MMO-RPG'uri.. un gameplay facut la misto parerea mea..

Da, insa uitate cati playeri are.

Numai oficialul are vreo 6 servere cu destui jucatori + cateva privateuri destul de recunoscute in tara, la fel cu destui jucatori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact , GX e unu foarte cunoscut in tara... dar nu stiu jocul se bazeaza doar pe o singura chestie..

 

TIM e la fel de cunoscut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dute ma ca sunt cel mai mare metin-ar dupa egaming!:X pentru orice intrebari legate de bonusuri itemele clase statusuri plusuri arme unde sa cresteti misiuni buguri Lasati PM!

Oricum Metin2.ro sa dus imediat dupa plecarea lui Mittens din staff era singuru care mai facea cate un event una alta dar acum cu Miaunet ( Sefa .... ) buguri-le nu se mai raporteaza si toate cele!:) Oricum GameForce ii doare in "pix" de buguri stiu ca romani sunt P.... si baga mii de euro in joc! Este si adevarat daca nu bagi bani in joc de la lvl 50+ deja numai are rost sa joci!

Ca sa cresti trebuie inel si costa bani! Ca sa faci bani trebuie manusa talharului! Ca sa arati mai "Jm3ch3r" iti trebuie o freza si toate acestea costa bani!

 

Despre piata din metin2.ro?! Inainte un pergament costa 4kk acum costa 1,5kk de ce?!?!? la evntul OX pentru fiecare intrebare care o faceai corecta primeai 70 cufere clar de luna si din alcelea picau pergamente binecuvantati si pergament zeul dragon si la 70 de cufere picau minim 30 pergamente!

Despre GM (Game Master)?: Ca sa ajungi GM trebuie Minim 18 ani si trebuie sa depui o cerere daca vei fi acceptat pentru interviu Un SGM (Super Game Master) te va intreba dar nu chestii din joc ci' din viata de zi cu zi! Daca vei trece de Interviu Vei fi TGM (Trial Game Master) va trebui sa prinzi hackeri fish-boti chiar si boti! Dupa ce vei fi Game Master Full Vei primi skiluri P si iteme +9 + o serie de comenzi!

 

Si daca se va deschide un server metin2 pe egaming ( cea ce nu cred) voi ajuta cum voi putea si cu cat!

Sper ca v-am raspuns la niste intrebari ( Ne postate aici) dar care vi le stiti voi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, insa uitate cati playeri are.

Numai oficialul are vreo 6 servere cu destui jucatori + cateva privateuri destul de recunoscute in tara, la fel cu destui jucatori.

 

Mi se pare ciudat cum s-au extins atat de repede.. si cum zici tu la cati playeri joaca.. sunt cam disperati :)):D , fiecare cu gusturile lui :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se pare ciudat cum s-au extins atat de repede.. si cum zici tu la cati playeri joaca.. sunt cam disperati :)):D , fiecare cu gusturile lui :D

Nu e nici un gust Metin2 provoaca dependenta totala gandul de a fi mai bun de a creste mai mare ca alti te pune sa joci pana la un moment dat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unde joci GiveMe ?

Eu am jucat si joc pe private. Pe oficial nu se merita ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am jucat si eu pe UK , a fost primul meu MMORPG , warrior lv 32 dupa care m-am plictisit , iar dupa 2 luni m-a apucat o pofta nebuna de metin , am aici un vecin si-a deschis server-ul lui , am fost GM o saptamana , e superb , dar daca nu ai cu cine sa joci , ii aiurea , pe normal nu am rabdare sa fac level etc. acum caut un privat , sa ma apuc calumea , Warrior este caracterul meu de suflet , Magii : Corp , am 19 ani , am jucat jocul la 14 ani si acuma imi e dor de el , GiveMe , Radu daca mai jucati , pm me cu server-ul si Y!M sa vorbim .. :) Astept si alti "Fanatici" a mentin2-ului .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai joc si in momentul pe un privat mai complex am lvl 101 se numeste new-metin3 e foate complex dar upgraderule te dispera:)) Am incercat sa fac lunara default&docid=WRqft5Ws1MWGxM&w=429&h=340&ei=6QFnTozAK8XNswb4vJnzCg&zoom=1&iact=hc&vpx=516&vpy=217&dur=1012&hovh=200&hovw=252&tx=188&ty=108&page=1&tbnh=147&tbnw=185&start=0&ndsp=12&ved=1t:429,r:10,s:0

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...