Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Radu_Toretto

[MMORPG] Metin2

Recommended Posts

Si mie mi-a placut Metin2, il jucam destul de mult dar apoi am jucat jocuri gen WoW, Aion, Guild Wars 2, TERA etc. si cand m-am intors la Metin nu mai avea nici un farmec. Este un joc invechit, cu grafica de 2003-2004, gameplay expirat, cu o comunitate forma.ta din copii de 5-6 ani (majoritatea) etc. Mai bine incercati alte MMO-uri, sunt destule FREE si care o sa va faca sa va simtiti foarte bine. Ca si Counter-Strike, Metin este foarte jucat datorita minimului de resurse pe care il "impune". Este un joc care poate fi rulat si pe un Pentium 2. Si cand te gandesti ca sunt oameni care pompeaza sute de euro in jocul asta, cand poti lua cu 15 euro / luna abonament la Blizzard pentru WoW si joci un joc de calitate. Fiecare cu gusturile lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am jucat acest joc si am ajuns la level 50 dupa aceea m-am plictisit ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grafica nu este una buna. Ceea ce ne impresioneaza sunt armele si misiunile, parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jocul e ok .. dar grafica si playerii care variaza intre 8-12 ani lasa de dorit ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jocul e ok .. dar grafica si playerii care variaza intre 8-12 ani lasa de dorit ..

Aceasta este o problema generala, daca pot sa ii spun asa, pe care, din pacate, o intalnesti pe majoritatea serverelor MMO.

Daca nu ii bagi in seama, totul este ok. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aceasta este o problema generala, daca pot sa ii spun asa, pe care, din pacate, o intalnesti pe majoritatea serverelor MMO.

Daca nu ii bagi in seama, totul este ok. 1.gif

O alta chestie ar fii toti disperatii :] Daca joci pe serverul oficial daca vrei sa joci high level si sa faci cat de cat fata va fii nevoie de multi $$$

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metin este un joc frumusel, am jucat si eu o perioada pe ro, sv Taurus, lvl 42, apoi am jucat privat...unde este mult mai amuzant...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau sa va cer o parere , am facut aplicatie de GM pe serverul oficial pe serverul Aries , am dat un interviu , am fost acceptat , am vorbit cu staff-ul mi-au facut un cont mi-am ales un nume si am primit niste documente de la GameForge care trebuie semnate si completate de mana cu creionul , si o copie dupa buletin . Ar trebui sa am incredere si sa trimit ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlad , daca ai functia de GM pe serverul oficial ai parte si de un salariu .

Β 

Am un prieten care a scos pe putin 5-6 mii de euro in 5 luni din functia de GM si el nu facea altceva decat sa intre 2-3 ore pe zi si alea sa stea afk , etc .

Β 

Eu ti-as sugera sa incerci , acum daca tu nu ai incredere este alegerea ta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau sa va cer o parere , am facut aplicatie de GM pe serverul oficial pe serverul Aries , am dat un interviu , am fost acceptat , am vorbit cu staff-ul mi-au facut un cont mi-am ales un nume si am primit niste documente de la GameForge care trebuie semnate si completate de mana cu creionul , si o copie dupa buletin . Ar trebui sa am incredere si sa trimit ?

Da, fii fara grija. Asa se procedeaza si pe WoW.

Ia citeste cu atentie hartiile ce le-ai primit de la GameForge si vezi ce scrie. Esti intr-un fel angajatul lor.

Β 

Edit: Eventual poti intreba pe forumurile de specialitate, poate altii cunosc mult mai multe detalii. Dar nu vad sa fie vreo problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

frumos joc:) remember t1t1 lvl 90 metin2 ro leonis banat :( 2 ani lam jucat si nu regret cat despre bani..depinde dak sti sa joci mai mult scoti decat bagi 3.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am citit cu atentie tot ce scrie pe fisele acelea si trebuie sa semnez ca sunt de acord ca sa lucrez ca si voluntar pentru echipa Metin2 ro si ca sunt de acord cu legile germane privind protectia datelor playerilor . Daca o sa incalc vre-o lege se poate pedepsii cu inchisoarea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlad , tot ce faci e pe riscul tau , eu iti sugerez sa te mai gandesti putin inainte sa iei o masura , adica pentru un joc sa platesti cu Inchisoare ? Mii se pare putin cam absurd , dar nu e alegerea mea , ti-as da un sfat " Nu fa ceva pentru care mai tarziu o sa regreti " , sper sa faci o alegere inteleapta .

E un joc foarte frumos , dar cum ziceau si baietii astia prea multi copii de 8-9 ani care strica atmosfera jocului , am jucat aproape 2 ani , dar pe fiecare server am dat de cate un copil , pacat de joc ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlad , tot ce faci e pe riscul tau , eu iti sugerez sa te mai gandesti putin inainte sa iei o masura , adica pentru un joc sa platesti cu Inchisoare ? Mii se pare putin cam absurd , dar nu e alegerea mea , ti-as da un sfat " Nu fa ceva pentru care mai tarziu o sa regreti " , sper sa faci o alegere inteleapta .

E un joc foarte frumos , dar cum ziceau si baietii astia prea multi copii de 8-9 ani care strica atmosfera jocului , am jucat aproape 2 ani , dar pe fiecare server am dat de cate un copil , pacat de joc ...

Fii ma serios. Inchisoare pentru ca nu respecti regulile unui joc ... totusi este exagerat. Aia sigur este o formalitate.

Odata ce ai fost ales, nu cred ca sunt probleme. Fa asta fara griji, daca chiar iti doresti. Si plus ca te poti opri cand doresti tu. Nu te obliga nimeni banuiesc sa respecti un termen de ani de zile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer nu mi-a placut niciodata acest joc, este copiat dupa Talisman Online, doar ca este in roamna. L-am instalat de curiozitate si dupa 5 minute l-am sters.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru un timp am jucat si eu pe RO pana am ajuns la level 30 si ma distram toata ziua la pescuit , pana m-am plictisit de el .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi ceva ca eGaming sa faca un server de Metin2 dar sper sa fie po######t :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi ceva ca eGaming sa faca un server de Metin2 dar sper sa fie po######t 21.gif

A fost propusa chestia asta, stai linistit, dar nu a fost si acceptata.

Cica serverele private de MT2 sunt considerate servere pirat, deci ilegale. Pe motivul asta nu a fost acceptata propunere ... :-@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar totusi,cate servere sunt Private?O gramada nu inteleg care ar fi greseala sa aiba si eGaming unul :| is enshpe mii de servere private!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar totusi,cate servere sunt Private?O gramada nu inteleg care ar fi greseala sa aiba si eGaming unul 22.gif is enshpe mii de servere private!!!!

Β 

Aici c-am ai dreptate , la orice pas gasesti cate un server privat de metin2 fie romanesc fie strain , asa ca nu strica un server de metin2 privat la comunitate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai ales server de eGaming :| palaria mea altii au 3-4 servere private si nu le fac nimic,repede vine unu isi incearca norocul sa faca si el un server privat repede e bagat la inchisoare :-j

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vine nimeni sa te bage la puscarie, dar nu asta era ideea.

Propunerea nu a fost acceptata din simplu motiv ca privatele de MT2 sunt ilegale. Acesta este motivul, nu ca ai face puscarie.

Intrebati administratorii de ce nu sunt de acord.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si pe alti de ce nu ii intereseaza ca serverele de MT2 sunt ilegale ? Aiurea , in fine , daca administratori nu vor sa deschida un server de MT2 nu trebuie sa ii obligam ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai da sunt ilegale dar atunci de ce sunt servere private de MT2 daca sunt ilegale?:|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai da sunt ilegale dar atunci de ce sunt servere private de MT2 daca sunt ilegale?22.gif

Ma ce nu intelegi din "sunt ilegale" ?

Aaa, ca nu verifica nimeni si nu se iau masuri este alta treaba. Ce ar insemna sa vina producatorul impreuna cu "politia" sa amendeze pe toti cei care tin un privat ?

Treaba asta este ca si pirateria online. Se stie de ea dar nu se pot lua masuri.

Β 

Haideti sa incetam cu discutia asta si sa ne limitam la jocul in sine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...