Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Radu_Toretto

[MMORPG] World of Warcraft

Recommended Posts

World of Warcraft

- MMORPG -

 

wow_logo2.jpg

 

World of Warcraft (prescurtat WoW) este un Massively Multiplayer Online Role-Playing Game (MMORPG) creat de Blizzard Entertainment. Este al patrulea joc din seria Warcraft, excluzând expansion pack-urile şi Warcraft Adventures: Lord of the Clans. Jocurile Warcraft sunt situate într-un univers numit Warcraft, o lume fantastică introdusă de jocul Warcraft: Orcs and Humans în 1994. World of Warcraft este situat în Azeroth, patru ani după evenimentele concluzionate în Warcraft III: The Frozen Throne. Odată cu apariţia expansion-ului The Burning Crusade, Outland poate fi explorat. World of Warcraft a sărbătorit a X-a aniversare a universului Warcraft.

Deşi la început jocul a fost încetinit de probleme de stabilitate si performanţă, a devenit rapid cel mai po######r MMORPG bazat pe plată lunară. In 2008 Blizzard Entertainment a anunţat că numărul de jucători activi, care plătesc "la zi", a trecut de 11,5 milioane.

 

Gameplay-ul este foarte interesant şi iţi oferă multe posibilităţi , de exemplu ai posibilitatea de a te specializa într-o profesie prin care poţi câştiga bani (gold).Profesiile sunt foarte utile în multe scopuri cum ar fi : pentru mâncare (cooking) , pentru a îmbunătăţi echipamentul - arme, îmbrăcăminte, accesorii (enchanting), poţiuni, elixire si transmutari ( alchemy ), creare de armuri şi arme (blacksmithing), mecanisme (engineering) , recuperarea vieţii cu ajutorul bandajelor (first aid), pescuit (fishing) , culegerea de plante (herbalism), crearea de accesorii si de giuvaiere (jewelcrafting) croirea unor haine din diferite materiale - ţesătură sau piele (tailoring, respectiv leatherworking), exploatarea minelor (mining) şi jupuirea pieilor animalelor (skinning) .

 

Warcraft este cel mai ingenios joc creat de Blizzard până în ziua de astăzi. Acesta, pe parcursul timpului a avut mai multe serii: Warcraft-Lord of the Clans, Warcraft-Orcs and Humans, Warcraft Reign of Chaos, Warcraft Frozen Throne, World of Warcraft [Clasic], World of Warcraft: The Burning Crusade, World of Warcraft: Wrath of the Lich King, World of Warcraft: Cataclysm.

 

watch?v=dYK_Gqyf48Y

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joc WoW de 3 ani, imi place, joc TBC (am vreo 8 chars de level 70).Si Lich king e fain, dar mi-e greu sa stau sa incep iar de la 0 :)).Acum a aparut si ultima versiune Cataclysm, dar inca nu sunt servere ce ruleaza pe aceasta versiune, doar cel oficial

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am jucat un timp , jocul este destun de bine construit , grafica nu prea imi place , in rest totul este ok.. dar ceea ce nu mi'a placut era ca lvl maxim era 80.. nush daca si acum m'ai este la fel.. oricum un joc de nota 8 zic eu :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este foarte frumos am jucat vreo 4 luni cu baietii de la bloc, daca ai mai jucat alte jocuri MMORPG gen WOW...te vei descurca greu la inceput cu arme/armuri/harta/vraji......Daca nu ai jucat alt joc MMORPG....greu de tot...oricum....nu strica sa incercati....Cataclysm am auzit ca e bestial...dar inca nu sunt srv care au pus update-ul de Cataclysm...majoritatea ruleaza pe Lich King momentan....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am jucat putin , mai mult mi-a luat sa fac rost de el , nu mi-a placut . Grafica nasoala .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am jucat si eu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Radu_Torreto te-as ruga sa faci un topic special pentru WoW cataclysm . Este un adevarat fenomen acest joc in intreaga lume. Il joc si eu dar sincer WoW classic mi s-a parut cel mai tare joc, era destul de simplu. Cu noile versiune (the burning crusade si dupa aceea lich king) a devenit un joc complex.

 

Sa nu uitam ca este jocul cu cele mai multe vanzari! Bafta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am jokat si eu WoW ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate am auzit de la multi este foarte jucat acest joc , eu n-am jucat niciodata dar sunt curios cum este si cred ca il voi juca .

Share this post


Link to post
Share on other sites

World of Warcraft a devenit gratuit pentru primele 20 de nivele, pe serverele oficiale Blizzard. De la nivelul 20, playeru va putea juca in continuare dar fara ca experienta sa ii modifice levelul sau poate sa plateasca pentru a continua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

WoW este cel mai bun MMORPG...din 2004,de cand a aparut Burning Crusade,WoW este pe locul 1...Jocul te prinde,pe mine unul ma prins,am jucat pe Burning Crusade(cand eram mai mic) si vara trecute pe Wotlk,am avut un druide healer 6200 gear score...nu pot sa mint,jocul creaza dependenta :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer care World of Warcraft e mai 'jucat' ?

 

In Romania WoW Cataclysm 4.0.6 e cel mai jucat in momentu de fata . Daca vrei torrentu pt download P.M me :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...