Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

stefan94

[MULTI]League of Legends

Recommended Posts

hrwi1k.png

 

Leagues of Legends este un joc asemănător cu Heroes of Newerth şi Defence Of The Ancients, acţiunea desfăşurându-se pe Tărâmurile Justiţiei din Runeterra, unde scopul principal este distrugerea Nexus-ului inamic. La fel ca în titlurile menţionate, fiecare facţiune controlează jumătate de hartă şi deţine un Nexus, 3 Inhibitoare, 12 Turnuri şi armate controlate de către computer.

Jucătorii intră în rolul unui Summoner, vrăjitori extrem de puternici ce pot invoca pe Tărâmurile Justiţiei Campioni care să lupte pentru ei. Exceptând controlarea Campionului, pe parcursul unei bătălii un Summoner mai poate interveni direct prin intermediul vrăjilor şi a specializărilor.

 

 

Minimum System Requirements

  • 2 GHz processor
  • 1 GB RAM (Windows Vista and 7 users will want 2 GB of RAM or more)
  • 2 GB available hard disk space
  • Shader version 2.0 capable video card
  • Support for DirectX v9.0c or better
  • Windows XP, Windows Vista, or Windows 7 (Mac OS and Linux are currently not supported)

Recommended System Requirements

  • 3 GHz processor
  • 2 GB of RAM (Windows Vista and 7 users will want 4 GB of RAM or more)
  • 6 GB available hard disk space
  • GeForce 8800 or equivalent video card (Dedicated GPU with 512MB+ Video Memory(VRAM))
  • Support for DirectX v9.0c or better.
  • Windows XP with the latest service pack installed, Windows Vista with the latest service pack installed, or Windows 7 (Mac OS and Linux are currently not supported)
  • The latest update to .NET Framework from Microsoft

 

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IzMnCv_lPxI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce pot sa spun , este umpic greu jocul , l-am jucat , mi-a placut la inceput la tutorial ca nu trebuia sa misc eu camera cand ma duceam cu caracterul la bataie , dar dupa tutorial trebuie sa iti misti tu camera si nu imi place deloc plus ca nici nustiu la ce is bune caracterele alea , eu pur si simplu imi luam un caracter care mergea repede si dadea damage mare .. oricum ma enervam foarte repede ca imi distrugeau aia turnurile mereu , doar o data am castigat si eu si aia a fost cand eram la tutorial , in rest ONLINE nu am castigat niciodata ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer are grafica destul de buna fata de DOTA,dar e greu si nici demult nu a aparut si uitati deja cati jucatori are :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos Jocul Trebuie Incercat...Merita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cinematic Trailer-ul arata foarte fain, dar gameplay-ul lasa de dorit din multe puncte de vedere. Sa fiu sincer eu cred ca ma impresionat trailerul, merita sa fie facut un desen animat :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jocul e frumos si nu e asa greu cum ziceti voi.E greu la inceput pana te inveti cu interfata/eroii.E ca orice joc pana il inveti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jocul e frumos si nu e asa greu cum ziceti voi.E greu la inceput pana te inveti cu interfata/eroii.E ca orice joc pana il inveti.

Exact. Si asta mai ales in cazul MMO-urilor.

Pana inveti ce si cum trebuie sa faci, de la gameplay, stil de joc, etc si pana la iteme si constructia lor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grafica este una buna , am jucat LoL mult timp, stiu cum este, imi place mult, chestia naspa este la online, cateodata nu poti intra pe servere chiar daca nu sunt full, whatever, si mai este enervant , cand intrii din nou, iar o iei de la capat, stiti ce vreau sa zic . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca sti juca e super

 

am 21 pe eune , si 30 pe pbe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca sti juca e super

 

am 21 pe eune , si 30 pe pbe 1.gif

 

Toti avem 30 pe PBE :)) .

Care vrea un duo ranked pe EUNE add ColaSRL .

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine amuh :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesant jocul :D, o sa il incerc acum cat e vara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pare un joc destul de fain , poate il voi incerca doar poate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am jucat , are o grafica foarte frumoasa , este usor sa-l inveti . Il recomand , un joc care a reusit , reuseste , v-a reusi sa stranga multi jucatori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

HMMM... Ce sa zic , nu m-am jucat de loc LOL , dar am auzit ca este un joc fain . :-?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce pot sa spun , este umpic greu jocul , l-am jucat , mi-a placut la inceput la tutorial ca nu trebuia sa misc eu camera cand ma duceam cu caracterul la bataie , dar dupa tutorial trebuie sa iti misti tu camera si nu imi place deloc plus ca nici nustiu la ce is bune caracterele alea , eu pur si simplu imi luam un caracter care mergea repede si dadea damage mare .. oricum ma enervam foarte repede ca imi distrugeau aia turnurile mereu , doar o data am castigat si eu si aia a fost cand eram la tutorial , in rest ONLINE nu am castigat niciodata ..

 

Jocul e tip "Strategie" normal ca este unpic greu cand tu esti obisnuit cu jocurile W A S si D.

Sincer are grafica destul de buna fata de DOTA,dar e greu si nici demult nu a aparut si uitati deja cati jucatori are 1.gif

 

Postul tau din cate vad e putin cam vechi.. Jucatorii de LOL sau dublat.

Cinematic Trailer-ul arata foarte fain, dar gameplay-ul lasa de dorit din multe puncte de vedere. Sa fiu sincer eu cred ca ma impresionat trailerul, merita sa fie facut un desen animat 21.gif

 

Cu ce lasa de dorit . Jocul e Bun , grafica numai zic , skill maxim... grafic.. , Resurse eu zic ca e POMANA CURATA Jocul.

Exact. Si asta mai ales in cazul MMO-urilor.

Pana inveti ce si cum trebuie sa faci, de la gameplay, stil de joc, etc si pana la iteme si constructia lor.

 

Cand te gandesti ca pana la lv 20 nu trebuie sa iei nimic decat eroi. De la lv 20 incepi sa iti pui RUNE ? e viata cu jocul dar el de acea li se pare greu tuturor..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...