1. Bayern Munchen a castigat campionatul Germaniei Echipa Bayern Munchen a c

Gavrilescu: "Oltchim a jucat departe de valoarea sa obisnuita" Presedintele CS Oltchim, Ioan Gavrilescu, a declarat, s
  3. J[e]T

Handbal

Radu Voina: "Am fost depasiti in primul rand de combativitate" Tehnicianul echipei Oltchim R
  4. Barcelona castiga la Sevilla si se mentine in fata Realului FC Barcelona a obtinut, sambata seara, trei puncte vitale in lupta pentru titlul din Primera Division, catalanii impunandu-se in deplasarea de la Sevilla, scor 3-2, dupa ce in minutul 62 aveau avantaj de trei goluri. Golgeterul Messi a deschis scorul dupa numai cinci minute de la primul fluier al centralului Undiano Mallenco, Bojan a majorat avantajul formatiei blaugrana in minutul 28, cand l-a invins pe Palop cu un sut din marginea careului, dupa ce a fost foarte bine gasit de Xavi. Barcelona a facut 3-0 in minutul 62 prin Pedro, acesta profitand de o deviere gresita a unui adversar. Pusa cu spatele la zid, Sevilla a revenit in extremis in finalul meciului, punctand de doua ori pe tabela. Luis Fabiano i-a pasat ideal lui Kanoute in minutul 68 si atacantul din Mali a sutat pentru 1-3. Catalanii au acuzat golul primit si dupa doar doua minute a fost randul lui Fabiano sa perforeze poarta lui Valdes, dupa o faza construita de Zokora. Real Madrid mai spera la titlu La un punct in spatele Barcelonei in ierarhia din Primera, Real Madrid s-a impus in fata bascilor de la Atheltic Bilbao, cu 5-1. In pofida scorului mare 'albii' au fost tinuti in sah pana in minutul 73, dupa care au reusit sa puncteze de patru ori. Cristiano Ronaldo a deschis scorul in minutul 22, pentru ca Yeste sa egaleze cu patru minute inaintea pauzei. Higuain a readus linistea pe Santiago Bernabeu in minutul 73, cand a marcat din cativa metri in urma unui corner executat de Xabi Alonso. Fundasul Sergio Ramos a ridicat scorul la 3-1 in minutul 80, pentru ca Benzema sa marcheze pentru 4-1 un minut mai tarziu, finalizand pasa lui Kaka. Marcelo a inchis tabela in minutul 89. Ultima etapa Cu o etapa inaintea finalului de sezon, Barcelona are 96 puncte, in timp ce Real Madrid se mentine pe locul secund, cu 95 puncte. Barcelona primeste in ultima etapa vizita lui Real Valladolid, in timp ce Real Madrid se deplaseaza la Malaga. Pentru ultimul loc de Liga Campionilor se lupta Sevilla (60 puncte) si Mallorca (59 puncte), in timp ce Villarreal si Getafe (ambele cu 55 puncte) urmeaza sa-si dispute ultimul loc de Liga Europa. OnlineSport
  5. J[e]T

Handbal

La limita posibilului: Viborg 28-21 Oltchim! Fetele de la Oltchim au pierdut la sapte goluri prima mansa a finalei Ligii Campionilor, dar mai spera intr-o minune in returul de la Bucuresti Lotul Oltchimului: Paula Ungureanu si Talida Tolnai (portari), Oana Manea si Ionela Stanca (pivoti), Steluta Luca, Adina Meirosu, Narcisa Lecusanu, Valeria Bese si Patricia Vizitiu, Cristina Neagu si Reghyna Shymkute (linia de 9 metri), Ramona Maier, Iulia Puscasu si Adriana Nechita (extreme). Primaria din Valcea le ofera fetelor de la Oltchim cea mai mare prima publica din istorie! 300.000 de euro vor primi galacticele de la Oltchim daca trec de campioana Viborg. Fetele de la Oltchim nu vor sa stie inca pe ce bani joaca finala Ligii Campionilor. Managerul general al clubului, Constantin Roibu a promis ca nu va dezvalui care este prima oferita de club. "Mi-au spus ca nu vor sa o stie. Ca nu joaca pentru bani si ca au incredere. Poate si din superstitie, m-au rugat sa nu o spun si nu o voi anunta", a spus Roibu.