8,806 profile views
  1. 1. Prison Break 2. Supernatural 3. The Vampire Diaries 4. The Walking Dead 5. Californication
  2. MrMontana

Tenis

ROLAND GARROS WINNERS Masculin Rafael Nadal a câștigat al șaptelea Roland Garros din carieră după 6-4, 6-3, 2-6, 7-5 cu Novak Djokovic Rafael Nadal a câștigat cel de-al șaptelea titlu la Roland Garros din carieră, după ce l-a învins pe sârbul Novak Djokovic, numărul 1 APT, favoritul numărul 1 al competiției, într-o finală începută duminică, întreruptă din cauza ploii și încheiată luni. Spaniolul s-a impus cu scorul 6-4, 6-3, 2-6, 7-5. El a câștigat primele două seturi duminică pierzându-l în mod surprinzător pe al treilea, cu doar două ghemuri câștigate. Nole părea capabil să revină în meci, conducând și în setul patru cu scorul de 2-1, însă ploaia a oprit avântul sârbului. La reluare, meciul a fost echilibrat, cu un Nadal mult mai sigur pe propriul serviciu și un Djokovic constant nemulțumit. De jocul său, de condițiile atmosferice și alți factori care făceau ca setul, meciul și turneul să-i scape din mână. Frustrarea lui Djokovic s-a concretizat chiar la mingea de meci pe care a pierdut-o. Cunoscut pentru abilitatea de a se concentra și a da randament maximi în situații de tensiune, sârbul a făcut dublă greșeală și i-a oferit adversarului său cel de-al șaptelea titlu la Paris. Nadal îl depășește, astfel, pe legendarul Bjorn Borg, care a obținu șase titluri la Roland Garros și ajunge la 11 titluri de Grand Slam în carieră. Feminin Maria Sharapova a câştigat pentru prima dată turneul de la Roland Garros Jucătoarea rusă Maria Shaarapova, cap de serie numărul 2, a câştigat pentru prima dată turneul de la Roland Garros, învingând-o în finală, sâmbătă, cu scorul de 6-3, 6-2, pe italianca Sara Errani, a 21-a favorită, şi a reuşit Marele Şlem al carierei sale, informează AFP. Sharapova, care va redeveni luni numărul 1 mondial, este a zecea jucătoare din istorie care a câştigat cele patru turnee de Grand Slam, după Maureen Connolly, Margaret Court, Chris Evert, Shirley Fry, Steffi Graf, Doris Hart, Billie Jean King, Martina Navratilova şi Serena Williams. Sportiva rusă s-a impus în 2004 la Wimbledon, în 2006 la US Open, în 2008 la Australian Open şi astăzi la Roland Garros. La 25 de ani, Sharapova şi-a văzut astfel eforturile recompensate la cel mai înalt nivel, după ce, în urma unei operaţii la umăr suferită în octombrie 2008, a lipsit din competiţii nouă luni. Maria Sharapova a mai ocupat primul loc în clasamentul mondial în 2008, timp de 17 săptămâni. Sursa: antena3.ro disable 24h / double post
  3. MrMontana

Tenis

Roland Garros:Finala Novak Djokovic vs Rafael Nadal se reia luni.Meciul a fost suspendat pentru a doua oara din cauza ploii,la scorul 4-6,3-6,6-2,2-1 Ploaia a intrerupt duminica de doua ori finala turneului Roland Garros de la Paris, in care Novak Djokovic, numarul 1 mondial, il intalneste pe Rafael Nadal, partida urmand sa se reia luni. Nadal, care are 51 de victorii la acest turneu si o singura infrangere, incearca sa cistige pentru a saptea oara titlul, in timp ce sirbul Djokovic se lupta pentru a-si trece in palmares pentru prima oara trofeul. Vezi mai jos desfasurarea meciului, pana la suspendare: Set 1: 4-6 - Setul break-urilor Nadal a inceput finala cu un break pe serviciul lui Djokovic. Inca un break pentru spaniol, care conduce cu 3-0. Sarbul revine si face doua break-uri consecutive, castigand trei game-uri la rand. Spaniolul reuseste la randul sau un nou break, dupa ce Djokovic face dubla greseala. Nadal isi adjudeca primul set, 6-4. Set 2: 3-6 Break in debutul setului 2 pentru Nadal Sarbul reuseste la randul sau un break pe serviciul lui Nadal: 2-2 La Paris a inceput ploaia, insa meciul nu este oprit. Moment de frustrare pentru Djokovic, care isi arunca racheta si este "mustrat" de spectatori. Sarbul reuseste insa sa isi castige serviciul. Djokovic a refuzat sa repete un punct dupa o minge la care a fost nevoie de interventia arbitrului de scaun si a oferit punctul lui Nadal. Nadal face inca o data break, 4-3 pentru spaniol. Meciul este suspendat din cauza ploii dupa o ora si ju######te de joc, la scorul 6-4, 5-3 pentru Rafael Nadal, cu Djokovic urmand la serviciu. UPDATE: Meciul s-a reluat, serveste Djokovic. Nadal a facut inca un break si a cistigat setul cu 6-3. Spaniolul are 2-0 la seturi si mai are nevoie de un set pentru a se incorona pentru a 7-a oara la Roland Garros Set 3: 6-2 Djokovic a revenit in meci, castigand toate cele 6 game-uri la rand Nadal isi cistiga serviciul si face 1-0 Spaniolul reuseste break-ul si conduce cu 2-0 Djokovic face re-break si reduce diferenta la 1-2 Sarbul isi face serviciul si egaleaza Break Djokovic, sarbul preia conducerea in setul trei Sarbul castiga al patrulea game la rand si se distanteaza in setul trei Djokovic face break din nou si este la un game distanta de castigarea setului, urmand la serviciu Game alb pentru sarb care castiga setul trei. Este primul set pe care Nadal il pierde la acest turneu Set 4: 2-1 Djokovic incepe setul cu un break Sarbul continua seria de game-uri castigatoare - opt la rand Nadal opreste aceasta serie si isi castiga serviciul Meciul a fost suspendat pentru a doua oara din cauza ploii, la scorul 4-6; 3-6; 6-2; 2-1. S-a jucat efectiv timp de trei ore. Meciul se va relua azi,11.06.2012,in jurul orei 14:00 Sursa: sport.hotnews.ro