Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Radu_Toretto

Hei ! Propune un concurs pentru sectiunea Gaming !

Recommended Posts

Dupa cum spune si titlul topicului, sunteti invitati sa va exprimati opinia.

 

Eu am cateva idei pentru ceva concursuri, dar as vrea sa aud si opinia voastra in legatura cu asta.

 

Nu am sa impun modele de postare si altele, doar vorbim civilizat si ca oamenii.

 

Deci ... sa curga propunerile. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cunostinte generale eGaming.

 

Trivia eGaming

 

Un concurs gen trivia pe forum exista? Eu asta mi-as dori. Un moderator pune intrebari, iar ceilalti raspund . Fiecare raspuns corect va fi punctat cu 1 punct, cel care raspunde primul la intrebare castiga. Vor fi 10 intrebari pe zi , iar la sfarsitul saptamanii ( duminica ) se face un calcul, iar cel cu cele mai multe puncte va primi un premiu ( Member title, warn down, semnatura, avatar etc.). Intrebarile vor fi dupa cum stiti de cultura generala ( viata, sport, politica, agricultura, scoala , servici, joc etc. ) . Pot participa toti playerii care au cont pe forum creeat pana la inceperea editiei, adica Editia 1 = prima saptamana , Editia 2 , urmatoarea saptamana si tot asa .

 

Ce ziceti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce ai propus tu merge, dar ca un concurs general, adica la nivel de forum, nu de sectiune.

Eu am cerut propuneri de concursuri pentru sectiunea Gaming, adica concursuri care au ca subiect aceasta sectiune (jocuri, prezentari, review-uri, etc etc).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cea mai apreciata prezentare !

 

Propunerea mea pentru acest concurs este urmatoarea : M-am gandit ca fiecare membru care vrea sa paritcipe sa faca o prezentare la jocul pe care il joaca in acest moment.Dar prezentarea sa nu fie luate depe net ci sa o creeze el iar pe langa infor#ati despre joc sa puna si video / poze in timp ce se joaca ( aici fiecare trebuie sa se gandeasca cum ar trebui sa faca prezentare pentru a fi atractiva ) . Castigatorul sa fie ales cel care aduna cele mai multe like-uri la prezentare dar cum uni mai fac magari si sa spunem ca vor "cumpara " like-uri sa votati si voi cei din staff iar la sfarsit cel care atrage cele mai multe aprecieri sa castige.Inca o idee ar fi sa creezi tu un topic iar cei care vor sa pariticipe sa lase reply cu prezentarea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Pai,ca o prima idee ar fi ca noi,userii,sa facem review-uri la jocuri si la sfarsitul saptamani sa supunem la vot.A doua idee ar fi ca cel mai activ user in aceasta sectiunea sa fie rasplatit.

/Edit:N-am observat postul lui kahn95.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A doua idee ar fi ca cel mai activ user in aceasta sectiunea sa fie rasplatit.

 

Asta in nici un caz. O sa se faca spam, posturi aiurea, etc si o sa curga pedepsele.

Sa ne ferim de lucruri care pot aduce neplaceri.

 

Astept idei in continuare. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideea lui KAHN este o idee buna adica oricine poate sa povesteasca unpic despre jocul care il joaca in acest moment si sa puna niste poza facute de el.

Dar ar mai fi o idee...un trivia cu intrebari din povestile jocurile cand au fost lansate de catre cine au fost publicate (EX: Rockstar Games, Infinity Ward etc.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa puna si video

Iti dai seama ca nu toti putem filma ce ne jucam, mai ales ca nu ne putem juca mare lucru, deci cei cu calculatoare puternice vor avea un avantaj foarte mare. De ce? Pentru simplul fapt ca au si video cu gameplay, deci review-ul este mai complet, deci e mai bun, deci e castigator. Got it? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiecare sa faca un video in timp ce joaca un anumit joc care-l avem noi in comunitate ( sa;mp , CS , TF2 etc ) si userul cu cele mai multe Like-uri pe forum sa castige . Sa fie locul 1 , 2 si 3 .

Premile sa fie gen 1 warn down , semnatura cu cel mai votat video ... v.i.p o saptamana etc .

Le premii va ganditi voi :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propunerea mea este urmatoarea :

 

Sa organizam un concurs "Vrei sa fii milionar" dupa adevaratul show din Romania , si sa fie cate 10 , 15 playeri pe zi in care sa participe !

 

Sa se faca un topic "Vrei sa fii milionar" si acolo sa se inscrie lumea !

 

Iar , dupa un timp , detinatorul serverului sau cel care organizeaza concursul sa spuna Data si Ora deschiderii concursului !

 

Sa fie 15 intrebari ..

 

Va dau eu niste sfaturi la premii de la intrebari :

 

1. : 2k

 

2. : 3k

 

4. : 4k

 

5. : 5k

 

Iar la restul va ganditi voi ! Astept raspunsul :D !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propunerea mea este urmatoarea :

 

Sa organizam un concurs "Vrei sa fii milionar" dupa adevaratul show din Romania , si sa fie cate 10 , 15 playeri pe zi in care sa participe !

 

Sa se faca un topic "Vrei sa fii milionar" si acolo sa se inscrie lumea !

 

Iar , dupa un timp , detinatorul serverului sau cel care organizeaza concursul sa spuna Data si Ora deschiderii concursului !

 

Sa fie 15 intrebari ..

 

Va dau eu niste sfaturi la premii de la intrebari :

 

1. : 2k

 

2. : 3k

 

4. : 4k

 

5. : 5k

 

Iar la restul va ganditi voi ! Astept raspunsul 4.gif !

Am spus si mai sus. Doresc idei pentru concursuri legate strict de sectiunea aceasta "Gaming".

Nu ma intereseaza forumul intreg, serverul de sa:mp, cs, etc.

Daca era un concurs general, la nivel de comunitate, faceam topicul la anunturi administrative si nu aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare, propunerea mea consta in crearea unor sigle cu stele de Bronz,Argint,Aur si cele mai interesante topicuri sau topicurile cu cele mai multe vizualizari,raspunsuri,like-uri sa fie premiate. Siglele se vor da la aprecierea moderatorului in functie de cum i sa parut topicul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un concurs de genul, ghiceste jocul/personajul din joc.

 

Sa fie mai multe runde, iar la sfarsitul concursului cine a ghicit cele mai multe jocuri/personaje sa fie premiat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un concurs de genul, ghiceste jocul/personajul din joc.

 

Sa fie mai multe runde, iar la sfarsitul concursului cine a ghicit cele mai multe jocuri/personaje sa fie premiat.

 

Da este o idee buna , din ce a zis sInK daca nu era ultimul post nu l-as fi citit si as fi propus si eu acelasi lucru.

Ar fi bun un topic in care sa fie acest joc adica sa zicem ca Radu tu incepi cu o fotografie dintr-un joc iar cineva trebuie sa ghiceasca acel joc apoi acesta va posta o fotografie dintr-un alt joc ales de el si tot asa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...