Jump to content
Sign in to follow this  
CaRaMeLL

[Respins][Propunere] Concurs Comunitate eGaming

Recommended Posts

In primul buna seara eGaming. Am venit impreuna cu o idee cam putin greu de pus in practica. Este vorba de un concurs de comunitatea eGaming in care sa fie puse anumite premii precum:

 

-un tricou cu semnatura eGaming (acel logo care este sus pe forum sa fie pe tricou, sau ceva asemanator. Sa fie facut de Grafferi comunitatii

-un echipament semnat de Grafferii comunitatii eGaming (ciorapi,tricou,pantaloni scurti)

-bratari,sepci semnat eGaming

 

Si multe altele (astea sunt o parte la care m-am gandit)

 

Avantaje:

 

-totodata cu acest concurs ne putem desprinde si in viata reala, putem aduce o gramada de oameni / copii pe comunitatea eGaming indiferent ca joaca Cs sau SA:MP.

-putem sa facem reclama pe strazi, niste fluturase cu logo eGaming si forumul acestuia

 

Dezavantaje:

 

-fonduri, stiu ca aproape toate fondurile se duc pe SA:MP si CS dar putem face intr-un fel cu totii sa donam o anumita suma (1 euro sau 2, nu conteaza cat, si 1 cent e bine venit). Aceea suma stransa se duce pe realizarea premiilor in Viata Reala si pe Fan curier (asta pt a ajunge premiul la castigorul concursului)

 

Concurs IDEE:

 

-aici m-a cam lasat balta imaginatia asa ca las Staff-ul eGaming pt ideea concursului

 

In final vreau sa spun ca ideea nu imi apartine in totalitate, tin minte ca a mai fost facuta aceasta propunere dar era diferita (de catre ouletz mi se pare) asa ca am updatat-o eu putin.

 

Va rog din tot sufletul sa nu ma criticati, daca sunteti PRO spuneti si dece si daca sunteti CONTRA la fel dar fara jigniri,insulte

 

@Sunt doar un simplu membru care incearca sa dea o mana de ajutor comunitatii eGaming si nimic mai mult, nu cer absolut nimic in schimb pt propunerea cu care am venit.

 

Va multumesc !

Edited by CaRa
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E o idee foarte buna , eu zic PRO , insa prima data sa creem cat mai multe competitii , de exemplu la competitiile CS , nu mai este activitate deloc , daca staff-ul ar gasi pe cineva care sa script-eze ( scuzati-mi ortografia , insa sunt obosit ) ar putea face si un srv de GTA 4 , sa fie mai multa activitate la sectiunea SPORT , MEDIA , etc. ( este insa daca vrem sa atragem lume trebuie mai multa activitate ) , e adevarat nu sunt fonduri , insa nimeni nu va dona fara sa primeasca ceva . La idee ar putea fi o idee genul , cea mai frumoasa reclama , etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va multumesc pt sustinere dar va zic ca aceste pro-uri conteaza putin. Mai intai trebuie sa se vorbeasca in staff. eGaming are totodata si cont facebook, putem posta acolo pozele cu Tricourile, cu castigatorul ridicandu-si premiul s.a.m.d. Asta depinde de Staff.

Edited by CaRa

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai fain ar fi concursul cu masina personala:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai fain ar fi concursul cu masina personala:D

 

Ok, aici e vorba despre altceva nu pt +1. Mersi, iti poti impune parerea dar fara +1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO. Dar asta inseamna mult timp acordat si nu prea cred ca are cineva mai ales ca e vara..

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai fain ar fi concursul cu masina personala:D

 

Pentru obsedati de SA:MP gen tu, cu siguranta ca ar fii mai fain ala cu masina personala sau ce spui tu acolo.

 

 

@ Nu am nimic cu tine, dar trec pe strada cu masina in SA:MP si imi spargi rotile, nu e frumos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic PRO .Dar sa fim seriosi nimeni de pe acest sv nu doneaza 1-2 euo. Ei in joc nu dau 2k apoi in realitate /:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa zicem pentru anumite functii ar merge , de exemplu sa se faca activitate la sectiunea CS , daca tot s-au unit cu acea comunitate rG , ar putea sa se uneasca cu o comunitate axata pe Cs , nu e neaparat , insa de ar fi lume , ar putea da functii pe cs pentru donatii , iar cand gresesc pac le au scoase , sunt unii care isi permit acest lucru , de exemplu in samp , sa se faca o sectiune , 1.000.000$ - 2-3 euro , sunt unii care isi permit si ca vorbeam de Cs , de ar fi lume ar trebui sa se deschide mai multe mod-uri , Cs normal , Dr , GG , Zm si Surf .

Edited by PriMe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar merge chiar as fi curios cum ar arata un tricou cu eG, ma gandesc la 2 variante una pe alb cu sigla albastru deschis si unul pe negru cu sigla albastru mai inchis..

PRO

Edited by comytza41

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa zicem pentru anumite functii ar merge , de exemplu sa se faca activitate la sectiunea CS , daca tot s-au unit cu acea comunitate rG , ar putea sa se uneasca cu o comunitate axata pe Cs , nu e neaparat , insa de ar fi lume , ar putea da functii pe cs pentru donatii , iar cand gresesc pac le au scoase , sunt unii care isi permit acest lucru , de exemplu in samp , sa se faca o sectiune , 1.000.000$ - 2-3 euro , sunt unii care isi permit si ca vorbeam de Cs , de ar fi lume ar trebui sa se deschide mai multe mod-uri , Cs normal , Dr , GG , Zm si Surf .

 

E o idee destul de buna dar sa revenim la subiect

 

Ar merge chiar as fi curios cum ar arata un tricou cu eG, ma gandesc la 2 variante una pe alb cu sigla albastru deschis si unul pe negru cu sigla albastru mai inchis..

PRO

 

Si eu am groaza de idei, cum sa le fac, unde sa pun logo-ul. Sincer putem sa ne facem un vlog, putem sa facem o groaza de concursuri. Sincer comunitatea asta este de 3 ani si nu sa lasat niciodata batuta. Avem tot ce ne trebuie, scripter,grafer,owner. Chiar putem sa ne destindem, sa aducem multa lume, indiferent de varsta. Chiar daca unii nu joaca cs sau samp dar ii putem convinge cu usurinta.

 

Putem atinge 500 membrii pe forum daca facem reclama si afara (real life) si cu vlogul la fel. Acuma depinde si de staff-ul eGaming, mai mereu au treaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro. Dar nu stiu daca se va putea pune in practica. Acest lucru necesita o gramada dea timp si bani.Legat de fluturase, este destul de greu sa obtii o autorizatie pentru asa ceva, deoarece trebuie ca cineva sa se adreseze primariei si trebuie sa prezinte un model a acelui fluturas, locatia unde vreti sa oferiti aceste fluturase, un interval orar etc. In plus aceasta comunitate nu este o firma ce produce cu adevarat ceva, incat sa aiba dreptul de a trimite mai multe persoane(angajati) pentru a acoperie o arie cat mai larga, asa ca fiecare persoana ce doreste sa imparta fluturasi trebuie sa parcurga pasii mentionati mai sus.


Sper sa se poata organiza asa ceva, dar totusi nu consider ca ar ajuta la dezvoltarea comunitatii foarte mult. Astfel de actiuni sunt folosite pentru a aduce un banut in plus celor ce sunt la mica conducere sau ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO, e o idee destul de buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Excelenta idee , Felicitari

 

PRO

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mi se pare o idee buna . Cine va suporta toate cheltuielile? Totusi este destul de scump sa iti personalizezi un tricou .

CONTRA !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mi se pare o idee buna . Cine va suporta toate cheltuielile? Totusi este destul de scump sa iti personalizezi un tricou .

CONTRA !

~10 lei costa sa iti personalizezi un tricou si inca ~10 lei pentru a cumpara unu alb total (total ~20 lei). Pret la vanzare ~40lei (profit ~20 lei)

Daca nu cunosti preturile, la ce te bagi sa comentezi 23.gif

PRO.. desi nu vad a fi prea multi viitori cumparatori

In privinta concursului, eu zic ca ar fi mai bine daca mai intai s-ar face un Shop.. si dupa daca merge treaba si faza cu concursul

Edited by Blondu313

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...