Jump to content
Sign in to follow this  
CaRaMeLL

[Respins][Propunere] Concurs Comunitate eGaming

Recommended Posts

Pro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru cei de mai sus care au spus ca tricourile se cumpara cu 40 lei nu, nu se cumpara tricourile cu 40 lei pentru ca le poti face la tine in oras, cu 20. Acestea pot fi pose premii la diferite concursuri.

 

ON:Pro, o idee foarte buna insa nu cred ca va merge cineva pe strada cu un tricou cu logo eGaming pe el.Cel putin eu unul nu as face asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

~10 lei costa sa iti personalizezi un tricou si inca ~10 lei pentru a cumpara unu alb total (total ~20 lei). Pret la vanzare ~40lei (profit ~20 lei)

Daca nu cunosti preturile, la ce te bagi sa comentezi 23.gif

PRO.. desi nu vad a fi prea multi viitori cumparatori

In privinta concursului, eu zic ca ar fi mai bine daca mai intai s-ar face un Shop.. si dupa daca merge treaba si faza cu concursul

 

Dupa mine " Concurs " inseamna sa castigi acele premii nu sa le cumperi . Daca nu cunosti la ce te bagi !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru cei de mai sus care au spus ca tricourile se cumpara cu 40 lei nu, nu se cumpara tricourile cu 40 lei pentru ca le poti face la tine in oras, cu 20. Acestea pot fi pose premii la diferite concursuri.

 

ON:Pro, o idee foarte buna insa nu cred ca va merge cineva pe strada cu un tricou cu logo eGaming pe el.Cel putin eu unul nu as face asta.

 

Da nu a zis nimeni sa mergi pe strada cu acel logo si sa strigi ' HAI PE EGAMING NENEA '. Acel tricou il poti folosi la intalniri, la fotbal sau unde doresti tu ! Conteaza ca lumea sa auda de 'eGaming' ma intelegi ?

 

@Un moderator sa dea un verdict ?

Edited by CaRa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru moment nu avem niciun plan in legatura cu acest proiect. Nu e vorba de cine pune bani la inceput, ci problema sunt cumparatori, degeaba investesti in ceva daca nu cumpara nimeni. Eu stiu ca multi dintre voi ati spus PRO aici, dar sansa sa cumparati un tricou cu eGaming, este foarte mica. Eu unul nu stiu un magazin cu tricouri personalizate la 20RON.

 

Lasam topicul deschis sa mai vedem si parerea altor membri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

George, ar mai fi o idee sa se puna la bataie ninste premii mai mari, gen mouse-uri, tastaturi, pad-uri cu un sticker eGaming la ninste competitii cu inscriere contra cost. Ma gandesc ca sunt multi care joaca de exemplu CS ( clanuri ) si ar da 5-10 euro, sa castige ninste periferice bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

George, ar mai fi o idee sa se puna la bataie ninste premii mai mari, gen mouse-uri, tastaturi, pad-uri cu un sticker eGaming la ninste competitii cu inscriere contra cost. Ma gandesc ca sunt multi care joaca de exemplu CS ( clanuri ) si ar da 5-10 euro, sa castige ninste periferice bune.

 

Eu nu am nimic impotriva cu ce ai spus ba din contra imi place ideea.

 

George, nu e vorba de cumparare, cumperi, personalizezi tricoul apoi dai cine castiga concursul castiga acel tricou personalizat. Nu numai tricouri putem pune la bataie ci si mouse-uri cum a spus narcis etc numai ca intrarea in concurs sa fie contra-cost ca sa putem achita premiile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Degeaba tot visam .. mai bine investim bani de carpe in jocurile care le avem in comunitate sau sa deschidem alte servere cu alte jocuri , sincer daca va trebuie tricou personalizat , va faceti si gata ... mie unu mi-ar fi rusine sa umblu cu un tricou pe care sa fac reclama la un site , ce zice lumea ? Uite ba eia n-au useri si isi trimit prostii pe strada cu tricouri si brosure .

Edited by BuhuhuDrace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Degeaba tot visam .. mai bine investim bani de carpe in jocurile care le avem in comunitate sau sa deschidem alte servere cu alte jocuri , sincer daca va trebuie tricou personalizat , va faceti si gata ... mie unu mi-ar fi rusine sa umblu cu un tricou pe care sa fac reclama la un site , ce zice lumea ? Uite ba eia n-au useri si isi trimit prostii pe strada cu tricouri si brosure .

Cine doreste, poarta. Eu unul nu as purta un tricou de genul, dar poate sunt altii care ar face-o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro !

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pro. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Respins.

 

Din ce am cautat eu, daca dorim sa facem competitii contra cost si sa oferim premii de acest gen, deja ajungem la un alt nivel. Sunt anumite servicii care trebuiesc legalizate si implicarea staff-ului 100%, ceea ce pentru moment nu este posibil. Poate pe viitor vom face si astfel de lucruri dar intai trebuie sa ne mai dezvoltam putin.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...