Daria

[Portofoliu]Daria

336 posts in this topic

Numai integrarea e o "muratura" :)) unele locuri sunt chiar frumoase insa flow-ul e cam dezordonat, imi place coloristica

Muuultam!

Ceva mai diferit (?):

i2Fed.png

hmmmm:D mult mult mai bine , totusi si aici sunt mici greseli la integrare(jos la camasa si la mana) coloristica e cam simpla insa pica bine mai ales lumina galbena de pe langa focal. efectele sunt bine pozitionate insa ar fi ajutat daca mai adaugai niste sharpen pe focal deoarece pare usor blurat pentru ca efectele au mai mult sharpen:)

O muratura, sigur fac o alta varianta cand am timp T.T':

zy8A8.png

stock:http://i.imgur.com/7XAJW.jpg

Nu imi apare edit-ul /facepalm.

Ceva sa imi compensez prostia de mai sus:

YPhyE.png

LDLKY.png

stock:

Bxtzs.jpg

L5Cla.pngO6keO.pngRhN7d.png4htdj.pngGGy0S.pngRo94S.pngPNCG5.pngNPZE9.pngVDXhI.png

Meh

Edited by Daria
  • Like 7

nomnomnomnom sunt super, le-ai facut "dramatice", imi place foarte mult contrastul :) pot purta una?15.gif

Poti purta tot ce iti pofteste inimioara 21.gif!

MisterS: Mersi mersi 21.gif

GRAVE : As purta si eu unul da prea o arde Hitler pe dubstep 2.gif

Edited by MisterS

Chiar daca sunt naspa postez si retouch-urile astea de acum o luna jumate:

08NGG.jpgPqb22.jpg

UoUIV.jpgh6wld.png

67d8y.png

Umh, alt set de avatare. Multumesc History pentru ca esti minunata si faci fotografii awesome ♥

La acele retouch-uri la al 2-lea arata foarte bine [no comment], insa la primul ochii sunt prea "sticlosi", iar buzele sar prea mult in evidenta si tenul este prea luminat.. deasemenea tricoul il pastrai la fel de alb, nu un alb asa "uzat"

Chiar daca sunt naspa postez si retouch-urile astea de acum o luna jumate:

08NGG.jpgPqb22.jpg

UoUIV.jpgh6wld.png

Cata modestie pe aci :0 Cum am zis si la acele avatare faci un contrast foarte frumos + ca le faci dramatice/mai dramatice , au iesit chiar foarte bine!

Edited by MisterS

4rzT4.png

hihi :3

Am venit aici doar sa-ti comentez tie...

Am vazut lucrarile tale si observ ca stii sa faci o coloristica foarte buna, toate se nimerec la fix, luminozitatea e cat de cat buna. De ce zic "cat de cat" ? Deoarece cu ajutorul luminozitatii faci ca adancimea semnaturii sa se vada cat mai bine, iar tie nu iti iese cum ar trebui. Gandeste real, nu trebuie sa te uiti dupa anume modele.

cEIbd.png

D0WE1.png

new stuff

• Like 1

Super lucrarii..sincer nu cred ca esti de Medium..Proffesional ar fii potrivit :).Nu am ce sa iti reprosez.

Nu prea ti-a iesit textul in prima si border-urile parca nu se potrivesc(sau cel putin nu imi plac mie:) ), insa ca de obicei ai coloristica frumoasa, bine,la a doua ca prima e alb negru :)si tot la a doua nu stiu, nu prea da bine cum ai integrat mana dar per total ti-au iesit frumos ca si coloristica,in foarte mare parte ca si intgrare, efecte frumusele poate daca adaugai niste sharpen cu opacity mai micut pe amandoua si depth-ul ar fi fost ceva mai bun.

Edit>

4rzT4.png

Asta ti-a iesit foarte bine coloristica foarte buna depth bun integrarea a iesit foarte bine mai ales la par. imi plac efectele de pe langa focal si backgroundul, e cumva cafea? :0

Edited by MisterS

Gosh, prima mie mi se pare destul de slabuta :">.

De a doua sunt putin mai mandra ca am stat putin mai mult cu ea dar m-am grabit la final ca a trebuit sa plec sa fac cumparaturi n stuff :">.

Anw, thaaaanks de comentarii. Revin cu ceva nou imediat ce fac, adica cred ca diseara :D

Un știft, altceva n-am, nu am avut timp&chef

2LBn0.png

Arata bine poate ca putin putin nu se potivesc patratelele totusi adauga un plus de originalitate, coloristica armonioasa si depth frumos, da soft brush-ul ala de culoare verde albastru sau ce o fi de jos nu prea da bine

Sa-mi trag palme, nu a iesit deloc cum imi doream /sadpuppyeyes

:-<

IzUqE.png

Chiar daca sunt beg, iar tu esti med si mai experimentata, vreau sa iti spun ca e foarte bine, insa la bluza render-ului acel alb de la litera + albul de pe fundal, nu se prea potriveste, iar la mana dreapta, mai trebuia sa retusezi putin, in rest e foarte bine, cum ai pus culorile in armonie, e ceva rar acest talent.

Sa-mi trag palme, nu a iesit deloc cum imi doream /sadpuppyeyes

46.gif

IzUqE.png

Ai exagerat cu lumina,compozitia este draguta si stii cum sa legi renderul de background dar la unele gresesti anumite chestii,ba le setezi aiurea,ba le lasi ne setate...