Jump to content
Sign in to follow this  
Atlas

[ACCEPTAT][Propunere] forum

Recommended Posts

Propun sa fie modificate sectiunile gen Plangeri ( adresate adminilor / playerilor ) astfel :

 

Sa fie restrictionat accesul la new reply in topicuri care nu iti sunt adresate.

 

Acces doar la new topic in sectiune. La crearea fiecarui thread sa fie adaugata o optiune care sa caute id-ul / numele reclamatului. La new reply in threadul respectiv sa aiba acces doar reclamantul, reclamatul si moderatorii.

 

" optiune care sa caute id-ul / numele reclamatului " - fiecare cont de samp sa fie legat cu un SINGUR cont de pe forum, amandoua cu acelasi nume.

 

Prin aceasta metoda zic eu ca s-ar diminua numarul de post hunteri si s-ar rezolva problema conturilor clona ( daca ai un singur cont de samp ai un singur cont pe forum ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca,sa zicem prin absurd , s-ar accepta ce faci daca contul de pe forum nu se asociaza cu ce-l din SAMP (danycena08 forum , Daniel -SAMP ) chit ca , contul de pe forum e din 2009 ... ? Eu sunt PRO dar ...

Edited by danycena08

Share this post


Link to post
Share on other sites

nume forum = nume joc

1 cont forum = 1 cont samp

1 ban / suspend / disable = adio forum, nu poti face altul ca iti cere sa faci link cu alt cont de samp.

 

@ alte sectiuni in care s-ar putea implementa metoda asta : photoshop - clasificare, cs, minecraft, etc etc

@ eventual, pentru eliminarea confuziei, sub avatar, unde sunt toate prostiile cu jucator samp/cs/wow sa se adauge 'nick vechi'

 

---

 

merge si fara acelasi nume cont forum/cont joc, gen dai find GRAVE - nume din joc si iti apare "did you mean Katsuui - nume forum"

Edited by Katsuui

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro , o idee buna doar ca este mult de munca .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avem IPv6 , deci e de 10 ori mai usor sa gasesti acum pe cineva cu un cont clona.

 

Sa fie restrictionat accesul la new reply in topicuri care nu iti sunt adresate.

Daca este +1 = Warn, dar 1 in 100 cazuri, un admin citeste ce zic si alti, jucatori pot avea anumite informatii suplimentare in legatura cu plangerea si asta ajuta admini. Ar fi bine sa trimite-ti PM-uri in cazurile acestea dar unii se pot risca :D

 

Ce pot extrage din aceasta propunere, ar fi schimbarea Jucator X: Da/Nu de la profil cu Nick Sa:Mp: George_Mihai , Nick CS: MoShU, Nick Minecraft: MoShu23 .. etc., daca nu iti apare numele acolo, inseamna ca nu joci. Metoda asta ar fi buna la plangeri, daca eu postez pentru Katsuui si la nick Sa:Mp am numele meu, plangerea va fi ignorata sau ceva de genu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...