Jump to content
Sign in to follow this  
LLoyD

[Respins][Propunere] Campanie de populare a serverului Clasic de CStrike.

Recommended Posts

Si cine sa plateasca toata astea?

 

O sectiune "Donatii", in care sa se ofere posibilitatea ajutarii comunitatii cu bani pentru host-uri / dropuri si implicit la dezvoltarea acesteia (deschiderea de noi servere s.a.m.d).

Preferabil ar fi sa se ofere mai multe variante pentru donatii: card / posta / banca / telefon etc.

 

Sunt cateva idei. S-ar putea sa urmeze si inconveniente la acestea... dar incercarea moarte n-are.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa cum spuneam eu o sa ajut cu ceva banuti..si ti-ar putea da niste idei de dezvoltare intalnite de-a lungul timpului pe diferite comunitati ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vorbiti prostii,sunt putini dintre membri care ar dona doar sa ajute,donatiile le fac majoritatea in schimbul unui beneficiu.

 

Si sunt sigur ca aceste noi servare nu vor avea o durata de "viata" prea mare,pentru ca donatii daca o sa fie o sa fie in prima luna,a 2-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro redirecte pot tine eu 20 din 24 poate chiar si 24 din 24 in week-enduri

Dropuri? Intradevar costa destul dar stiu ofirma care ofera dropuri la o calitate buna si preturi pe mesura incepand de la 5 euro (nu e fake) pm cine vrea

Pot contribuii si eu ..dar nu singur ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul sunt de acord dar sa se mai mareasca sloturile aduc eu ceva jucatori pe server am destui care au jucat pe serverul meu de cs..

 

Si inca ceva daca sar putea sa cumparti o licenta xhlds pentru ca sunt mai bune redirectele xhlds decat cele cs-servers .. un concurs nu ar strica pentru cei care tin redirecte cat mai mult.

Edited by Jus7DoIt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vorbiti prostii,sunt putini dintre membri care ar dona doar sa ajute,donatiile le fac majoritatea in schimbul unui beneficiu.

 

Si sunt sigur ca aceste noi servare nu vor avea o durata de "viata" prea mare,pentru ca donatii daca o sa fie o sa fie in prima luna,a 2-a...

 

Asa ceva se poate evita. Nu zice nimeni sa deschizi un server dupa prima donatie. Te asiguri ca ai host pe cel putin 3/4 luni si e ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa ceva se poate evita. Nu zice nimeni sa deschizi un server dupa prima donatie. Te asiguri ca ai host pe cel putin 3/4 luni si e ok.

 

Poti sa te asiguri , ca ai un slot de 32 , pentru 2-3 luni si degeaba il ai daca nu mai sunt fonduri de dropuri si redirecte . Ce iti faci slot de 32 sa stea cum sta al noustru acuma cu 18 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

# Cu un VPS am putea rezolva orice problema.

Edited by LikeaStar

Share this post


Link to post
Share on other sites

aSistentu are unpic de dreptate..

Ganditi-va si voi unpic in loc sa donam banii de ce sa nu dam noi 2-3 massuri fiecare si sa jucam 1-2h pe sv ca oricum nu moare nimeni macar de stam spectatori..Eu zic ca ar fii mai bine asa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

aSistentu are unpic de dreptate..

Ganditi-va si voi unpic in loc sa donam banii de ce sa nu dam noi 2-3 massuri fiecare si sa jucam 1-2h pe sv ca oricum nu moare nimeni macar de stam spectatori..Eu zic ca ar fii mai bine asa..

 

Tu vrei sa populezi un server de cs cu masuri pe mess? Clar..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra. Daca spuneti ca veti plati acum oare cand o sa trebuiasca sa platiti veti plati? I dont think so.Sunt doar vorbe goale dupa parerea mea.

Edited by Dastan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro,imi place ideea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea o consider o propunere, pur si simplu sunt anumite lucruri pe care le putem face noi pentru a popula serverele de counter strike. Din pacate nu avem bugetul necesar pentru a le pune in aplicare, momentan ne descurcam asa cum putem.

 

Fiecare dintre voi puteti face cate ceva, nu neaparat donatii, mass / reclame / voturi. Sa nu uitam cand a fost promotia cu acele voturi, toti ati facut galagie ca "prea multe PM-uri", nimeni nu face ceva, gratis, mereu trebuie sa fie ceva in return.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...