Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

TheGangSta

Fan Club - Tottenham Hotspur

44 posts in this topic

150px-Tottenham_Hotspur.svg.png

Date Generale despre echipa:

• Nume complet: Tottenham Hotspur Football Club
  • Culori: Alb - Albastru Inchis
  • Porecla: Spurs, Lilywhites
  • Data fondarii: 1882
  • Stadion: White Hart Lane (36.230 locuri)
  • Campionat: Premier League
  • Proprietar: ENIC International Ltd.
  • Presedinte: Daniel Levy
  • Antrenor: Villas Boas
  • Site web: tottenhamhotspur.com
  • Rivali: Arsenal, Chelsea, West Ham United, Fulham, Charlton

Palmares:

• Campioana Angliei de doua ori: 1950-1951, 1960-1961
  • Campioana Ligii a 2-a de doua ori: 1919-1920, 1949-1950
  • Cupa Angliei de opt ori: 1900-1901, 1920-1921, 1960-1961, 1961-1962, 1966-1967, 1980-1981, 1981-1982, 1990-1991
  • Cupa Ligii de patru ori: 1971, 1973, 1999, 2008
  • Cupa UEFA de doua ori: 1971-1972, 1983-1984
  • Cupa Cupelor Europene: 1962-1963
  • Cupa Pacii: 2005

Tottenham a devenit super puternica se va bate la locurile 1-3 anul asta :D

Asta este si parerea mea, Tottenham a evoluat extrem de mult in ultimii ani, iar anul acesta cred ca va face pasul cel mare.

Astazi, Tottenham a avut meci cu West Brom. Cele 2 echipe au terminat la egalitate, din pacate. Asta ne face sa ne situam in continuare pe pozitia a 14-a.

Ce ziceti ca va face etapa viitoare cu Norwich?

Va castiga garantat. Tottenham va termina acest an pe locul 5, deoarece Man UTD si Chelsea se vor bate pe campionat, iar Man City cred ca va fii ocupata cu Liga Campionilor + ca Modric din cate am inteles va pleca la RM, ceea ce este o mega pierdere pt Spurs.

Va castiga garantat. Tottenham va termina acest an pe locul 5, deoarece Man UTD si Chelsea se vor bate pe campionat, iar Man City cred ca va fii ocupata cu Liga Campionilor + ca Modric din cate am inteles va pleca la RM, ceea ce este o mega pierdere pt Spurs.

Ai dreptate, Modric e pieza de baza la Tottenham, daca acesta pleaca, e nasoala treaba.

Tottenham,o echipa cu traditie si istorie..

Acum 1-2 ani au evoluat bine,insa sezonul trecut nu au stralucit. Cum zici si tu stau in cativa jucatori, Modric,Gallas,Defoe,Dawson,Lennon,majoritatea batrani..

Etapa viitoare are meci cu Norwich,cred ca o sa castige.

Tottenham,o echipa cu traditie si istorie..

Acum 1-2 ani au evoluat bine,insa sezonul trecut nu au stralucit. Cum zici si tu stau in cativa jucatori, Modric,Gallas,Defoe,Dawson,Lennon,majoritatea batrani..

Etapa viitoare are meci cu Norwich,cred ca o sa castige.

Cum nu au stralucit anul trecut? Anul trecut a fost unul foarte bune, au terminat pe locul 4.

Anul trecut,anul trecut nu a mers bine nimic,Arsenal a terminat jos ( jos pentru o echipa cu statutul ei ) Liverpool si Newcastle la fel,deaia a terminat Tottenham pe 4.

Nu cred ca are vreo importanta faptul ca Tottenham a terminat deasupra lui Arsenal si Liverpool din cauza ca aceste 2 echipe au scazut. Pana la urma si Barcelona poate sa termine pe 7-8 daca ii pleaca cativa jucatori de calibru cum ar fi Xavi, Iniesta sau Messi.

Sa nu uitam ca printe acei jucatori ce fac echipa remarcata in teren, se afla si Gareth Bale, extrema ce anul trecut in grupele Champions League a facut furori pe teren impotriva lui Inter, si nu numai atunci. Acest jucator in opinia mea, va avea un viitor mare la aceasta echipa.

Etapa viitoare am o presimtire ca ii vom zdrobi pe Norwich.

Adevarat Bale, este adevarata comoara a lui Tottenham, insa cred ca acesta va fii ultimul sau sezon la Tottenham.

Eu sper sa nu fie si sa continue aici pentru ca este un jucator important pentru Tottenham.

Modric la Real Madrid in locul lui Ozil,deci dati-va seama ce a pierdut Tottenham,un gamemaker.

Luka Modric este oficial jucatorul lui Real 2.gif (http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/Actualidad_Primer_Equipo_en/1330114786676/noticia/Noticia/Modric:_%E2%80%9CI_am_honoured_and_proud_to_be_at_the_biggest_and_best_club_in_the_world%E2%80%9D.htm). Mare pierdere pentru Tottenham, sper macar ca la Real sa isi puna amprenta in acea echipa si sa se acomodeze foarte repede.

Dar cu Ozil, ce s-a intamplat? De ce va fi inlocuit cu Modric?

Kaka va fii inlocuit cu Modric, insa din acei bani Tottenham va gasi alt mijlocas, poate il vor lua pe Moutinho

Noi stiri de pe piata transferurilor:

Se pare ca Hulk s-ar putea sa semneze cu Tottenham in schimbul sumei de 55 de milioande de euro. Nici nu ma asteptam la o astfel de stire, din cate am inteles acesta a avut negocieri si cu Chelsea. Oricum,daca acesta va semna, va aduce un mare bonus ofensivei, alaturi de Jermain Defoe.

Mijlocasul Moussa Dembele a ajuns la un acord final cu noi in schimbul sumei de 18 milioane de euro. Acest jucator a venit de la Fulham, nu prea am auzit de el, sper totusi ca se va acomoda bine.

Tottenham a mai facut o oferta de 30 milioane de euro lui Alan Dzagoev, miljocasul de 22 de ani de la TSKA Moscova. Acesta a avut o evolutie proeminenta la Euro, fapt ce ma face sa cred ca este un bun inlocuitor pentru Luka Modric.

Ce parere aveti de aceste transferuri si posibile oferte?

Nu prea cred ca Hulk se va transfera.

Nu prea cred ca Hulk se va transfera.

Din cate am auzit, Zenit i-ar fi facut o oferta de 50 de milioane de euro, iar patronul lui FC Porto nu e multumit de aceasta oferta. Intr-un final, eu cred ca Hulk va ramane in continuare la Porto. Nu cred ca el ar fi de acord sa se transfere in Rusia + ca el cauta un campionat mult mai puternic.

Peste 2 zile urmeaza meciul cu Norwich. Pronosticuri?

Tottenham Hotspur have agreed a club record £22million deal with Porto for Joao Moutinho.

Spurs have already signed Joao Moutinho but could Spanish striker Fernando Llorente also be heading to White Hart Lane.

Sky Sports sources say Real Mallorca have reached an agreement with Tottenham to sign Giovani Dos Santos.

Danny Rose is unveiled as a Sunderland player(Loan)

Ma bucur enorm pentru Joao Moutinho ca a semnat cu noi, este un locuitor ideal pentru Luka Modric. Am vazut aseara la stiri ca suntem aproape sa-l aducem si pe portarul Lloris de la Lyon, dar din cate am citit pe internet transferul a esuat.

Se pare ca la extragerile pentru Grupele Europa League am picat cap de serie intr-o grupa echilibrata, parerea mea.

Grupa J:

• Tottehnham Hotspur
  • Panatinaikos FC
  • Lazio Roma
  • NK Maribor

Vom trece in urmatoarea faza.

Joao Moutinho's transfer has fallen through. He will stay at Porto.

Sunt zvonuri ca nu s-au inteles in privinta contractului, dar nu e nimic sigur.Totusi, si Dempsey a semnat cu Spurs, pentru 6 mil de lire.

We are delighted to announce that we have reached agreement with Fulham for the transfer of Clint Dempsey.

#SpursOfficial

4223626e93c545dfa4c479e.jpg

Nu mi se pare un transfer fantastic, inca au ramasi descoperiti la mijloc.

FULL TIME: Tottenham 1-1 Norwich.

Am jucat bine mai mult in a 2-a repriza, pacat insa ca am fost egalati in minutul 85. Mi-a placut de Moussa Dembele, a avut un debut senzational, mai ales ca a si marcat. Astept in continuare sa-l vad si pe Dempsey.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.