Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

TheGangSta

Fan Club - Tottenham Hotspur

44 posts in this topic

ON: Tottenham 1-0 Reading

In minutul 17 Jermain Defoe deschide scorul din pasa senzationala a lui Sigurdsson.

Sper sa ii batem si sa nu mai fim egalati in ultimele minute ca in partidele anterioare.

FULL TIME: Reading 1-3 Tottenham

Jermain Defoe si cu Gareth Bale au fost jucatorii cei mai buni de pe teren al acestei partide, s-au descurcat de minune. Ce parere aveti despre acest meci?

Astazi Tottehnam a dat lovitura de gratie contra celor de la Manchester United, reusind o partida formidabila, castigand cu scorul de 3-2. Se pare ca, Clint Dempsey a fost omul meciului, dar totodata si cel mai reusit transfer al acestei veri.

Tottenham Hotspur se afla in acest moment pe locul 4 in Premier League. Este la egalitate cu Chelsea si West Bromwich Albion. Credeti ca va reusi sa se mentina pe aceasta pozitie, ba chiar sa urce in clasament? Ieri a reusit sa castige in fata celor de la Fulham cu scorul de 3-0.

Cu mult ghinion am terminat prima parte a sezonului pe locul 6, daca obtineam o victorie pe terenul celor de la Stoke City puteam termina pe locul 4. In EuropaLeague stam bine, zic. Avem o rivala pe masura pentru un loc mai departe in optimi, dar sunt sigur ca lotul echipei este mult mai bun si mult mai prolific pentru a avansa in faza urmatoare.

In concluzie, se putea si mai bine. Avem un lot bun, dar nu am aratat asta.

Un filmuleţ de pe canalul oficial de Youtube al clubului Tottenham Hotspur îl prezintă pe Gareth Bale în rolul de portar. Mijlocaşul englez reuşeşte chiar să apere un penalty, cu un plonjon spectaculor, respingând mingea peste poartă cu o singură mână.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=yZYAl8HJPSs

Un meci mare facut de Gareth Bale impotriva lui Lyon. Datorita acestuia se pare ca am obtinut o victorie cu 2-1 ce ne da incredere sa credem ca suntem pregatiti sa trecem mai departe.

Imi place cum joaca .. Sper sa se mentina pe primele locuri pana la sfarsitul campionatului ..

Tottenham Hotspur 2-2 Basel in Sferturile Europa League. Credeti ca vor putea trece mai departe, avand in vedere ca daca vor primi gol, vor trebui sa marcheze doua?

Eu cred ca Tottenham va trece de Basel ... parerea mea ! .. Nu cred ca vor mai primi gol .. 

Credeti ca Bale va pleca de la Tottenham?Si daca da,unde?

Credeam ca odata ce avem un roman la echipa engleza, vo fi ceva fani aici... Se pare ca transferul lui Chiriches a prin bine, a ajutat echipa de foarte multe ori. E un transfer resusit.

Ma bucur pentru el, merita, avand in vedere ca la cat de laudat a fost si este.

Imi pare rau sincer foarte rau pentru ce sa intamplat cu Chiriches pana la urma ! A avut un inceput impecabil , dar pana la urma sa taiat , sper sa isi revina odata !

La Steaua era cel mai bun jucator, cand se duce intr-o echipa cu jucatori mai buni decat el exista 2 variante, ori se ambitioneaza si creste in valoare, ori scade.

La Steaua era cel mai bun jucator, cand se duce intr-o echipa cu jucatori mai buni decat el exista 2 variante, ori se ambitioneaza si creste in valoare, ori scade.

Exact . dar se pare ca el doar prin talent a facut tot , pentru ca a declarat ca nu este el asa muncitor ! Dupa parerea mea Chiriches este gen Gica Popescu 

Ce parere aveti despre Tottenham Hotspur ? in acest an 

Ce parere aveti despre Tottenham Hotspur ? in acest an 

Are un atac superb bun , adebayor si saldado sunt foarte masivi si au o detenta foarte buna  , la fel si apararea , Chiriches Vortonghen sunt la fel de buni:)

Imi place cum joaca .. Sper sa se mentina pe primele locuri pana la sfarsitul campionatului ..

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.