Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Breaker

Memorii RAM

101 posts in this topic

Oau cica rasnite cu 1 gb si 512 la RAM, da eo ce sa mai zic cu 256?Cu toate setarile la low imi mere SA un pic in reluare pe Net

2 gb , dual channel, adica 2x1gb ddr2

n-are importanta, eu am doar 2 gb ddr2 si merge perfect orice...

Cele de 2 si 4 GB de Ram , credeti-ma ca nu sunt prentru voi (noi) , alea sunt cu mult altceva am un prieten care are un laptop cu 4gb of ram si placa video de 1gb si are linux pe el si bla bla nu e pentru gaming.

Pentru gaming este bun 2 GB Ram si 512 MB placa video si esti ok.

2 giga, mai mult nu are rost sa pun

2Gb ddr3

Intrebarea e prost pusa.

Intrebarea normala ar fi "Care tipuri de memorie sunt bune? [ SDR, DDR1/2/3 ] si/sau ce frecventa poseda"

Nu cata memorie credeti ca e mai buna, ca e normal ca una de 2x2048MB sa fie mai buna ca una de 512MB.

eu am vreo 3 gb ddr2 , frecevanta 800 si ceva , parca ..dar am si eu o intrebare:

am auzit ca e mai bine sa ai 2 gb ram , sau 4 gb ram ( numere pare) ca nu stiu ce se intampla si ruleaza mai bine..:|

:|

Daca am 3GB, inseamna logic ca merge mai bine ca 2GB.

Cine ti-a zis asta, se referea la faptu ca daca ai ex: 2x1024, ai support dualchan, dar asta doar in cazul in care placa ta de baza suporta dualchan si bine'nteles si memoria.

memoria ramilor depinde si de performanta celorlalte componente .... de exemplu, e cam aiurea sa ai placa video nvidia gforce 9800, cu procesor intel pentium 2 dual 2.8 si sa ai 1 gb ram .... cel mai modest ar fii 2 gb de rami :)

Eu am 3GB RAM ! :-? >>>> Spam la Sa-mp Godfather /// Diverse // Topic pentru spam ///// Enjoy !

memoria ramilor depinde si de performanta celorlalte componente .... de exemplu, e cam aiurea sa ai placa video nvidia gforce 9800, cu procesor intel pentium 2 dual 2.8 si sa ai 1 gb ram .... cel mai modest ar fii 2 gb de rami :))

nici nu exista asa ceva

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.