Jump to content
Sign in to follow this  
oNNNi

[Respins][Propunere] Forum

Recommended Posts

Salut !.

 

Dupa cum spune si titlul , am o propunere pentru forum , o sa intru direct in subiect .

Propun sa se bage din nou chat-ul sau chestia aia cand vezi ce status si-au pus altiii..

 

Astept Pro / Contra !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro. E mai bine decat prostia aceea cu "Online Time" , dupa parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra ,ar fi prea mult spam,si mie imi place ``acea prostie`` Online Time

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO

Ca sa nu fie spam , sa faca ca pe samp ! sa scrii odata la 2 secunde ! sau ceva de gen !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra. Motivul meu pentru aceasta propunere este ca se va incarca mai greu forumul. Exista sectiune de Topic global petru " chat " la Member Section, si mai exista un topic Global pentru SA:MP unde se vorbeste destul de mult. Daca ai ceva personal, zici pe PM. Daca se va face chat, cineva ar trebui sa se ocupe de el, sa nu se vorbeasca vulgar pe acolo, asa ca nu cred ca se pot abtine unii si se vor primi multe war-uri / suspenduri. Se va face spam, nu apuci sa citesti ce se discuta... . Nici la cea cui statusul nu sunt de acord, pentru ca o sa faceti din status un chat, si o sa puneti " vand casa " , " x recruteaza " aceasta este o stare, ce faci in momentul acela, la ce te gandesti, nu un chat pentru toata comunitatea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro. E mai bine decat prostia aceea cu "Online Time" , dupa parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propunerea este una foarte buna,dar bineinteles ca orice Adaos pentru forum exista si anumite dezavantaje deoarece la fiecare "Status Upgrade" forumul se va incarca mai greu de la 1 sec la 3-4 secunde mai mult.Bineinteles aceasta problema poate fii rezolvata cu Tutorialul pentru viteaza Mozzile-i.Desi exista acest dezavantaj zic ca este mai bine sa se bage iar Status Upgrade.Noi doar ne dam cu parerea deoarece decizia o iau cei care stiu cu ce sa mananca forumul si stiu cat de mult ne ajuta si cat de mult ne incurca acest Upgrade.

PRO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra. Motivul meu pentru aceasta propunere este ca se va incarca mai greu forumul. Exista sectiune de Topic global petru " chat " la Member Section, si mai exista un topic Global pentru SA:MP unde se vorbeste destul de mult. Daca ai ceva personal, zici pe PM. Daca se va face chat, cineva ar trebui sa se ocupe de el, sa nu se vorbeasca vulgar pe acolo, asa ca nu cred ca se pot abtine unii si se vor primi multe war-uri / suspenduri. Se va face spam, nu apuci sa citesti ce se discuta... . Nici la cea cui statusul nu sunt de acord, pentru ca o sa faceti din status un chat, si o sa puneti " vand casa " , " x recruteaza " aceasta este o stare, ce faci in momentul acela, la ce te gandesti, nu un chat pentru toata comunitatea.

PRO, pana intri pe Topic Global Spam la sectiunea SAMP, iti i-a aproape 1 min, deoarece topicul se incarca greu, iar celalalt topic, iti spun sincer, sunte de aproape 4 ani pe com, iar eu doar acuma cateva minute l-am aflat, e adevarat ca la inceput va fii spam, insa sa nu puna, ca atunci cine a avut cele mai multe posturi pe chat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra ! Online time aduce ceva beneficii prin care userii de pe aceasta comunitate devin putin mai activi pe forum, si totusi asta conteaza foarte mult pentru forum. Toti cred ca vreti sa fiti cat mai activi posibil.


Totusi si eu tanjesc dupa acel chat, dar nu prea cred ca ajuta forumul atat de mult, din cauza faptului ca se face spam si sunt ceva sanse de reclama, pe care o poate vodea toata lumea cand intra pe forum.

Edited by EuSuntAla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra , cred ca voi nu va ganditi prima data inainte de propunere , aceasta obtinue a fost scoasa de pe forum ca mergea foarte greu forumu , atata timp cat Powner , Xanto sau George_Mihai , a zis ca s-a ster x sau y voi face-ti iara si iara propuneri .

 

Powner :

Chatul si sistemul de premii au fost dezinstalate/sterse.

Pe prima pagina a fost dezactivata aplicatia care arata ultimile statusuri.

Toate aceste modificari au fost facute pentru ca forumul mergea cam greu,in felul asta il mai protejam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra ! In primul rand au mai fost , si au fost dezactivate si sterse pentru motive serioase .

 

Cat despre " Chat " se poate face intrun noua pagina ( pe pagina forumului sa fie doar un link spre

" chat " , folosind baza de date a forumul si poate participa membri cu X posturi facute , ca sa nu avem probleme ca orice dobitoc sa faca cont pt spam in chat ) + se acorda moderator pe chat doar tuturor moderatorilor actuali ( Global Moderator , Moderatori la sub-forumuri , si poate si cativa vip-i )

 

Va arat o poza cum ar fii frumos sa arate chat-ul , bineinceles un design facut de " designeri nostri " .

 

LocA0.png

 

Bine , este doar un " demo " in care am incercat sa masc reclama cu logo-ul nostru . Iar cat despre programare in php sau html , este foarte simplu , se ia chat-ul incorporat din forum si se muta pe o noua pagina in care este sters tot index-ul forumul , si re-design pe noul " design " .

 

Edit : Astept raspunsuri .

 

Edit2 : Daca e sa fie m-am gandit si la urmatoarele :

 

Moderatori de pe chat nu trebuie sa aiba neaparat o functie pe forum.

Iar vor fii 4 grade de moderatori :

  • Simplu : Poate da mute / kick .
  • Dezvoltat : Poate da mute / kick / ban pe max 30 zile
  • Special : Poate da mute / kick / ban permanent .
  • Admin : Poate face orice.

Edited by Th3_KiL33R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro.Este o idee foarte interesanta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra. Motivul meu pentru aceasta propunere este ca se va incarca mai greu forumul. Exista sectiune de Topic global petru " chat " la Member Section, si mai exista un topic Global pentru SA:MP unde se vorbeste destul de mult. Daca ai ceva personal, zici pe PM. Daca se va face chat, cineva ar trebui sa se ocupe de el, sa nu se vorbeasca vulgar pe acolo, asa ca nu cred ca se pot abtine unii si se vor primi multe war-uri / suspenduri. Se va face spam, nu apuci sa citesti ce se discuta... . Nici la cea cui statusul nu sunt de acord, pentru ca o sa faceti din status un chat, si o sa puneti " vand casa " , " x recruteaza " aceasta este o stare, ce faci in momentul acela, la ce te gandesti, nu un chat pentru toata comunitatea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra ! Online time aduce ceva beneficii prin care userii de pe aceasta comunitate devin putin mai activi pe forum, si totusi asta conteaza foarte mult pentru forum. Toti cred ca vreti sa fiti cat mai activi posibil.


Totusi si eu tanjesc dupa acel chat, dar nu prea cred ca ajuta forumul atat de mult, din cauza faptului ca se face spam si sunt ceva sanse de reclama, pe care o poate vodea toata lumea cand intra pe forum.

 

Tu dai contra deoarece esti pe TimeOnline acolo !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...