Jump to content
Sign in to follow this  
Th3_KiL33R

[Acceptat][Propunere] eGaming Evolution

Recommended Posts

Pro la toate mai putin la faza cu admini de la chat,mai bine sa fie helperi,si moderatori,fiindca ei sunt capabili sa aiba grija,din cate am vazut toti moderatori si helperi se descurca pe forum cat si pe game.Daca dai admin la un player,incepem iar cu plangerile la feedback....si iar scadem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro.Daca aveti nevoie de fonduri va pot ajuta:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO. Chiar imi place aceasta propunere si as vrea sa fie acceptata deoarece am promova si noi comunitatea eGaming + am aduce alti playeri mai noi.

 

 

24 de cuvinte

2.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO. Dar totusi pentru acele premii trebuie bani. Si pentru a trimite acele tricouri/pahare cum ai aratat tu trebuie alti bani pentru transport. In concluzie e foarte costisitor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO! Este o idee bine dezvoltata in ceea ce ai spus tu,cu multe argumente bune.Merita sustinuta!

 

PS.In legatura cu tricourile / canile , eu nu cred ca staff-ul o sa contribuie pentru asa ceva.

Edited by ferb_ferb

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO. Dar totusi pentru acele premii trebuie bani. Si pentru a trimite acele tricouri/pahare cum ai aratat tu trebuie alti bani pentru transport. In concluzie e foarte costisitor.

 

Cum am precizat , primul concurs il voi face eu , si costisitor nu stiu la ce te referi , costa 10euro un tricou si taxele de curierat le va platii castigatorul , asa cum am vazut ca la multe concursuri taxele de curierat le plateste castigatorul ( si eu am platit o data la ceva castigat ) pentru ca daca cineva e din america , nu ma voi trezi eu sa ai platesc taxele de curierat , si in plus in romania mai mult de 7 lei nu costa curieratul ( nu stiu sigur) .Dar o data la ceva timp se merita facut un asemenea concurs , si in plus nu sa facut nici o data asa ceva din cei 4 ani de eG.

 

PRO! Este o idee bine dezvoltata in ceea ce ai spus tu,cu multe argumente bune.Merita sustinuta!

 

PS.In legatura cu tricourile / canile , eu nu cred ca staff-ul o sa contribuie pentru asa ceva.

 

Intradevar staff-ul nu contribuie nici macar la propunerea aceasta , este facuta de 3 zile aproape , un mic raspuns sa vad si eu ca cineva doreste. Din pacate nimic ... eu inca mai astept un raspuns.

Cat despre argumente , osa vin si cu partea a2a si ma voi ocupa de cateva chestii in care le vom putea pune in aplicare ( daca ma lasa "staff-ul" ).

Edited by Th3_KiL33R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intradevar staff-ul nu contribuie nici macar la propunerea aceasta , este facuta de 3 zile aproape , un mic raspuns sa vad si eu ca cineva doreste. Din pacate nimic ... eu inca mai astept un raspuns.

Cat despre argumente , osa vin si cu partea a2a si ma voi ocupa de cateva chestii in care le vom putea pune in aplicare ( daca ma lasa "staff-ul" ).

 

Eu zic sa ai rabdare si o sa primesti si tu un raspuns , pe langa sa citeasca propunerile voastre mai au si alte indatoriri membri staff-ului, poate in momentul de fata se face un nou update la forum.. la asta te-ai gandit ? sau se lucreaza la serverul de SA:MP , minecraft etc.., pentru a pune in aplicatie ce ai spus tu necesita timp , poate chiar s-a citit ce ai scris tu aici si in momentul de fata se ia o decizie in aceasta privinta.. , toti se plang cand nu se raspunde repede la o anumita plangere sau la o problema legate de forum.., dar ganditiva sunt "N" playeri pe comunitate si toti vor cate ceva si la toti li se raspunde la momentul potrivit , asa ca ai rabdare si o sa primesti si tu un raspuns legat de propunerea ta.. daca era cum spui tu "staff-ul nu contribuie nici macar la propunerea aceasta" nu se mai deschidea un topic pentru propuneri si acest topic creat de tine era inchis de mult 3.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic sa ai rabdare si o sa primesti si tu un raspuns , pe langa sa citeasca propunerile voastre mai au si alte indatoriri membri staff-ului, poate in momentul de fata se face un nou update la forum.. la asta te-ai gandit ? sau se lucreaza la serverul de SA:MP , minecraft etc.., pentru a pune in aplicatie ce ai spus tu necesita timp , poate chiar s-a citit ce ai scris tu aici si in momentul de fata se ia o decizie in aceasta privinta.. , toti se plang cand nu se raspunde repede la o anumita plangere sau la o problema legate de forum.., dar ganditiva sunt "N" playeri pe comunitate si toti vor cate ceva si la toti li se raspunde la momentul potrivit , asa ca ai rabdare si o sa primesti si tu un raspuns legat de propunerea ta.. daca era cum spui tu "staff-ul nu contribuie nici macar la propunerea aceasta" nu se mai deschidea un topic pentru propuneri si acest topic creat de tine era inchis de mult 3.gif

 

Eu m-am referit la alceva , avand in vedere ca am vazut ca sa raspuns deja la cateva topic-uri din aceasta categorie , puteau sa imi spuna care din propuneri sunt ok / care nu sunt ok si daca au nevoie de detalii ceva.Si asa pot sa ma apuc si eu de punctul 6 daca e ok propunerea. Am inceles proverbul renumit pe comunitate cu " Nu avem timp. " Dar uite daca mi-ar fii raspuns cineva pana acuma eu puteam sa ma preocup de cateva lucruri mentionate in propunere. Eu incerc sa AJUT , ma consider un "membru vechi". Si am observat ca comunitatea ramane pe loc, si aici ma refer in felul asta :

am avut fuziunea cu rGaming , nu o mai avem

am avut teamspeak , nu mai avem

am avut server mu , nu mai avem

a fost intrun timp cand aveam destule servere cs si playeri activi pe ele , intradevar acuma sa redeschis servere-le, dar din cate observ putini playeri , chiar foarte putini.

 

 

Eu imi exprim opinia , ca deasta suntem o comunitate si un forum , poate cuiva nu ai convine ce am scris , poate cineva e de acord cu mine.

Probabil owneri si administratorul actual nu isi dau seama ca avem o comunitate puternica , dupa parerea mea ei vad acest "forum" ca un simplu forum.

Adica sa fim seriosi ? Multi membri vechi , chiar si noi , unii cu o parere buna altii cu o parere rea despre eG , fiecare cu opinia sa , dar daca am aduce ceva nou , ma rog nu zilnic ca este imposibil , dar saptamanal , lunar , ceva nou trebuie adus.

 

Mi-am exprimat opinia. Si sunteti liberi fiecare sa o faceti. ( in limita bunului simt )

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. In legatura cu blog-ul suntem deschisi la propuneri si la oameni care intradevar se pot ocupa. Dupa cum spune legokid multi dintre voi cand e vorba sa primiti o functie sunteti pe tema "ma ocup, cum eu sa nu ma ocup?" iar dupa ce primeste mai sta 1 saptamana 2 si apoi zice ca i-a murit pisica si nu prea mai poate intra. Revenind la subiect blog-ul www.egaming.ro deabia a fost deschis, deci daca aveti anumite idei si cum am putea dezvolta sectiunea, cum am spus, suntem deschisi ( dar chestii serioase va rog )

 

2. Publicitatea si reclamele costa bani, lucru la care stam destul de prost. Daca considerati si putem face publicitate si prin moduri care nu costa ( dar sa fie o reclama legata acolo unde este facuta ) atunci sunt deschis si pentru asta.

 

3. Forumul este poate cel mai pus la punct. Design-ul nu este de mult timp, este unul frumos si nu te dor ochii cand intri pe el ( eu zic ca este destul de bine pus la punct ). Aici se mai pot face mici modificari, dar care cred ca se pot face cu timpul.

 

4. Duceti lipsa de concursuri? Cred ca te inseli in privinta asta. S-au facut si se fac foarte multe concursuri cu premii chiar marete ( s-au oferit foarte multe premii in VIP pe forum etc ). Faza cu tricourile si cani nu isi are rostul cand am putea sa investim in alte lucruri mult mai utile si profitabile.

 

5. Un chat s-ar putea face, dar nu stiu cu ce va incalzeste? Tot cei cu un anumit numar de posturi pot intra sa zicem, si ce? Ce poate fi asa atractiv la asta?

 

6. La acest lucru sunt deschis atata timp cat este legal.

 

As vrea sa stiu si eu cati oameni spun ca vor contribui pentru indeplinirea acestei propuneri si cati dintre ei chiar vor contribui cu adevarat, sau vor crea o ipresie falsa staff-ului ?

 

R: Foarte putini sau deloc.

 

De multe ori vedem posturi de genul:

 

Pro.Daca aveti nevoie de fonduri va pot ajuta:D

 

Cat de adevarat este acest post ? 0%. Pana acum multi plangeau sau erau mari si tari cu posturi :

 

De ce eGaming nu isi deschide niste chestii de donatii ca cred ca am fi multi care am vrea sa ajutam dar staff-ul nu vrea sa dea drumul la donatii.

 

Acum ceva timp am dat drumul la donatii cu beneficii pe forum. Cati au donat? Foarte putini. Vorbarie multa, dedicatie pentru a face ceva mai deloc. Multi dintre membri care le mai acord sansa sa se ocupe de cate o competitie gen "LOL, CS 3vs3, FIFA" etc, nu sunt in stare sa faca nimic cu toate ca pe PM-uri se dadeau mari zmei ( daca nici pentru lucruri marunte nu se descurca, ce pretentii mai am pentru un proiect mai mare ).

 

 

Probabil owneri si administratorul actual nu isi dau seama ca avem o comunitate puternica , dupa parerea mea ei vad acest "forum" ca un simplu forum.

 

Te inseli, dupa cate vezi ne bazam foarte mult pe forum. Ceea ce ai propus tu nu ar aduce mai nici o modificare forumului, deci afirmatia nu isi are rostul. Te rog nu mai incerca sa afirmi ca venim cu proverbe gen "nu avem timp" ca stiu foarte bine ce se face si in ce conditii se fac si nu vreau sa dau dreptul nimanui sa sterfeleasca cu munca unor oameni pe jos.

 

P.S: In legatura cu raspunsul puteam sa o fac din prima zi, insa vreau sa vada si membrii comunitatii sa isi faca o parere sau poate gasim pe cineva care sa se poate ocupa de o parte din ele etc. Asta e a 3-a zis de cand e propunerea, nu mi se pare tarziu deloc, chiar poate potrivit sa las cateva zile ca majoritatea dintre ei sa o vada.

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul rand multumesc foarte mult pentru raspuns Asistent.

Chiar respect munca tuturor oamenilor care fac parte din staff.

1. In legatura cu blog-ul suntem deschisi la propuneri si la oameni care intradevar se pot ocupa. Dupa cum spune legokid multi dintre voi cand e vorba sa primiti o functie sunteti pe tema "ma ocup, cum eu sa nu ma ocup?" iar dupa ce primeste mai sta 1 saptamana 2 si apoi zice ca i-a murit pisica si nu prea mai poate intra. Revenind la subiect blog-ul www.egaming.ro deabia a fost deschis, deci daca aveti anumite idei si cum am putea dezvolta sectiunea, cum am spus, suntem deschisi ( dar chestii serioase va rog )

Pe blog se pot face urmatoarele :

O categorie "Video-uri" : Toate video-urile marca eGaming produse de DStefan dar si ceilalti membri.

Saptamanal sa fie un interviu , scris , cu un membru important din eGaming.

Aici doar pentru inceput , avand in vedere ca este un proiect recent deschis.

 

name='aSisTeNt' timestamp='1348404528' post='1385671'][/b]

 

4. Duceti lipsa de concursuri? Cred ca te inseli in privinta asta. S-au facut si se fac foarte multe concursuri cu premii chiar marete ( s-au oferit foarte multe premii in VIP pe forum etc ). Faza cu tricourile si cani nu isi are rostul cand am putea sa investim in alte lucruri mult mai utile si profitabile.

 

Aici ai dreptate iar , probabil nu a fost una dintre cele mai bune propuneri.

 

5. Un chat s-ar putea face, dar nu stiu cu ce va incalzeste? Tot cei cu un anumit numar de posturi pot intra sa zicem, si ce? Ce poate fi asa atractiv la asta?

Un chat ne mai incalzeste din cand in cand ( o urare de buna dimineata , noapte buna , mai intrebam una alta intre noi ) e un pic ciudat sa intrebam pe forum " Sal , cf ? " si sa asteptam 10 ore pentru raspunsul : " Bine , tu ? ". Si asa prin chat ne putem cunoaste si noi mai bine , si aici ma refer tot la chestia cu admiterea doar membrilor cu un anumit numar de post-uri pe forum ( 50+ , 100+ ) . Ramane decizia ta.

 

 

Multumesc foarte mult , si chiar iti admir functia si munca care o depui pentru comunitate !

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

6. La acest lucru sunt deschis atata timp cat este legal.

 

Aceasta propunere a cazut?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aceasta propunere a cazut?

Desigur ca nu , la ce nu ti-am reprosat inseamna ca sunt de acord cu tine , si eu pot ajuta in urmatoarele cazuri :

Webhost + domeniu si scriptarea in php / webdesign , daca tu esti de acord facem un topic pe forum cu un poll ce gen de joc browser based prefera membri si eu impreuna cu graficieni pot incepe lucrarea.

 

LE : Ce am uitat sa rectific , ca imi trebuie un nume , un gen , pentru ca nu il fac pentru mine.

Edited by Th3_KiL33R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desigur ca nu , la ce nu ti-am reprosat inseamna ca sunt de acord cu tine , si eu pot ajuta in urmatoarele cazuri :

Webhost + domeniu si scriptarea in php / webdesign , daca tu esti de acord facem un topic pe forum cu un poll ce gen de joc browser based prefera membri si eu impreuna cu graficieni pot incepe lucrarea.

 

LE : Ce am uitat sa rectific , ca imi trebuie un nume , un gen , pentru ca nu il fac pentru mine.

 

Eu sunt de acord cat timp este legal :) . Daca cei care au creat jocul web nu admit crearea de alte "servere piratate" atunci nu pot accepta. Daca sti jocuri care sunt permise, PM me si discutam mai multe acolo.

 

Mai las topicul deschis, poate cineva mai zareste ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru blog

 

 

1. Un blog este ceea ce vrem noi sa fie!

 

Blogul trebuie sa reflecte personalitatea nostra. Nimeni nu ne poate spune exact ce merge sau nu pentru noi specific. Incercam, testam si aflam - de aceea nu este ok ca blog-ul sa fie popu.lat de la inceput. Abordam diferite teme timp de o saptamana si urmarim traficul. La sfarsit de saptamana aflam cu ce tema am avut succes si ne orientam pe acea categorie.

Eu nu sunt de acord cu stirile : "Prezentarea iPhone" , "Lansarea iPhone 5 este aproape" si "EA avea planuri sa cumpere Valve". Ganditi-va umpic, noi am avut o sursa dupa care ne-am inspirat, atat noi, cat si alte mii de bloguri/site-uri din Romania cat si din strainatate. Automat nu o sa avem trafic deoarece blogul nostru il putem compara cu "acul din carul cu fan", greu il gasim sau mai rau, nu-l gasim deloc. De ce sa nu fim unici ? De ce sa nu avem propria noastra sursa, imaginatia bloggerilor responsabili cu eGaming Blog ?

Daca ma intrebi pe mine, exista un singur punct ce difera un oarecare blogger de unul adevarat. Propriul drum, originalitatea, nebunia, placerea de a scrie direct oricand si oricum.

 

2. Nu furam !

 

Nu preluam continut, imagini fara a intreba creatorul initial al informa.tiei respective. Putem prelua in situatia in care preluam cateva randuri pentru a intari/confirma o idee proprie sau cand informa.tia este pe un site care are capacitati de sharing.

 

3. Scriem pentru noi, in primul rand, dar nu ne uitam cititorii

 

Cititorii unui blog vin sa citeasca ce scriem NOI, nu neaparat pentru ca asteapta sa scrii ceva anume. In caz ca un cititor ne cere sa scriem anumite lucruri, uneori este bine sa-l ascultam.

 

4. Nu ignoram comunitatea

 

Raspundem la comentarii, invitam comunitarii sa ne comenteze. Bineinteles, nu inseamna ca trebuie sa raspundem tuturor comentariilor tampite, dar in general incercam sa implicam comunitatea in ceea ce facem.

 

 

5. Cum crestem traficul pe blog ?

 

Luam toate retelele de socializare pe care le cunoastem (Twitter, Facebook - avem pagina -, MySpace), facem cont si postam continutul nostru cu link de fiecare data cand postam ceva pe blog. Dar sa avem in vedere sa fie continut relevant. Si incercam sa ne facem prieteni, sa nu fim doar niste roboti care posteaza content, povestim despre lucrurile care ne plac si care ne intereseaza, pentru a atrage catre noi oameni care sunt in aceeasi zona de interes ca si noi. Va spun asta pentru ca presupun ca nu ati avut o nisa tintita inca de la bun inceput si nici cercetarea pietei nu cred ca ati facut-o.

Se pot folosi si backlinkuri.

Construirea de backlink-uri este o parte esentiala a SEO-ului pentru doua motive:

- Primul motiv este acela ca ajuta ca paginile sa fie indexate mai repede, ceea ce este foarte important, deoarece doriti ca motoarele de cautare sa le gaseasca cat mai curand posibil si de accesare cu crawlere in mod regulat.

- Al doilea motiv este acela ca ajuta paginile sa obtina locuri fruntase in motor de cautare pentru cuvintele cheie alese de noi.

 

 

6. Se pot castiga bani din blogging

 

Se pot castiga bani din blogging, cunosc bloggeri care se intretin cu ajutorul blogului pe care il detin. Despre asta, este prea devreme de discutat, poate in viitor cand va avea trafic.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro ,Chiar imi place ideaa,eu incerc sa ajut!acum voi vedea

Share this post


Link to post
Share on other sites

iPRO , Foarte tari premiile mai ales tricourile+canile

Share this post


Link to post
Share on other sites

O idee pentru blog.

 

Sa facem o sectiune de Grafica unde sa postam ce se intampla la concursuri ex: SOTW SOTM (cu castigatorii si creatia castigatorului)

 

Eu zic sa punem in fiecare luna Tag Wall'urile.

Tutoriale, si alte lucruri.

 

 

 

Poate unii oameni vad mai intai blogul, poate nu joaca CS, SAMP sau Minecraft poate se pricep in PhotoShop si daca le place cum lucram noi si suntem organizati o sa vina daca ii place poate isi cheama prietenii si tot asa.

 

Sper sa fie cu folos ideea.

Edited by Fighter

Share this post


Link to post
Share on other sites

De asemenea vom posta si cateva tutoriale pe blog pentru a ajuta oamenii si anumite stiri,daca doriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tu esti owner inseamna ca ai probleme cu judecata,invata sa iti promovezi comunitatea nu asa.

Edited by legoKIDOR

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO, e prima propunere la care comentez si care cred eu are potential ... Trebuie sa crestem, si nu putem face asta doar prin serverele de SA-MP / MC ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO , prima data vad pe cineva care vine cu o idee buna :)

 

PS : Felicitari pentru efortul depus , meriti like , dar maine ca am dat azi 2 :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul nu sunt contra dar nici pro. Am observat un lucru mizer la unii, odata ce primesc Moderator la o anumita sectiune sau o functie pe un anumit server, acestia prind aripi si sar cu propuneri extre-mega-super geniale pentru toti, dar pana sa ajunga in postura respectiva, ei tac din gura si nu fac absolut nimic. Frumos.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

TheGangSta daca i te adresezi intr-un mod indirect lui Th3_KIL33R imi demonstrezi mie in prezent cat de batut in cap esti (sper sa nu te simti jignit),el a facut propunerea asta cu mult inainte sa primeasca graffer,toti v-ati pus sa il criticati intr-un fel,desi nu aveti nici un drept.

Omul asta se chinuie sa va faca comunitatea un mediu mai social,mai distractiv si atractiv in acelasi timp.

Edited by legoKIDOR
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

In general toate modificarile vin din partea staff-ului si numai din partea staff-ului.

Membri nu sunt in stare sa ne sustina nici macar cu o suma modica,si 1 euro daca ar dona nu lunar odata la 3 luni da sa o faca ar avea parte de mari schimbari.

Gameri din ziua de azi vor marea cu sarea asa moca...sa nu contribuie

 

 

ON: Pro la toate dar la2 ar fi frumos banner ex cu com mari adica un gm,administrator sa isi faca cont pe forumu acestor com si sa faca cerere banner ex asta e doar o sugestie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...