Jump to content
Sign in to follow this  
Th3_KiL33R

[In Progress] Game Browser Based

  

108 members have voted

  1. 1. Iti place ideea ?



Recommended Posts

Salut ,

 

Cum am spus a fost acceptata propunerea numarul.6 ( http://forum.egaming...aming-evolution ), si aici voi dezvolta ideea.

 

Jocul va fii programat in urmatoarele limbaje : PHP si Javascript ( printre ele se enumera : html , css3 ).

Ne-am gandit sa incepem cu o idee "basic".Trec direct la subiect :

 

26/09/2012 : Sa format schita jocului.

27/09/2012 : Sa inceput lucrarea la noul layout (homepage-ul)

28/09/2012 : Sau facut update-uri majore la layout ( adaugate cateva elemente)

 

29/09/2012 :

  • Sa facut update la pagina initiala ( poza mai jos )
  • Sa inceput lucrarea la restul layouturilor. ( poza mai jos )

30/09/2012 :

  • Layoutul "shop" a fost realizat partial. ( poza mai jos )
  • Sa inceput lucrarea in php ( javascript si css3 )

01/10/2012 :

  • Layoutul "Top15" a fost realizat partial. ( poza mai jos )
  • Sa anuntat prima lansare alpha (sau chiar beta) : aproximativ pe 15/01/2012.
  • Jocul va fii disponibil pe urmatoarele browsere sau aplicati : Internet Explore 9 , Mozilla Firefox , Google Chrome , Opera , Safari.

Poza :

(Click pt a vedea high-resolution)

Homepage.png

 

Layout battles:

Battles.png

Poza shop :

 

shop.png

 

Poza top15:

top.png

 

Jocul ramane cu numele "eGalaxy55" (eGalaxy) , temporar . In schimb caut o echipa serioasa :

Game Moderator - ( Se aplica doar pentru cei din staff-ul actual de pe forum si poate cativa membri interesati si seriosi ) - Am nevoie de : 2 membri.

Game Tester - ( Se aplica oricine vrea sa testeze jocul in mod-ul alpha sau beta pana la lansarea lui ) - Am nevoie de : 2 membri.

Game Developer - ( Aici se include cele 2 grupuri de mai sus , acesti developeri vin cu idei noi si dezvoltarea jocului ) - No limit.

 

Cine este interesat sa imi trimita un mail la [email protected] cu urmatoarele lucruri :

Numele , nickname-ul de pe forum , daca cunosti ce inseamna un Game Browser Based , daca ai mai jucat , de ce doresti si ce functie doresti , si mai multe precizari in domeniul respectiv.

 

 

 

 

In acest topic osa pun o lista cum se va dezvolta jocul , mai ales ca acesta este facut de la 0 de niste adolescenti de 17-18 ani.(incercam sa copiem cat mai putini).

 

LE: Nu postati aiurea gen " Tare , fain , imi place ". Vreau doar comentarii serioase.

Edited by Th3_KiL33R
  • Like 15

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tare!!

 

disable 12h

Edited by Radu_Toretto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cerintele de la joc ? Adica sa stim si noi cat de mare este :D

Un nume bun de joc ar fi : eGaming Destroy MMORPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cerintele de la joc ? Adica sa stim si noi cat de mare este 4.gif

Un nume bun de joc ar fi : eGaming Destroy MMORPG

 

Este un joc Browser Based , se joaca pe orice browser actual : Mozilla Firefox , Google Chrome , Opera , Safari ( Nu va fii disponibil pentru Internet Explore la inceput pentru ca are alta structura de html si trebuie facut totul de la capat )

Deci nu este un software care se va rula pe pc , doar pe browser.

 

Multumesc pentru nume , dar este prea lung si 2 din 3 cuvinte nu se potrivesc , asta ar insemna : eGaming Destroy MMORPG . Trebuie ceva mai simplu si care in viitor ne va permite extinderea jocului poate chiar si pe plan national.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte tare, la asta nu ma asteptam, direct pe browser e in regula, afla mult mai multa lume de noi, PRO, adica, da, why not?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha , deci oricine ar putea juca . :-? Zici ca e prea lung pai mai e ceva . The CrossHero sau ceva de genul . S-ar potrivi :) sau Cross Of King (ceva de genul)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este super,ne poti da si noua te rugam un link unde o sa functioneze jocul?

Sau macar ne poti face un mic filmulet sa stim si noi ce e?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte tare, la asta nu ma asteptam, direct pe browser e in regula, afla mult mai multa lume de noi, PRO, adica, da, why not?!

Da , dar nu este nevoie de PRO / CONTRA , proiectul este in dezvoltare deja .

 

Aha , deci oricine ar putea juca . 39.gif Zici ca e prea lung pai mai e ceva . The CrossHero sau ceva de genul . S-ar potrivi 1.gif sau Cross Of King (ceva de genul)

 

Da , suna bine ultimile doua , dar astept mai multa lume interesata sa se implice in acest proiect.

 

Este super,ne poti da si noua te rugam un link unde o sa functioneze jocul?

Sau macar ne poti face un mic filmulet sa stim si noi ce e?

 

Da , sper ca pana la sfarsitu lunii viitoare (octombrie) sa terminam o versiune alpha sau beta.Un asemenea proiect inseamna mult timp pierdut si munca.Sper sa fiu apreciat de munca depusa.

 

De notat ca cine ma va ajuta la multe sugesti / idei / implicare cat mai multa va primi un mic bonus la lansarea jocului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super tareee ideea ! Daca ai reusi sa il creezi ar fii super genial !

 

Clar PRO !

 

warn up / citeste primul post

Edited by Radu_Toretto

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Survivor / Battle of Giants / Die or Win / Die or Survive

Edited by PriMe

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Survivor / Battle of Giants / Die or Win / Die or Survive

Buna idee.Pro!

 

Battle of Giants = Batalia Gigantilor , nu se potriveste prea bine cu modul jocului. Dar in schimb The Survivor si Die or Win suna bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt curios de cateva chestiuni: Ce ar trebui ca playerii sa faca in acest joc ? Care va fi target-ul lor ?


Cateva nume pentru acest joc:

 

Bridge to Peace

 

My eternal rival

 

Declaration of War

 

Your origin

 

Battle over barrier

Edited by EuSuntAla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt curios de cateva chestiuni: Ce ar trebui ca playerii sa faca in acest joc ? Care va fi target-ul lor ?


Cateva nume pentru acest joc:

 

Bridge to Peace

 

My eternal rival

 

Declaration of War

 

Your origin

 

Battle over barrier

Salut , target-ul primar este acela de a creste in level , sa fi puternic , si sa fii stapan pe arena. Multumesc pentru sugestile legate de nume probabil va ramane eGalaxy55 (momentan).

 

@Vlad19112 a raspuns cu un " NU " la acesta idee , vreau sa imi raspunda aici sincer ce nu ai place , parerea lui , sau nu e de acord ? Sper sa nu fii apasat pe butonul "NU" doar sa abuzeze sau sa faca misto.

 

Sau facut update-uri (citit primul mesaj)

Edited by Th3_KiL33R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte interesant , sincer nu ma asteptam iar pentru mine a picat "la fix" sa zic asa , ma fascineaza jocurile gen browser , din start meniul pe care ni l-ai aratat [poza] m-a atras , sunt atras de ele chiar daca sunt pro si in jocurile gen mmo######

Un joc browser mereu este placut , ma pot juca dupa ce dau un drop pe sa:mp , sau se termina un rw :))))) corect , asta facem toti , ne gasim ceva de lucru in timp ce suntem jail sau in wating time to next dropcar :)))

Presupun ca o sa fie gen , joc cu energie , misiuni si chestii cu un click , pe timp de asteptare pana la reincarcarea energiei sau ceva de genul.

 

Propuneri nick's nu pot da pentru ca nu stiu pe ce se bazeaza jocul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte interesant , sincer nu ma asteptam iar pentru mine a picat "la fix" sa zic asa , ma fascineaza jocurile gen browser , din start meniul pe care ni l-ai aratat [poza] m-a atras , sunt atras de ele chiar daca sunt pro si in jocurile gen mmo######

Un joc browser mereu este placut , ma pot juca dupa ce dau un drop pe sa:mp , sau se termina un rw 21.gif))) corect , asta facem toti , ne gasim ceva de lucru in timp ce suntem jail sau in wating time to next dropcar 21.gif)

Presupun ca o sa fie gen , joc cu energie , misiuni si chestii cu un click , pe timp de asteptare pana la reincarcarea energiei sau ceva de genul.

 

Propuneri nick's nu pot da pentru ca nu stiu pe ce se bazeaza jocul.

 

Multumesc pentru comentariu ,

Da osa fie joc cu "click" , cat despre energie , se vede in layoutul shop ca sunt niste baterii care iti aduc energie ( momentan ma gandesc si la niste generatoare de energie care iti aduc N% energie pe timp )

 

Update-uri noi , citit primul mesaj .

Share this post


Link to post
Share on other sites

momentan ma gandesc si la niste generatoare de energie care iti aduc N% energie pe timp

 

La ceva de genul ma gandeam si eu, de ex: la o anumita perioada de timp primesti x energie iar acele baterii de la shop sa fie EXTRA energie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ma gandeam ca energia maxima sa fie de exemplu 120.Iar pentru fiecare lucru facut(atacuri sau ce or mai fi pe acolo) sa iti scada cate un punct de energie, iar bateriile acelea de la shop sa iti reincarce cu cateva puncte energia.

Jocul arata foarte frumos, KUTGW !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru comentariu ,

Da osa fie joc cu "click" , cat despre energie , se vede in layoutul shop ca sunt niste baterii care iti aduc energie ( momentan ma gandesc si la niste generatoare de energie care iti aduc N% energie pe timp )

 

Update-uri noi , citit primul mesaj .

 

Cand am lasat reply nu era ss-ul cu energia 2.gif

 

Da exact la asta ma gandeam si eu , ce ai spus si tu si sink si kawa " mintile geniale gandesc la fel" 21.gif))

 

Cat despre caracter , ma gandeam, defapt cred ca asa va fi , la misiuni , daca e pe misiuni , sa pice iteme , chestii , gen armura -arme , materiale , o sa fie un proiect destul de indelungat tot respectul pentru initiativa si munca care este / va fi depusa , iti urez bafta , iti trebuie 1.gif , pe parcurs v-om mai venii si noi cu propuneri , idei sa iesim dina numite situatii daca va fi nevoie .

Edited by haNNi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai am si eu o intrebare. O sa fie PVP , adica o sa te bati tu vs alti sau tu cu echipa ta vs alta echipa sau o sa te bati cu monstri gen cum e metin doar ca pe net.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dani centreaza logou pe layout-uri e pozitionat prea mult spre dreapta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai poti pune: eGamingArena, sau Battle of Legends.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La ceva de genul ma gandeam si eu, de ex: la o anumita perioada de timp primesti x energie iar acele baterii de la shop sa fie EXTRA energie 1.gif

Eu ma gandeam in felul urmator : la fiecare lupta se consuma o anumita energie , daca ai acel generator , va creste singur , fara sa mai cumperi baterile , daca nu ai , cumperi bateriile , daca nu ai nici bani , astept un anumit de timp si creste singur, dar mult mai incet.

 

Eu ma gandeam ca energia maxima sa fie de exemplu 120.Iar pentru fiecare lucru facut(atacuri sau ce or mai fi pe acolo) sa iti scada cate un punct de energie, iar bateriile acelea de la shop sa iti reincarce cu cateva puncte energia.

Jocul arata foarte frumos, KUTGW !

 

Energie maxima osa fie 100. Da pentru fiecare lucru facut se va scadea un anumit puncte de energie , depinde ce lvl are inamicul si alte criteri. Da si baterile reincarca instant punctele de energie.

 

Cand am lasat reply nu era ss-ul cu energia 2.gif

 

Da exact la asta ma gandeam si eu , ce ai spus si tu si sink si kawa " mintile geniale gandesc la fel" 21.gif))

 

Cat despre caracter , ma gandeam, defapt cred ca asa va fi , la misiuni , daca e pe misiuni , sa pice iteme , chestii , gen armura -arme , materiale , o sa fie un proiect destul de indelungat tot respectul pentru initiativa si munca care este / va fi depusa , iti urez bafta , iti trebuie 1.gif , pe parcurs v-om mai venii si noi cu propuneri , idei sa iesim dina numite situatii daca va fi nevoie .

 

Da momentan osa fie ceva mai greu cu misiunile , monstri (mob/boti) dar oricum osa pice ceva intem-uri pe fiecare zii ce intri . Intradevar osa fie un proiect foarte lung daca ne tinem de treaba si am sprijinul vostru nu osa ma las de el , si nici programatori mei. Momentan osa il fac cum pot eu , daca vad ca evolueaza mereu sper sa investesc niste banii in el.

 

Mai am si eu o intrebare. O sa fie PVP , adica o sa te bati tu vs alti sau tu cu echipa ta vs alta echipa sau o sa te bati cu monstri gen cum e metin doar ca pe net.

 

Osa fie PvP si PvE , pentru cei care nu stiu :

 

PvP - Player versus Player , mai bine spus arena unde te lupti cu ceilalti membri.

PvE - Player versus Environment , mai bine spus modul "solo" unde te bati cu monstri.

 

Si sper sa fac si un mod de "guild" , Grupuri versur grupuri , sau chiar grupuri versus monstri. Asta mult mai tarziu.

 

 

Dani centreaza logou pe layout-uri e pozitionat prea mult spre dreapta.

 

Este treaba programatorului , layoutul este facut doar pentru un preview , in programare se lucreaza altfel , el va fii centrat de browser automat.

 

Mai poti pune: eGamingArena, sau Battle of Legends.

 

Nu mai este nevoie momentan de denumiri , momentan ramane eGalaxy ( eGalaxy55 )

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Astept cat mai multe intrebari , sugesti si comentarii . ( pentru sprijin )

Multumesc , voi veni cat mai curand cu noutati.

 

 

 

Update-uri facute , cititi primul mesaj !

Edited by Th3_KiL33R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am apasat nu deoarece esti destul de greu de realizat si nu cred ca se v-a ocupa in totalitate cineva.Toti o sa ziceti da ma ocup eu bla bla si dupa catva timp nu se mai ocupa nimeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

 

Eu sunt programatorul ce se va ocupa de acest joc. Am cunonstinte de de PHP 5 ( OOP ), Javascript, HTML 5 + CSS 3.

 

Am apasat nu deoarece esti destul de greu de realizat si nu cred ca se v-a ocupa in totalitate cineva.Toti o sa ziceti da ma ocup eu bla bla si dupa catva timp nu se mai ocupa nimeni.

 

De unde sti cat este de greu de realizat? Esti programator web?

 

Nu este usor de realizat, dar nici greu. Jocul nu este unul complicat, pentru ca la alegerea jocului ce doriti sa-l faceti l-ati ales pe cel mai simplu, nu pe acela mai complex ( facut in intregime de mine ), iar pentru ca nu este complicat, nici implementarea lui nu este dificila.

 

De ocupat ma voi ocupa pe o perioada foarte lunga de timp, mai ales daca va avea succes.

 

In 2 saptamani veti avea o versiune alfa, iar apoi dezvoltarea jocului va continua cu upgrade-uri.

 

Acest joc l-as putea implementa si intr-o saptamana, insa scoala ocupa muult timp si cel mai mult lucrez in weekend.

 

Nu va faceti griji ca acest joc nu va avea un suport pe termen lung. Daca sti cum sa programezi treaba merge repede ;).

 

Marian Alexandru.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...