Jump to content
Sign in to follow this  
Th3_KiL33R

[In Progress] Game Browser Based

  

108 members have voted

  1. 1. Iti place ideea ?



Recommended Posts

Am vazut ca ai tot mentionat ca aveti un buget redus, vrei sa spui ca voi cumparati scriptul sau ce? Daca ai spus ca-l faci de la 0 asta inseamna sa faci din c*cat, bici mai pe romaneste, deci nu inteleg pentru ce aveti nevoie de bani.

 

Asa este , dar un host , un domeniu , si alte lucruri se plateste , indiferent ca stim sa lucram in photshop , sa programam sau alte chestii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acele lucruri se "plateste" dupa ce ai terminat jocu'. Si daca e sa o luam altfel, iti iei host si subdomeniu moka ca sa poti testa jocu' intr-un environment friendly.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acele lucruri se "plateste" dupa ce ai terminat jocu'. Si daca e sa o luam altfel, iti iei host si subdomeniu moka ca sa poti testa jocu' intr-un environment friendly.

 

Multumesc pentru preocuparea ta , dar chiar nu era nevoie , sunt in stare sa ma descurc si singur , cat despre faptul cu "buget redus" am spuso din urmatorul motiv : acuma doua saptamani mi sa ars procesorul de la pc-ul general ( office ) pe care lucram la el , nu cred ca imi da nimeni in jur de 100euro pentru un procesor nou ca sa pot lucra linistit iar la joc.( Daca chiar vrei iti poate confirma unul dintre programatori care este inscris pe forum )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jocul se prezinta intro modalitate alpha : Shop-ul a fost optimizat , sa lucrat pe partea front-end , 2 caractere introduse : Male ( baiat ) si Female ( fata ) , admin control panel a fost si el construit si optimizat , se va lucra la un moderator control panel , pagina de login sa facut sa-ti selecteze input-ul cu nume direct cand sa ajuns pe pagina , si multe alte buguri rezolvate .

Inca caut persoane care sa ma ajute daca vor sa lansam mai repede acest game browser , ( acuma lucrez doar eu si cu un programator , deci nu va asptetati sa terminam foarte rpd pt ca avem si vieti personale ) ,

cei care doresc sa ma contacteze Y!M : DanyHardMatrix sau Skype : DanyHardMatrix , sau mail : [email protected] sau [email protected]

 

Si o imagine :

ProductsDetailConfirm.png

 

Inca ceva :

Jocul va fii in totalitate gratuit , chiar daca vor exista grupul de Vip sau Premium se vor castiga gratuit , nimic platit ca celalte jocuri !

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

In ce stagiu se afla progresul jocului? Exista o parte functionala a acestuia?

Share this post


Link to post
Share on other sites
In ce stagiu se afla progresul jocului? Exista o parte functionala a acestuia?

 

Da ,  progesul jocului este undeva pe la 30% pentru versiunea finala , sau undeva pe la 80% pentru versiunea beta , din cate stii osa schimb template-ul dar sistemul de joc este destul de functional . Ieri am luat o mini-vacanta de 2 sapt , si vreau pana la sfarsitu lunii sa termin cu el pentru o versiune beta confirmata. 

 

In seara asta osa vin cu un preview pt noua versiune a jocului. 

 

P.S : Xanto , din cate imi amintesc tu ai tinut legatura cu Marian si ti-a aratat o versiune anterioara a jocului. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi a fost modificat template-ul sa inceput de la unul nou , asa cum am stabilit prin sondaj intrun topic anterior : 

EEtTo.png

 

Cum am spus mai sus , cei care doresc sa ma ajute , sa incerce jocul sau sa vorbim despre el ma poate adauga pe Y!M , Skype , sau vorbim prin mail !

 

In curand revin cu noutati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne poti da si noua un link pt. a incerca jocul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momentan nu pot , cei care ma vor contacta pe adresa de mail , pe Y!M sau skype osa le dau un cont pt a testa acest joc.  Cel mai probabil maine seara termin cu noul template.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va las aici un link http://galatheus.egaming.ro/ , incercati jocul , este foarte putin complet , dar astept pareri , daca merita sa fie continuat.

 

Sa tinem  cont ca jocul este de vreo 4 luni in constructie ( progresam incet pentru lipsa de programatori si de munca ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

E o problema la shop . Cand vreau sa cumpar bonus defensiv +10 la 10$ ma duce la cel +1 de 1$

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu daca am HP 0 si nu am 150e cum imi refac viata ? :|

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eu daca am HP 0 si nu am 150e cum imi refac viata ? :|

Trebuie sa astepti pana la reinviare , cei care vor bonus sa imi trimita PM CU NICK-UL LOR , nu am de unde sa ghicesc la fiecare cu ce nick sa inregistrat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uneori cand lupti, la Defense si Attack apar muuuuulte cifre.

 

image-09FC_50F91CED.jpg

 

Sunt Cuck Norris >:)

 

Cum sta treaba cu levelul? Pe prima pagina (Home) apare ca am level 2, in top 15 am level 1 iar cand ma uit la profilul meu, Level Total: 1.

Edited by Kawasaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

In afara de aceleasi probleme de pana acum, eu unul n-am mai gasit niciuna. Inca ceva, la status Soldier arata AGE:20, cred ca ar trebui sa se puna in sistemul de inregistrare o noua 'linie' cu data nasterii sau AGE care sa fie completata de utilzatori.

In legatura cu numele jocului poftim propunerea mea:

 

  • CryOfDeath.

 

Sunt de parere ca bani si bonusurile sunt inca in stagiu de pregatire si ca ar trebui grabita crearea lor. Eu zic sa incercati sa faceti un sistem de reinviere dupa cateva ore(2-3) si inca o restrictie in care sa se poata da decat maxim sa zicem 5 batali pe ora unui Soldier, deoarece se vor da multe lupte, iar top15 va fi foarte activ si odata ce unul v-a lua distanta in top multi se vor lasa de joc.

Interfata jocului cred ca ar trebui sa fie modificata, ar atrage mai multi jucatorii.

 

P.S: Eu vreau bonus, nick: quZt01.

Edited by quZt

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uneori cand lupti, la Defense si Attack apar muuuuulte cifre.

 

image-09FC_50F91CED.jpg

 

Sunt Cuck Norris >:)

 

Cum sta treaba cu levelul? Pe prima pagina (Home) apare ca am level 2, in top 15 am level 1 iar cand ma uit la profilul meu, Level Total: 1.

In legatura cu numele decimale i-am spus programatorului si a spus ca a rezolvat , doar ca nu am mai vazut nici un update din parte lui , iar eu unul nu ma descurc in php ( doar html si css)

Cat despre acele levele aiurea afisate e de vine caching-ul , am vorbit cu xanto si e ceva temporal de la host , o sa vad ce pot face.

 

 

 

Salut.

In afara de aceleasi probleme de pana acum, eu unul n-am mai gasit niciuna. Inca ceva, la status Soldier arata AGE:20, cred ca ar trebui sa se puna in sistemul de inregistrare o noua 'linie' cu data nasterii sau AGE care sa fie completata de utilzatori.

In legatura cu numele jocului poftim propunerea mea:

 

  • CryOfDeath.

 

Sunt de parere ca bani si bonusurile sunt inca in stagiu de pregatire si ca ar trebui grabita crearea lor. Eu zic sa incercati sa faceti un sistem de reinviere dupa cateva ore(2-3) si inca o restrictie in care sa se poata da decat maxim sa zicem 5 batali pe ora unui Soldier, deoarece se vor da multe lupte, iar top15 va fi foarte activ si odata ce unul v-a lua distanta in top multi se vor lasa de joc.

Interfata jocului cred ca ar trebui sa fie modificata, ar atrage mai multi jucatorii.

 

P.S: Eu vreau bonus, nick: quZt01.

 

La age (varsta) intial m-am gandit sa arate timpul de cand e inregistrat ( Ex : m-am inregistrat ieri  , sa arate o zii , m-am inregistrat acu 5 ani , 3 zile si 12 ore , sa arate 5 ani , 3 zile si asa mai daparte). 

Cat despre aceste avantaje a jocului sau alte idei nu prea mai pot face nimic fara cel putin un programator.  Multumesc pentru numele jocului (e probabil sa se schimbe in enumarate ori ) Ai primit si bonusul. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha , deci oricine ar putea juca . 39.gif Zici ca e prea lung pai mai e ceva . The CrossHero sau ceva de genul . S-ar potrivi 1.gif sau Cross Of King (ceva de genul)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...