Jump to content
Sign in to follow this  
Th3_KiL33R

[In Progress] Game Browser Based

  

108 members have voted

  1. 1. Iti place ideea ?



Recommended Posts

Sa speram ca aceasta propunere va fi pusa in functiiune cat mai curand , ma bucur ca exista si oameni care ajuta comunitatea aceasta. Un nume : Wiko :-?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:-?Am vazut ca numele o sa fie cu eGaming , pai am niste idei:

1.eGaming Legends

2.eGaming Revelation

3.eGaming Domination

4.eGaming Gigants

5.Sper sa ajunga 4:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baieti, s-a hotarat deja numele, acela este eGalaxy 55, si sincer chiar se potriveste numele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiti ce ar fi frumos la joc ?

Un "Auction Market" unde jucatorii vor putea sa scoata la licitatie mai multe obiecte (dobandite/cumparate),deasemena in auction market sa se liciteze si pe nave/arme/etc.. care vor fi introduse automat de server.

Sper ca e o idee buna !

CoLa_eG

Edited by CoLaeG

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul rand imi cer scuze ca am fost neactiv la acest topic , dar din pacate se lucreaza din greu la acest joc , si totusi am extimat o data foarte scurta de lansare.

 

Osa incep a raspunde tuturor :

Am apasat nu deoarece esti destul de greu de realizat si nu cred ca se v-a ocupa in totalitate cineva.Toti o sa ziceti da ma ocup eu bla bla si dupa catva timp nu se mai ocupa nimeni.

 

Cum spune si Marian (programatorul) , de unde stii tu ca nu ne vom ocupa ? Ma cunosti tu pe mine sa imi spui ce osa fac sau nu ? Nu o lua in nume de rau ....

 

Sa speram ca aceasta propunere va fi pusa in functiiune cat mai curand , ma bucur ca exista si oameni care ajuta comunitatea aceasta. Un nume : Wiko 39.gif

 

Cum am mai si spus numele ramane temporar eGalaxy , dar din motive de "ingenuitate" se va schimba cu siguranta ...

 

28.gif?Am vazut ca numele o sa fie cu eGaming , pai am niste idei:

1.eGaming Legends

2.eGaming Revelation

3.eGaming Domination

4.eGaming Gigants

5.Sper sa ajunga 4:))

 

Nu , nu osa fie extensia "eGaming" , nu ca nu vreau , dar incercam ca in viitor sa mergem si pe plan national si chiar international , dar asta nu inseamna ca nu osa folosim gen eG Money , eG Market , sau alte extensi prescurtate care le putem adauga.

 

Stiti ce ar fi frumos la joc ?

Un "Auction Market" unde jucatorii vor putea sa scoata la licitatie mai multe obiecte (dobandite/cumparate),deasemena in auction market sa se liciteze si pe nave/arme/etc.. care vor fi introduse automat de server.

Sper ca e o idee buna !

CoLa_eG

 

Ideea este buna , dar nu pt inceput , osa fie doar cateva intem-uri pre-lansate in modalitati alpha si beta , dar pe viitor se va putea , defapt nu "dar , ci SIGUR se va face asa ceva.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Cat despre update-uri nu mai pot EDITA primul post , deci osa le pun in reply-uri consecutive (sper sa nu fac dublu post, deci voi astepta niste reply-uri si din partea voastra)

03/10/2012 : Sa creat paginile de Register si Login + avansuri in programare

05/10/2012 : Sa inceput lucrarile la mod-ul "Arena". ( SOLO va ramane pt versiunea BETA )

 

 

Momentan inca nu avem o data a lansari oficiale , dar sper ca in cel putin o saptamana sau doua sa avem o varianta ALPHA , care o vor TESTA doar cei alesi de mine si cei care au aplicat. Din pacate am vazut foarte putine mail-uri din partea voastra , dar mai aveti timp , chiar destul timp sa aplicati.

 

Multumesc si bafta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este 15!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi dupa cum am precizat in primul post ca probabil osa fie terminat o versiune Alpha , si intradevar a fost terminata o versiune alpha 0.1 care contine urmatoarele :

  • Programarea absolut completa si complexa la toate paginile importante.
  • Layout initial a fost schimbat si lucrat cu unul total diferit.
  • Sa creat modalitatea PM ( Private Message )
  • Mod-ul "Arena" functioneaza partial.
  • Se lucreaza la setarile profilului si cateva imbunatatiri minore.

Pot spune ca sa lucrat foarte mult in ultima saptamana la acest joc. Dar din pacate am avut foarte putine mail-uri din partea voastra in legatura cu cererile mele. Mai bine spus am primit doar 4 mail-uri din care unu nu intelgeam nimic. Din aceasta cauza nu am avut de unde alege , cei care mi-au trimis deja mail va primi un link pentru a testa noul joc pe browser cat de curand. Momentan avem de gand sa terminam inca cateva mici detalii in care speram ca in maxim o alta saptamana , dupa aceea speram sa fim intrun mod beta si sa il putem lansa pe masa.

 

Stay tune .... coming soon .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca am noutati : maine revine programatorul din weekend si este POSIBIL , nu concret , ca vom deschide in modalitate alpha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dany, ti-am trimis si eu un Mail cu o cerere pentru Game Developer acum aproape o saptamana, inca astept un raspuns.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am lucrat ceva in acest weekend si am sa va prezint o versiunea Alfa.

 

 

 

S-a ajuns la un punct unde se poate juca. Inca se lucreaza la joc, de aceea nu sunt excluse erori sau alte probleme.

 

Astept parerea voastra. 1.gif

 

 

 

 

Mod Edit :

Link sters la cerere.

Edited by Radu_Toretto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am uitat sa specific:

 

Hostul este unul gratuit, deci sa nu aveti prea mari pretentii din punct de vedere al vitezei. De asemenea, url-uri vor fi user-friendly, nu cum sunt acum. Aceasta problema e iar din cauza hostului gratuit, care nu suporta .htaccess.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marian, am o problema. Am murit, si imi spune ca o sa inviu in data de 21.10.2012 ora 16:13. :-?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)) La asta nu m-am gandit.

 

E vorba ca host-ul e din alta tara si iti arata dupa ora de acolo, moartea dureaza 15 minute :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marian, am o problema. Am murit, si imi spune ca o sa inviu in data de 21.10.2012 ora 16:13. 39.gif

 

Momentan majoritatea problemelor intervine din cauza host-ului , in maxim cateva zile osa avem un host si domeniu ! ( probabil in aproximativ o saptamana ).

 

EDIT : Exact ce zice marian mai sus .

Edited by Th3_KiL33R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar in legatura cu asta?

Dany, ti-am trimis si eu un Mail cu o cerere pentru Game Developer acum aproape o saptamana, inca astept un raspuns.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar in legatura cu asta?

 

Da stai linistit osa am un cadou pentru cei care mia trimis mail. :) Just waiting , nu suntem roboti sa terminam un joc peste noapte , dureaza foarte mult pentru perfectionarea sa , si mai ales cu cat mai mult timp muncim cu atat mai bine osa iasa .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea e ca in stadiul acesta jocul nu e jucabil.

Tocmai mi-am facut cont, bani nu am sa imi cumpar putere de atac sau de aparare din shop, iar la "batalii" am prins un singur user de level 9 (avand in vedere ca eu am level 1, aia-i) si, evident, m-a facut terci.

 

Voi astepta cel putin o versiune beta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea e ca in stadiul acesta jocul nu e jucabil.

Tocmai mi-am facut cont, bani nu am sa imi cumpar putere de atac sau de aparare din shop, iar la "batalii" am prins un singur user de level 9 (avand in vedere ca eu am level 1, aia-i) si, evident, m-a facut terci.

 

Voi astepta cel putin o versiune beta.

 

Este doar o versiune pentru a arata in mare parte interfata. La design mai este FOARTE mult de lucrat , probabil chiar mai mult de o luna , dar avand in vedere ca avem un buget aproapre restrans , suntem doar 2-3 care lucram la el. Probabil o versiune BETA osa avem tocmai in noiembrie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am intrat si eu , m-am batut acolo , pac-pac , dar dupa ce m-am batut cu test11 ( level 1 el ) imi scrie dintr-o data mort ... si am level 3 .

 

Mort

Inviere: 2012-10-22 13:11:31

 

Cum adica 13:11:31 ?22.gif

 

EDIT :Mai trebuia sa fac 4% pt level 4 si acum tre sa fac 83% ..

Edited by mixXL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am intrat si eu , m-am batut acolo , pac-pac , dar dupa ce m-am batut cu test11 ( level 1 el ) imi scrie dintr-o data mort ... si am level 3 .

 

Mort

Inviere: 2012-10-22 13:11:31

 

Cum adica 13:11:31 ?22.gif

 

EDIT :Mai trebuia sa fac 4% pt level 4 si acum tre sa fac 83% ..

 

Lucram la el nu mai faceti POST-URI AIUREA! stim si noi ce este de facut . Asteptati o varianta buna !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte tare, la asta nu ma asteptam, direct pe browser e in regula, afla mult mai multa lume de noi, PRO, adica, da, why not?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi cer scuze pentru inactivitatea de pe forum , jocul a fost in progres toata saptamana doar ca scoala si alte activitati ne ocupa foarte mult timp si nu acordam foarte multa atentia acestui joc. Am observat ca ,(virgula) cativa membri sau inregistrat si joaca acest joc , momentan am inchis inregistrarile pana avem o varianta stabila fara bug-uri. Nu va mai pot promite o data dar MAXIM pana la craciun ( sau de craciun ) osa avem o varianta buna. Cei care sunt CHIAR interesati va rog sa imi dati add pe Y!M sau Skype (id-urile mele sunt la profil) si daca vreti sa ma ajutati cu idei , propuneri , opini , etc.

 

Multumesc,

DanyHardMatrix

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-asi putea descurca ca game moderator si pot fi activ,daca nu ma multumesc si cu un tester

Share this post


Link to post
Share on other sites

Programatorul ma anuntat ca este posibila o varianta pentru testing dar cu o limita de persoane. Momentan avem mici probleme legat de buget si ne cam incetineste , dar nu va faceti grij , cat timp osa fie voie de lucru si timp bineinceles .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut ca ai tot mentionat ca aveti un buget redus, vrei sa spui ca voi cumparati scriptul sau ce? Daca ai spus ca-l faci de la 0 asta inseamna sa faci din c*cat, bici mai pe romaneste, deci nu inteleg pentru ce aveti nevoie de bani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...