Sign in to follow this  
Followers 0
rickross

RDS

89 posts in this topic

Eu stau la sat si am rds din 1 in ora cade..cand sa iau payday cade.:bananadance:)daca nar cadea ar fi ff bn viteza destul de buna.

Esti sigur ca nu e de la placa ta de retea ? Si mie imi pica netul cand descarcam de pe tracker-ele romanesi cu aprox 7-8mb iar pe extern la 2mb cadea imediat... am schimbat-o si acum nu mai am nici o problema.

Si eu am RDS, pe Modem, si pentru un modem, lucreaza chiar foarte bine pe RDS, iau cu 1MB/s, viteza constanta la Torrent Trackere, si orice alt fel de Client Download Intern sau Extern.

E chiar f.bn pentru RDS... stau la casa si nu am reusit sa obtin fibra optica... pentru a lua fibra optica la casa ( la un singur utilizator ) ajunge pana in 2 milioane pe luna :|... plm, din cate stiu eu nu a inceput sa ploua cu bani... poate imi mai trag RDS si pentru xBox ;) .

BfT.

eu am RDS FIBERLINK si downloadez numai cu 4mb/s la abonament de 9euro/luna

La fel si eu, merge bine RDS-u, in Deva.

eu am RDS de 10 mb si nu am probleme cu el...cade doar cand au astia lucrari prin zona..

RDS mi se pare una dintre cele mai bune retele de internet din Romania...bine depinde si ce abonament ai. Daca ai fibra optica n`ai probleme(cunosc cazuri)

Din punctul meu de vedere, RDS-ul nu ofera seriozitate maxima instalarilor. Adica vorba aia, ma abonez la voi dar veniti sa-mi puneti pachetul respectiv. Au cumparat majoritatea firmelor, iar in schimb nu au echipaje pentru a efectua instalarile.

In mare parte, din latura stabilitatii serverlor par a fi ok.

Defapt cele mai bune sunt RDS si RomeTelecom dar clicknet e praf ...

La RDS ai si stabilitate si viteza,v'o zic din propria experienta.

Viteza este foarte mare,si netul nu'mi pica mai niciodata.

(Cel putin asa e in bucuresti...)

Va voi prezenta in cateva randuri,retea de internet numita RDS.

Conexiuna prin fibra optica va asigura cele mai mari viteze de acces in retea, prin cea mai performanta tehnologie. V-o recomandam daca aveti nevoie de capacitate de transfer foarte mare.

Comunicatiile au atins un punct in care, oricat de mare ar fi nevoia dumneavoastra de comunicatii, ea poate fi acoperita. Facem lucrul acesta, in principal, cu ajutorul tehnologiior broadband. Cea mai puternica dintre ele - fibra optica.

Tehnic vorbind, transmisia datelor prin fibra optica se bazeaza pe conversia impulsurilor electrice in lumina. Aceasta este apoi transmisa prin manunchiuri de fibre optice pana la destinatie, unde este reconvertita in impulsuri electrice.

Pentru dumneavoastra, asta inseamna:

- rata de transfer foarte mare in raport cu celelalte tipuri de conexiune (practic nelimitata, si inca imposibil de folosit la maximum de catre aplicatiile existente);

- mai multa siguranta - fibra optica este insensibila la perturbatii electromagnetice si este inaccesibila scanarilor ilegale (interceptari ale transmisiunilor);

- posibilitatea de instalare rapida si simpla, in orice conditii, datorita greutatii reduse a cablului optic si existentei mai multor tipuri de cabluri.

Dezvoltam propria nostra retea nationala de fibra optica, integral functionala in acest moment, in lungime de peste 2500 Km, cu o capacitate totala de transport de 2,5Gbps.

De asemenea, am pus la punct retele metropolitane de fibra optica (MAN - Metropolitan Area Network), care faciliteaza schimbul local de informatii si care, in combinatie cu retelele de cablu TV, ne permit sa oferim clientilor nostri servicii de acces de mare viteza in toate judetele tarii.

ACOPERIRE.

http://www.rdsnet.ro/reteaua/harta.htm - in dreapta jos a imaginii,scrie : Vezi harta Romaniei - dati click acolo pentru mai multe detalii in Romania.

De ce sa alegem RDS?

- solutii complete de comunicatie (acces si continut Internet, comunicatii de date si voce) pe infrastructura proprie

- asistenta tehnica oferita exclusiv de experti in domeniu

- interfata usor de inteles si de folosit a serviciilor pe care vi le oferim

RDS au mai mult succes la:

- infrastructura flexibila terestra de mare viteza, usor upgradabila

- tehnologie broadband

- experienta in retele metropolitane de comunicatie, de mare viteza (pe suport de fibra optica)

- solutii high-end pe suport de fibra optica

- solutii flexibile si scalabile

- acoperire nationala

- pachete diverse si complete de servicii aditionale

- redundanta pe infrastructura de comunicatii

RDS ofera internet si prin alte metode :

-radio modem

-cablu tv

-dial-up link

-cable link

-fibra optica(prezentata mai sus).

Filiale:

Filiale

Alba Iulia

Arad

Alexandria

Bacau

Baia Mare

Botosani

Braila

Brasov

Bucuresti

Buzau

Cluj

Constanta

Craiova

Deva

Dr. Turnu Severin

Galati

Hunedoara

Iasi

Oradea

Pitesti

Ploiesti

Sibiu

Slatina

Suceava

Timisoara

T irgu Jiu

Tirgu Mures

Vaslui

Cat despre preturi,eu consider ca sunt accesibile.

Cum intrati in reteaua RCS & RDS?

Accesul clientilor in reteaua de comunicatie nationala se face prin conectarea in retelele metropolitane din orasele in care RCS & RDS este prezenta. Accesul in retelele metropolitane RCS & RDS se poate face prin modemuri de cablu, modemuri radio sau fibra opi.

Reteaua noastra nationala acopera, in prezent, principalele orase din Romania si se compune dintr-un inel care acopera sudul, centrul si vestul tarii, la care exista legaturi secundare de acces pentru celelalte zone.

Eu sunt foarte multumit de RDS,sunt fidel acesteia,si v'o recomand.

- Topic unit cu cel vechi deja existent.

Edited by Overlord
merged

Si eu sunt pe RDS , recomand si eu , este foarte bun , de cand il am , nu a cazut decat 1 data ( il am de 1 an ) , si atunci se lucra la retea =))

E si foarte ieftin .

Am si eu RDS si sunt foarte multumit de el :bananadance: . Viteza , maxim a facut 6,7 MB/s

Si eu am RDS de 2 ani si este excelent(dupa parerea mea zic ca este cel mai bun provider din tara).

P.S: De pe filelist am descarcat si cu 18mb/s iar de pe strong DC++ cu 50mb/s

RDS este bun la download, la upload nu prea, UPC e maestru in upload! Oricum as alege RDS .. (acum am UPC) , faza canre nu mi-a placut deloc, este ca am mers la ei, si tot ziceau "vin maine" si nu veneau , asa ca mi-am pus UPC!

RDS este bun la download, la upload nu prea, UPC e maestru in upload! Oricum as alege RDS .. (acum am UPC) , faza canre nu mi-a placut deloc, este ca am mers la ei, si tot ziceau "vin maine" si nu veneau , asa ca mi-am pus UPC!

Intredevar RDS-u e foarte bun =)) rupe in download :)

@Don : Este e defectu' la RDS ... Astepti mult pana iti vine :) mie mi s'a zis ca vine 1 saptamana si am stat dupa el 1 luna :X ehh fiecare are cate un defect :X

@Don : Este e defectu' la RDS ... Astepti mult pana iti vine :)) mie mi s'a zis ca vine 1 saptamana si am stat dupa el 1 luna :) ehh fiecare are cate un defect :))

Tu esti norocos,eu am asteptat 2 luni :)) si cred ca mai asteptam daca nu ma duceam la OPC.Oricum a meritat asteptarea.=))

Eu am viteza de 50 mb/s desi am abonament de 100 mb/s ...Incearca sa schimbi netul cu unul wireless de la clicknet / vodafone / orange ....

Edit -------------|

Internetul il am de la RDS

Edited by Matrescu

Nu va recomand RDS, este cel mai praf internet si cu un suport tehnic varza. Vara trecuta(din 2009) imi cadea internetul in fiecare dimineata pe la orele 3-4. I-am sunat de 100 de ori dar mi-au pus sa astept si tot nu s-a rezolvat problema.

Acum m-am mutat la iLink, sunt foarte seriosi viteza este ok, net-ul nu pica va recomand. Am un abonament de 35 lei / luna 10 mb/s download, 1 upload, 100 metropolian si pot sa va spun ca merge excelent, de pe trackere iau cu aproape 10 mbs.

Poza cu viteza maxima atinsa cand downloadam un film :

vitezamaximapeuttorent.jpg

Poza speedtest :

704635355.png

Nu va recomand RDS, este cel mai praf internet si cu un suport tehnic varza. Vara trecuta(din 2009) imi cadea internetul in fiecare dimineata pe la orele 3-4. I-am sunat de 100 de ori dar mi-au pus sa astept si tot nu s-a rezolvat problema.

Acum m-am mutat la iLink, sunt foarte seriosi viteza este ok, net-ul nu pica va recomand. Am un abonament de 35 lei / luna 10 mb/s download, 1 upload, 100 metropolian si pot sa va spun ca merge excelent, de pe trackere iau cu aproape 10 mbs.

Poza cu viteza maxima atinsa cand downloadam un film :

vitezamaximapeuttorent.jpg

Poza speedtest :

704635355.png

Mie imi merge foarte bine RDS

RDS mi se pare una dintre cele mai bune retele de internet din Romania...bine depinde si ce abonament ai. Daca ai fibra optica n`ai probleme(cunosc cazuri)

Idem

muta-te neaparat p RDS nu stiu cum o fi UPC dar RDS iti zic eu ca e bun eu am ping-ul la sa:mp numai 39 descarc de pe filelist cu 15m/sec asa ca nu stiu ce mai stai p ganduri

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.