Sign in to follow this  
Followers 0
Dj_Maryo1993

RTC (clicknet)

38 posts in this topic

Pe pc din Romania am inca clicknet pana acum au fost mari probleme... Viteza buna de nimic etc. Dar acum vad ca descarc cu 500kb/600kb si sunt multumit... nici nu prea mai pica asa des... :|

Click Net

Inainte imi cadea netul intruna Acuma nu prea mai cade

Pai daca e so luam asa...RDS este firma doar de internet,si nu vine pe linia telefonica(doar 2fire) ca la clicknet.Iti spun sincer,sunt multi care se plang de RDS,ca pica mereu,ca nu merge bine..cel putin in bucuresti cica e jale,poate tu ai nimerit abonament bun.

Daca e sa ma mut ,ma mut pe conexiune prin satelit(dolce parca avea asa ceva...)

Avantaje...ip dinamic/viteza buna/uptime 99%/pret convenabil/etc...

Anyway :| nai inteles ideea :| era despre utilizatori de clicknet

Eu am RDS si nu imi pica niciodata , si in plus , imi schimb ip-ul cum vreau :D

In sfarsit unul multumit de cliknet

Si eu as fi multumit daca nu sar deconectat din 1h alta 1h

Eu am abonament pe 1 an de la click net si sunt foarte multumit de el. In primele saptamani din abonament aveam probleme se deconecta etc , dar acuma totul e Ok.

Am abonament de 3 ani la clicknet :closed2: dwd 600-700kb/s . up 60kb/s , daca mi-a picat de 5 ori netu in 3 ani e bine , sunt foarte multumit de el , + ca m-au sunat sa imi mareasca abonamentu la 10mb/s fara niciun ban in plus , dar sa mareasca si abonamentu pe 2 ani ,

in zona aveam de ales intre clicknet si diamant(o firma locala).Multumesc lui Dumnezeu ca am ales Clicknet :cecaractere:

Am avut si de la diamant ( Vlad se numea acum 4 ani parca ) pica din 20-20 minute.

Si eu tot de la Click Net am 4mb , dowloand 900kb/s , upload 150 , lag 9 - 20 maxim , nuh cu voi nu sunteti multumiti

Si eu tot de la Click Net am 4mb , dowloand 900kb/s , upload 150 , lag 9 - 20 maxim , nuh cu voi nu sunteti multumiti

Dar de ce minti atat ? la abonament de 4mb , dwd cu maxim 432kb =))

Eu am de la RDS si sunt multumit de ei =)) Am abonament de 10mb/s si descarc cu vreo 5,6mb/s

Am abonament de 3 ani la clicknet =)) dwd 600-700kb/s . up 60kb/s , daca mi-a picat de 5 ori netu in 3 ani e bine , sunt foarte multumit de el , + ca m-au sunat sa imi mareasca abonamentu la 10mb/s fara niciun ban in plus , dar sa mareasca si abonamentu pe 2 ani ,

Am avut si de la diamant ( Vlad se numea acum 4 ani parca ) pica din 20-20 minute.

Am abonament de 3 ani la clicknet :) dwd 600-700kb/s . up 60kb/s , daca mi-a picat de 5 ori netu in 3 ani e bine , sunt foarte multumit de el , + ca m-au sunat sa imi mareasca abonamentu la 10mb/s fara niciun ban in plus , dar sa mareasca si abonamentu pe 2 ani ,

Ati prins "teava" buna , ca mine .

Deci nu sunt singurul multumit de Clicknet.

Singura problema ar fi ca da niste modemuri foarte "tampite" , dupa 20h de folosire continua se incalzesc de nu poti sa ti mana pe ele.

Eu am montat un cooler pe el

Sunt foarte multumit de el , am abonament de 2 ani si sper sa continui este foarte bun !

Insa as vrea sa imi faca si mie IP Stabil , ca am IP dinamic si nu imi place.

de o saptamana am lag peste 50... nush dc.. aveti idee ?

de o saptamana am lag peste 50... nush dc.. aveti idee ?

Si eu am , poate fac ei modificari la infrastructura ceva.

Sau poate se pregatesc de o noua marire de banda :) .

Eu am de 6MB si iau cu 650 kB/s

slab. RDS-power.

clicknet e aiurea

La mine la boji nu se poate baga RDS :))

De la clicknet mi se pare atragatoare oferta de INTERNET WIRELESS ( pt biroul de la servici sau laptop mai utilizate ) in rest mi se pare Ca ClickNet(Romtelecom) vrea sa fie inapoi NR 1 in tara deoarece acum vre 3-4 ani i-a luat locul RDS :))

Fiti atenti , voi cei care urlati ca de ce isi baga lumea Clicknet si nu isi baga RDS.

Principala problema este ca RDS nu este peste tot ca si-ar baga oricine.

@ Am Clicknet de 6 mb si am ping mare pe diferite servere din diferite localitati. Downlaod : 620 kb/s upload f mic..

Am net de la romtelecom de 8mb / s si downloadez cu 900kbs-1mb dar in schimb latenta(ping-ul) in sa-mp , cs si alte jocuri multiplayer il am maricel peste 100 am sunat la ei dar nu m-au ajutat cu nimic...

Păcat ca nu se poate baga la mine RDS..dar din cauza asta am RTC .. nici prost,nici bun..merge :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.