Sign in to follow this  
Followers 0
Samii

RTC (clicknet)

38 posts in this topic

Si eu am clicknet , descarc cu 850 kb/s maxim , upload 70 kb/s maxim . Am avut contract 2 ani si am mai prelungit cu inca 2 , dupa ce expira si astia imi bag RDS .

Buna ziua mam abonat luni la cliknet adica miam upgradat viteza si nu stiu ce are nu pot sa joc samp imi da lost conection oare e de la portforward ca zice ca nui as vrea sa ma ajutati sal fac forward sau sami ziceti ce ar putea sa fie devina am prin vdsl netul.

Nu am gasit unde sa postez sper ca am postat unde trebuie.

Edited by PcQest

Si eu am ClickNet prin stick si sunt multimt de el dar am o nemultimire din cauza ca pe net scrie ca trebuie sa downloadez cu 3.1 mb si eu iau cu 160kb/s [-x

Raulx depinde si de torente poti sa ei cu 3.1 mb dar depinde si de cine e la seed [-x ea un film cu 20 seederi si vezi ca o sati mearga cu viteaza max sau ai virusi in pc si iti limiteaza viteza.

Sau depinde si de abonamentrul pe care il ai vdsl e alt tip sau adsl care ai vit max 300 kilo la ab de 3 mb/sec

Edited by PcQest

http://en.wikipedia.org/wiki/Data_rate_units

http://en.wikipedia.org/wiki/Megabit

1 Mbit = 125 KBytes ...

1 Mbyte (MOctet) = 8 Mbiti

adica viteza care-o vedem noi la download o inmultim cu 8 ca sa dea mbiti, iar viteza de download din ofertele de abonamente, o impartim cu 8 ca sa vedem cu cat puteam descarca... simplu.

1 Byte = 8 biti.

Si eu am ClickNet prin stick si sunt multimt de el dar am o nemultimire din cauza ca pe net scrie ca trebuie sa downloadez cu 3.1 mb si eu iau cu 160kb/s :)

3.1 Mbiti nu e viteza garantata.. ci e viteza maxima posibila care poate fi atinsa.. insa depinde de numerosi factori. Distanta, locul de unde descarci, incarcarea retelei in acel moment al zilei.. etc.

Da..ceva de genu' mi-au zis si cei de la RTC

Am abonament de 6MB(dar nu suporta zona),deci 2MB adica 200kb/s e download(asa mi-au zis ei) ca se imparte la 8.

Cea mai proasta idee am avut-o cand mi-am pus net de la Clickmelc. Merge incredibil de prost, downloadez un film intr-o ora ( film de 600-700MB), latenta in jocuri foarte mare, insa nu pica asa des, dar si cand pica, pica toata ziua. Abia astept sa se termine contractul cu ei si sa-mi bag de la ILINK, am mai avut, dar cadea foarte des si m-am gandit sa-l schimb, acum il vreau inapoi. :))

Noul meu abonament este mai ieftin si cu viteza mai mare :| .

Cu 50lei am internet(6mb , ~600kb/s down , 100 kb/s up) + telefon(100minute in retea + cosmote/lunar) + dolce(hbo toate + discovery + axn sy fy ) . Sincer mi se pare extrem de convenabil.

Am clicknet de 16 mb/s (1.6 ms/s download).. cu 5.9 euro/ luna, destul de bine zic eu.

Eu am Fibra Optica descarc cu 5 MP /s la doar 50 lei ..

Va recomand RDS-ul are speed de download foarte mare si merge super bine net-ul.Clicknet-ul este ieftin dar prost are varul meu si regreta ca si-a luat clicknet si vrea si el RDS.

Eu am Fibra Optica descarc cu 5 MP /s la doar 50 lei ..

Eu 35lei prin fibra optica descarc cu 12mb/s .

Am de la RTC abonamentul Play de 6 Mb/s. Merge cu 600+ kb. Nu ma plang, sunt multumit ...

Am auzit ca in vreo ju######te de an e vorba sa aduca fibra ... deci viteza o sa urce considerabil.

Clicknet Play + Voce 100 = 47 lei / luna (viata).

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.