Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

DaRkk

The Hangover 2

Recommended Posts

-Poster:

0uOh9.jpg

 

-Regia/Autori: Todd Phillips .

 

-Roluri/Actori: Bradley Cooper , Zach Galifianakis , Ed Helms .

 

-Gen: Comedie.

 

-Data lansarii: 03.06.2012.

 

-ScurtaPrezentare: Marea Mahmureala 2 este continuarea marelui succes din 2009, Marea Mahmureala, care a devenit comedia interzisa minorilor cu cele mai mari încasari din toate timpurile si a câstigat Globul de Aur pentru cel mai bun film din categoria “Comedie sau Musical”.

 

-Sursa: http://www.cinemagia...part-ii-488069/

 

-Trailer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tare mi-a placut sa il vad a 4 a oara cred:)) ms ca mi-ai adus aminte de el

Share this post


Link to post
Share on other sites

Npc:)),si eu l-am vazut de 3 ori si inca mai ma uit:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filmul este bun, l-am vazut si eu dar parca mai buna a fost prima parte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prima parte o fost mai buna deoarece ca in a 2 parte e aceasi poveste,ca ei se drogheaza si nu mai stiu de ei,nu mai ca au schimbat putin personajele.Oricum is foarte geniale filmele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

L-am vazut de 2-3 ori pana acum , ma uit intotdeauna cate 10-20minute cand am chef de o comedie buna(chiar daca l-am vazut de atatea ori, nu m-am saturat de el).

 

@ Nota 9 acestui film foarte buna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă repeţi o poantă, după ce şi-a făcut deja efectul, o să-ţi determini spectatorul să ridice o sprânceană şi să se deconecteze de la poveste. Iar dacă vii cu un remake, folosind aceiaşi actori, la numai doi ani diferenţă, remake pe care îl vinzi - însă - ca sequel, înseamnă că îţi vei pierde spectatorul. Care muşcă o dată momeala, dar a doua oară se învaţă minte. Acel spectator peste medie, care râde la gagurile rudimentare şi poantele încărcate sexual, dar care ar vrea şi umor de dialog, soluţii neaşteptate la nivel dramaturgic, şi nuanţe la strâmbăturile pe care ni le livrează non-stop Stu (Ed Helms), Phil (Bradley Cooper), Alan (Zach Galifianakis) şi dl. Chow (Ken Jeong, care îşi tot dă jos chiloţii de la primul film încoace).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aceeasi poveste ca in The Hangover 1 ... Nu merita sa va uitati la 2 pentru ca este aceeasi poveste numai ca sunt schimbate personajele ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba merita,stiu ca e ca si prima parte dar si asta e amuzant,mi-e mi-a placut,poate tie nu,sau poate nici la alti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am uitat la ambele parti... nu mi-a placut foarte mult... e cam tras de par...

 

Oricum, daca nu aveti altceva de privit, merge si acesta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa parerea mea asta este comedie adevarata imi place la nebunie filmul asta, dar partea 1 este mai frumoasa, va recomand sa urmariti toate partile, o sa apare si partea a 3-a curand, am vazut ca deocamdata a aparut doar traileru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un film foarte bun si foarte comic, l-am vazut si mi-a placut la nebunie, recomant!

Share this post


Link to post
Share on other sites

L-am vazut de 2 ori, insa mi s-a parut mai buna prima parte, dar oricum este cel mai tare film de comedie pe care l-am vazut ..
Actori de nota 10. Apare si The Hangover 3 :D, sa vedem ce va fii de el

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...