Jump to content
Sign in to follow this  
quZt

[Respins][Propunere] Dezvoltare sectiunii

Vote!  

19 members have voted

  1. 1. Credeti ca propunerea nr.1 este buna?

    • Da
      12
    • Nu
      7
  2. 2. Credeti ca propunerea nr.2 este buna?

    • Da
      15
    • Nu
      4
  3. 3. Credeti ca propunerea nr.4 este buna?

    • Da
      13
    • Nu
      6


Recommended Posts

Ce ai spus tu aici este total banal ,dar iti respect parerea. Sfatul meu este sa te documentezi mai bine inainte sa comentezi asupra unor lucruri.

 

@ Sectiunea de "Competitii CS" nu trebuie sa aiba neaparat nevoie de jucatorii dupa serverele eGaming , ci ar atrage mai multi userii care vin special pentru competitiile acelea, jucatori profesionisti nu amatori dupa orice public.

@ Serverul metin2 securizat si foarte bine pus la punct ar atrage numai playerii si doar atat, in niciun caz hack-eri sau altceva si chiar cum zici tu 200 jucatorii(chiar daca sunt mai multi) ar aduce un +plus de membri noi comunitati(chiar si cu 200 cum ai zis tu , ti se pare putin?)

 

@ Am propus server de Metin2 deoarece l-am jucat in trecut si am realizat ca aceste servere sunt foarte popu.late.

 

Puteti propune voi alt server MMORPG care sa creasca activitatea in comunitate ,daca nu sunteti de acord cu ce am propus eu!

 

Vreau si eu sa stiu exact ce este banal in postul meu, asa de curiozitate ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. O sa iti spun si parerea mea.

 

Market Online

Eu unul sunt contra. De ce ? Din mai multe motive.

Sectiunea o sa fie pustie. Sunt atatea site-uri pentru treaba asta care sunt infiintate de un car de ani si cu greu au ajuns sa aiba succes. O sectiune pe eGaming nu se va pop.ula usor. Cand omul are de vandut un telefon nu o sa vina pe eG sa puna anuntul, chiar daca este membru vechi sau nu. O sa mearga pe site-urile cunoscute.

Alta chestie, cum spunea si Asistent, o sa apara scandaluri si magarii. "Cutare nu s-a tinut de cuvant", etc.

Eu unul, in afara de un subforum in plus, nu vad nici un beneficiu de pe urma acestei sectiuni.

 

MMORPG ( Massive Multiplayer Online Role-Playing Game )

Aproape aceiasi parere ca si la propunerea precedenta. O sa fie spam la inceput. Toti o sa incerce sa posteze cat mai multe chestii copiate de pe alte situri si cand nu o sa mai fie nimic de postat, topicurile o sa se arhiveze singure, din cauza timpului trecut. Ia exemplu de la actuala categorie Online Games, ultimul post a fost facut pe 12 septembrie. Organizarea categoriei Gaming in acest fel a fost ideea mea. Tot asa ma gandeam, o sa fie lumea interesata, sunt jocuri cunoscute, etc si uite ca m-am inselat. Daca lumea ar fi interesata, ar activa acolo, ar cere ca topicurile sa fie dezarhivate, si-ar da interesul, ceea ce nu se vede.

O sa se creeze o gramada de subforumuri fara nici un rost.

 

Counter-Strike Competition

In mare parte sunt de acord, dar problema sta cum a prezentat-o Litz si ii dau totala dreptate. Cand se userii sunt intrebati "Doriti competitie de CS ?", toata lumea este de acord. Cand se organizeaza, se inscriu un sfert din cei ce au postat Pro la propunere.

Iti dau un exemplu : serverul de SA:MP RP. A fost mare galagie, propuneri peste propuneri, ca de ce nu facem si noi ca altii un server RP. Toti visau si isi exprimau parerile despre acest mod si cand s-a deschis serverul, ce sa vezi ... 5 playeri pe zi :|. Dupa ce Overlord (remember) si-a dedicat atata timp deschiderii acestui server, nu juca nimeni pe el. Tot pe RPG erau toti.

Aproape asa se intampla si cu competitiile de CS. Totusi eu sunt Pro si pentru alte incercari de a organiza.

 

Metin2 Server

Subiectul asta e cu dus si intors. Din cate tin eu minte, au fost 2 sau 3 propuneri pana acum pentru un server de Metin2. La una din ele a raspuns PoWneR, iar raspunsul lui a fost ceva gen "Nu este legal sa tii un server de Metin2. Doar cele oficiale sunt legale, restul sunt piratate".

Intradevar un server de Metin2 poate fi un succes daca este facut asa cum trebuie si are o reclama corespunzatoare, dar este cale lunga pana acolo.

Si peste toate acestea, nu stiu daca exista pe comunitate o persoana potrivita pentru asa ceva. Adica si cu timp liber si cu destule cunostinte incat sa nu iasa in fail.

Ma abtin in a da un vot acestei propuneri, pentru ca sunt ju######te pro, ju######te contra.

 

Este doar parerea mea, nu o lua ca pe ceva personal.

Succes. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau si eu sa stiu exact ce este banal in postul meu, asa de curiozitate ?

 

Ti-am explicat mai sus!

 

 

Este doar parerea mea, nu o lua ca pe ceva personal.

 

Salut si tie Radu.

Stai linistit , au fost doar niste propunerii, fiecare e liber sa isi dea cu parerea, fiecare are dreptul la libera exprimare si totodata eu iti respect comentariul tau , la fel de mult cum le respect si pe celelalte. 1.gif

Edited by quZt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Market Online : Nu mi se pare ceva de care are nevoie o comunitate bazata pe gaming.
    MMORPG  : Ar fi o idee, dar prima oara sa se faca un sondaj sa aflam cati jucatori de "X" sunt..
    Counter-Strike Competition : Nu joc si nu pot sa dau cu parerea in legatura cu asta.
    Metin2 Sever : Acest joc aduna doar copii, iar eGaming este pusa la punct cu un grup de utilazatori maturi(in mare parte)

Deci.. in proportie de 75% - contra.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...