Jump to content
Sign in to follow this  
Th3_KiL33R

[Poll] Alegeti modul de joc !

  

35 members have voted

  1. 1. Ce tema vreti pentru jocul browser?

    • Stick Game (omulati de bata)
      22
    • Galatheus ( ramane galatheus )
      13


Recommended Posts

Dupa cum probabil ati observat mai sus , am facut un sondaj prin urmarea schimbarii modului de joc de la "Galatheus" ( http://forum.egaming.ro/topic/121321-in-progress-game-browser-based/ ) . 

Jocul va avea aceasi platforma de programare doar ca in ultimul timp eu m-am gandit sa vin pe piata cu un joc care probabil ar avea ceva mai multe de spus fata de Galatheus , sa trec deja la subiect : 

 

Stick Game : Sunt acei "stick" care probabil ati auzit de ei si ati facut de multe ori pe o hartie , ce spuneti de un joc cu lupte intre ei , in plus din cate m-am informat nu exista asa ceva pe piata ( unul destul de mare ). In plus un joc de genul ar putea usura munca foarte mult si in acelasi timp ar fii si comic si poate fii jucat de aproape oricine. Platforma va ramane aceasi ca la Galatheus , doar ca se va schimba design-ul , storia si tema . + multe alte avantaje.

Stick_Man-1.jpeg

 

Galatheus : Este acel joc care v-am spus intrun topic precedent , doar ca din cate stiu sunt multe jocuri cu galaxy , lupte , nave spatiale , oameni cu arme si altele de genul. Jocul va fii jucat doar de Adolescentii , pe cand Stick Game va fii jucat de oricine doreste (poate chiar si fete). Stiu ca veti spune ca am facut deja o parte din munca cu Galatheus , dar sunt dispus sa depun alta munca pentru alt design , cat despre programare nu este nevoie de nici o modificare , doar re-lucrarea design-ului.

 

Astept raspunsurile voastre !

 

 

Prin urmare imi cer scuze ca nu am cerut nici un acord dar nu cred ca incurc pe nimeni cu un sondaj important.

Edited by Th3_KiL33R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din punctul meu de vedere stick'man-ul este destul de ciudatel si amuzant ( toate acestea intr-un sens bun), insa o parte proasta a acestui fapt va fi ca nu vaatrage chiar atat de multa lume sa vada nisteliniute, eu as combina toate acestea ajungand la ceva simplu care sa nu bata urat la ochi dar nici sa nu exprime ceva din Counter strike. Daca vrei ceva ca si exemplu de nu prea mult, dar nici prea putin happy wheels ( actualmente nu mai joc asa ceva, m-am lesat de mult timp si spun asta ca sa nu te induca in eroare unul dintre principiile umane de concluzionare, deoarece tu ai putea crede in momentul de fata ca iti cer sa faci jocul asta sau sa imiti pentru mine caracterele).

Sa revin iara-si la zilele noastre de gaming, iti imaginezi ca multi vor stick'man doar ca sa se amuze, dar nu va fi ceva care sa iti inspire ceva de durata, parerea mea. Eu zic sa iei putin in calcul media de varsta si conceptele varstelor la prezentarea unui joc din bete sau un joc putin mai realist sau chiar o combinatie intre ele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ce am putea noi sa iti reprosem cand tu incerci sa faci acest proiect de unul singur.

Sunt sigur ca iti este mult mai greu sa continui cu Galatheus pentru ca trebuie sa lucrezi in detaliu pe un desing mai complex.Daca tu crezi ca iti va usura munca (si stiu ca ti-o va usura) atunci esti liber sa incerci si asta.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pai ce am putea noi sa iti reprosem cand tu incerci sa faci acest proiect de unul singur.

Sunt sigur ca iti este mult mai greu sa continui cu Galatheus pentru ca trebuie sa lucrezi in detaliu pe un desing mai complex.Daca tu crezi ca iti va usura munca (si stiu ca ti-o va usura) atunci esti liber sa incerci si asta.

 

Nu lucrez chiar singur , mai am 2 oameni : Marian Alecu ( se ocupa de programare ) si un coleg din clasa care ma ajuta la grafica, si bineinceles respectiv eu care ma ocup aproape de toata partea WebDesign cu implementările ideilor si altele. 

Motivele sunt mai multe care am ales sa face acest poll , si unu dintre motive l-ai dat tu : Galatheus dorește o grafica foarte complexa pentru a atinge nivelurile de piata.(DarkOrbit ,  Battlestar-Galactica sau alte jocuri in care se încadrează nisa noastră.)  

Un alt motiv ar fii acela descris in primul post : exista foarte multe jocuri despre spatiu cosmic si altele de genul , dupa ceva cautari un joc de acest gen nu prea exist foarte mult dezvoltat , doar cele flash si mici.  Alt motiv ar fii acela in care in jocurile de actiune galactice intra doar adolescentii si foarte rar si adulti , in schimb intrun asemenea abient ca la un Stick Man poate intra oricine fara limite de varsta. Oricum motivele continua pana la infinit , si cum am mai spus , daca cineva are idei este binevenit ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze ca postez iara-si. Dar mai am ceva de adaugat legat de stickman. Betele acelea ce intruchipeaza oameni  chiar nu prea atrag atentia oamenilor ca acum 6-7 ani. Este ceva mult prea simplu ce nu iti da posibilitatea sa customizezi prea mult caracterul si astfel devine plictisitor si banal.

Legat de ce ai spus tu ca nu exista decat jocuri in flash si nimic prea dezvoltat. Da , este adevarat ceea ce ai spus tu dar se datoreaza faptului ca nu ofera suficienta actiune, singurul lucru pentru care iti doresti sa vezi un stick-man intr-un joc ar fi ca este ceva simpatic si destul de amuzant, parerea mea.


Oricum scuze daca te-am jignit criticand dorinta ta de a crea un joc bazat pe stick-man dar ma simt nevoit sa iti spun asta deoarece posibil sa fie o greseala destul de mare.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Scuze ca postez iara-si. Dar mai am ceva de adaugat legat de stickman. Betele acelea ce intruchipeaza oameni  chiar nu prea atrag atentia oamenilor ca acum 6-7 ani. Este ceva mult prea simplu ce nu iti da posibilitatea sa customizezi prea mult caracterul si astfel devine plictisitor si banal.

Legat de ce ai spus tu ca nu exista decat jocuri in flash si nimic prea dezvoltat. Da , este adevarat ceea ce ai spus tu dar se datoreaza faptului ca nu ofera suficienta actiune, singurul lucru pentru care iti doresti sa vezi un stick-man intr-un joc ar fi ca este ceva simpatic si destul de amuzant, parerea mea.


Oricum scuze daca te-am jignit criticand dorinta ta de a crea un joc bazat pe stick-man dar ma simt nevoit sa iti spun asta deoarece posibil sa fie o greseala destul de mare.

Chiad din contra , apreciez gestul , cat despre "customizarea" jocului te contrazic un pic , osa fie mult mai simplu sa facem obiecte 2D si simple pentru un "stick-man" decat sa stam ore intregi sa lucram la un design grafic complicat si complex, spun asta ca acuma cateva zile mi-a cerut programatorul cateva caractere pentru joc , si iti dai seama ca nu am tableta grafica si nici atata experienta sa fac ceva avansat cat sa fie pe placul tuturor. In schimb la stick man se poate avansa , se poate trece de la 2D la 3D foarte simplu , se pot face multe obiecte decat iti poti imagina vreodata.  Anyway eu mai astept pareri .  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai legat de asta poti sa faci ceva 3D nu prea avansat si anume poti lua exemplu de la BrickRunner.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...