Sign in to follow this  
George Mihai

Forum update [Informatii / Probleme]

188 posts in this topic

Pe mine nu ma lasa sa imi schimb semnatura...

30LIY.png

Pe mine nu ma lasa sa imi schimb semnatura...

30LIY.png

Scrie chiar in primul post referitor la semnatura.

Recent am remarcat faptul ca atunci cand esti pe "profile feed" si dai click pe "view all updates" te trimite pe pagina principala a profilului si nu iti arata toate acele comentarii sau ce sunt ele. http://img.egaming.ro/image-A3FD_50D74566.jpg se poate observa pe ce link te trimite butonul in partea stanga de jos a browser'ului, adica acesta http://forum.egaming.ro/statuses/user/18568-eusuntala/ nicidecum sa te trimita pe pagina cu toate comentariile.

De cand s-a facut acest update , nu mai imi apar views-urile de pe profil cu toate ca cineva se uita pe profilul meu  :-s

Aceeaşi problemă am şi eu. Problema persistă de mult timp, adică de 4-5 zile tot urmăresc şi a rămas la acelaşi număr de Profile Views, cu toate că ar trebui să fie cu minim 50-100 mai multe. :) Şi chestia cu backround-ul alb, ar trebui rezolvată, mai ales că sunt mulţi care scriu cu acea culoare şi vor avea mari dificultăţi, pentru că pur şi simplu nu se vede text-ul.

Edited by p0weR

Am modificat primul post al acetui topic, inainte de a posta ceva, va rog sa il verificati sa nu fie trecut odata.

Cat despre cei care folosesc copy/paste si doresc sa mentina formatul (colorat, bold... etc.) , dati click pe acea rotita (ultima optiune de la editor) bifati casuta "Paste plain text by default" si cand dati paste, nu puneti textul in editor, ci in  dati click pe aceasta optiune si puneti textul in casuta: http://i45.tinypic.com/x3d2f9.jpg

Despre problema in care nu mai poti sa schimbi semnatura ( adica nu poti sa nu o imagine )  ce se mai stie ?

Edited by Lykke

Daca un post contine un text listat:

Ex:

• Text 1
  • Text 2

Si dau edit si editez ceva la text (Ex: Scriu Text 3 in loc de Text 1), dupa ce dau save intre Text 1 si Text 2 apare un spatiu.

Am observat la Profile views ca au crescut asa dintr-o data, 60, iar acum s-au blocat. Probabil sa fie ceva de cache-ul forum-ului, altfel nu-mi explic, repet, au crescut dintr-o data in numar de 60. 

George_Mihai vreau sa te intreb ceva : Cam cat ar mai dura reparatiile acestea la noul IP Board? Ca eu deja am intrat in Bloods Gang si sunt cu semnatura cu La Cosa Nostra :-j , sper sa nu fie vreo problema ca am postat acest mesaj :)

@ lykke - Pana pe data de 4, multe persoane care se ocupa de asa ceva sunt plecate, deci nu are cine sa se ocupe momentan, ai putina rabdare si se vor repara :)

@ p0weR - Xanto se uita la aceasta problema, momentan este plecat, pana pe 4.

@ yoobogdan - Am testat acest lucru si nu a ramas niciun spatiu la mine.

@ Scoate - Scoate toate imaginile care le ai la semnatura si dupa poti modifica, putin mai sus, am mentionat ca semnatura o poti modifica, ce nu poti face e sa adaugi imagini la semnatura.

Salut.Acum cateva zile imi aparea butonul MEMBERS dupa FORUMS,dar acm nu mai apare.

P.S:Nu m-am uitat daca a mai fost postat ,deci in caz ca a fost imi cer scz :O.

Salut.Acum cateva zile imi aparea butonul MEMBERS dupa FORUMS,dar acm nu mai apare.

P.S:Nu m-am uitat daca a mai fost postat ,deci in caz ca a fost imi cer scz :O.

Este jos lista cu membri, la pagina principala:

ttkMK.png

Nu cred ca mai este nevoie sa apara si sus dupa Forums.

In plus, mai avem si "Top general - Useri activi", sub Hall Of Fame.

Edited by Marci.

Salut , de ce cand vreau sa pun o imagine imi zice asta 

Error

Oops! Something went wrong!

Unable to retrieve signature image dimensions, please try another image.

George: Citeste primul post, am zis sa nu postati probleme care DEJA sunt notate in primul post al acestui topic.

Edited by George Mihai

Este jos lista cu membri, la pagina principala:

ttkMK.png

Nu cred ca mai este nevoie sa apara si sus dupa Forums.

In plus, mai avem si "Top general - Useri activi", sub Hall Of Fame.

Nu mai apare si sus.

Nu uitati, unele dintre probleme sau buguri nu tin doar de tema sau de noi ci si de noua versiune de IP Board. Cum zicea si XanTo asteptam si versiunea 3.4.2 pentru ca unele dintre ele sa fie rezolvate. Intre timp ma voi uita pe lista si voi incerca sa mai rezolv din ele.

Daca un post contine un text listat:

Ex:

• Text 1
  • Text 2

Si dau edit si adaug un link dupa Text 1 (Ex: Scriu Text 3 si fac sa ma redirectioneze daca apas pe Text 3 pe www.google.ro), dupa ce dau save intre Text 1 si Text 2 apare un spatiu.

Cititi acum, am aflat de la ce apare spatiu.

Daca e nevoie o sa filmez sa vedeti cum apare.

Edited by yoobogdan

Cea mai stresanta si enervanta chestie,cel putin din prisma functiei pe care o detin,este faptul ca nu pot posta absolut deloc imagini cu extensia [ IMG ]  .. .. .. [ /IMG ].Sper ca intelegeti la ce ma refer.Problema nu este la toti userii,din cate am vazut,poate a-ti putea sa rezolvati ,temporar, macar celor care suntem in grupul A/S makers deoarece atunci cand postam o creatie la cereri,e destul de inestetic sa postez doar linkul....in loc sa postezi cu extensia aia.

Bun, eu unul am o problema, cand vreau sa caut ceva intr-un forum/topic, mereu imi scrie ca nu s-a gasit niciun rezultat...

@blondu313 - Functioneaza acum :)

Despre problema cu schimbatul semnaturii ce se mai stie ? Cand se rezolva?

Despre problema cu schimbatul semnaturii ce se mai stie ? Cand se rezolva?

Cand se rezolva, o sa se anunte aici. Deocamdata la fel.

Am o problema:

In afara de pagina principala si atunci cand intru pe un topic sa vad ce e in el (unde sunt posturile) , forumul arata asa: 

7Juko.png

Si nu stiu cum sa fac sa fie normal ca e destul de stresant ca nu pot urmari topicurile cam deloc.

Sper ca ma puteti ajuta.

O zi faina!

Am o problema:

In afara de pagina principala si atunci cand intru pe un topic sa vad ce e in el (unde sunt posturile) , forumul arata asa: 

7Juko.png

Si nu stiu cum sa fac sa fie normal ca e destul de stresant ca nu pot urmari topicurile cam deloc.

Sper ca ma puteti ajuta.

O zi faina!

Salut.

Apasa combinatia de taste Ctrl + F5 / Ctrl + R.

Daca se vede la fel, aplica o curatare de cookies / cache si vezi dupa.

• Like 1

Oh da , a mers cu CTRL + F5. Toata stima , mersi mult!

•  

• Nu poti schimba semnatura (zice "Unable to retrieve signature image dimensions, please try another image.")
    • Apare text alb ca background la editor (In mod normal trebuia sa apara un gri mai inchis)

Acestea 2 persista.

+

Daca dai copy la un text dupa forum si paste in editor,iti apare si un background negru care este extrem de enervant.