Jump to content
Sign in to follow this  
Dinamo_Stefan

[Respins][Propunere] Secondary Groups

Votati?  

36 members have voted

  1. 1. Parerea ta conteaza!

    • Sunt de acord.
      33
    • Nu sunt de acord.
      3


Recommended Posts

Salut eGaming,

 

propunerea mea ar fi cam asa: fiecare membru face parte dintr-un grup, insa sunt membrii care apartin mai multor grupuri, pentru acestia propun adaugarea unei aplicatii care permite afisarea tuturor grupurilor unui membru.

 

De exemplu, userul RaduReleu are asa: "Group: Moderator SA:MP", dar sa presupunem ca el mai are si Moderator Sport, Admin CS, GA sau poate a castigat ceva concurs si primeste VIP. In acest caz, sub "group" se adauga "others" unde vor fi trecute celelalte grupuri.

 

Ca sa intelegi mai bine, cam asa ar arata:

 

nwzrd0.png

 

Acesta e doar un exemplu.

 

Din punctul meu de vedere ar ajuta foarte mult acest lucru, va dau un exemplu: doriti sa intrebati ceva pe un Moderator Media insa acesta e posibil sa detina Helper SA:MP, un membru nou nu are de unde sa stie ca el are si Moderator Media... Dar cu optiunea Secondary Group se poate rezolva aceasta dilema.

 

Sau acest lucru poate ajuta si la administrarea membrilor. De exemplu eu detin Moderator eG TV, in urma cu ceva timp am avut si Admin CS pe serverul de GunGame. Deoarece serverul respectiv s-a inchis trebuia sa-mi fie scos accesul de Admin CS, lucru care s-a intamplat dupa cateva luni bune. La fel daca aveam acel Secondary Group era usor de observat acel lucru...

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro.O idee foarte buna

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO , ar fi foarte bine asa :) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt PRO-st!:))

PRO speram sa o implementeze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte buna aceasta idee :D Chiar si eu am uneori nedumeriri legate de moderatori si nu imi dau seama pe ce sectiune acteaveaza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro :-? O idee destul de buna si nu cred ca ar necesita foarte mult de munca :-?+Ca foarte multi nu stiu ce functii are respectivul.Cum e Marci de exemplu , Moderator Sport , Helper si Lider (GAF)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pro :-? O idee destul de buna si nu cred ca ar necesita foarte mult de munca :-?+Ca foarte multi nu stiu ce functii are respectivul.Cum e Marci de exemplu , Moderator Sport , Helper si Lider (GAF)

 

 

Nu e de munca absolut deloc, e doar un fisier xml care trebuie pus pe host, atat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO

Share this post


Link to post
Share on other sites

RaduReleu chiar e si moderator Sport :O

Si eu sunt PRO, e o idee buna. Multi mi-au zis "ba dar tu de ce te bagi sa dai warn up" pe la sectiunea de Sport, ei nestiind ca sunt moderator Sport si crezand ca eu pot sa moderez oriunde daca sunt Moderator SA;MP :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro. Inca o idee buna.

 

De exemplu eu detin Moderator eG TV, in urma cu ceva timp am avut si Admin CS pe serverul de GunGame. Deoarece serverul respectiv s-a inchis trebuia sa-mi fie scos accesul de Admin CS, lucru care s-a intamplat dupa cateva luni bune. La fel daca aveam acel Secondary Group era usor de observat acel lucru...

 

Stai linistit ca nu asta era problema. Chestia a fost alta, ca erau sperante ca se rezolva cu serverul. Nu avea rost sa va scoata functiile si in caz ca se rezolva sa va acorde iarasi accese. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E excelenta ideea ... AI un PRO de la mine :D .

 

Ar ajuta mult forumul , mai ales ca este un lucru simplu cum ai zis si tu ca este doar un fisier .

Share this post


Link to post
Share on other sites
RaduReleu chiar e si moderator Sport :O

 

Si eu sunt PRO, e o idee buna. Multi mi-au zis "ba dar tu de ce te bagi sa dai warn up" pe la sectiunea de Sport, ei nestiind ca sunt moderator Sport si crezand ca eu pot sa moderez oriunde daca sunt Moderator SA;MP :))

Obiectez ! Exista doar 1 singur Moderator Sport !!! Nu il credeti pe Releu, se roaga de mine sa il ajut sa ia si el moderator :|

 

ON: Buna ideea deoarece orice membru poate vedea grupurile ( functiile ) pe care le detine cineva pe forum. Nu ar ajuta foarte mult acest "secondary grup " doar ca apare la profilul membrului ce functii detine pe comunitate.

Spun si eu PRO, pentru ca e ceva nou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro. Ar fi mai bine sa vezi cine eset moderator, sa stii dupa cine sa te iei in vedere cu unele posturi care nu isi au rostul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO.

Ar fii o idee foarte buna!

Edited by HardNet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro ! O idee foarte buna !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pro. Inca o idee buna.

 

 

Stai linistit ca nu asta era problema. Chestia a fost alta, ca erau sperante ca se rezolva cu serverul. Nu avea rost sa va scoata functiile si in caz ca se rezolva sa va acorde iarasi accese. ;)

 

 

Am dat doar un exemplu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO!,Daca are cine sa se ocupe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO,idee foarte buna,asta am vrut sa propun si eu dar ma gandeam ca degeaba

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra, n-are rost sa adaugam chestii care ingreuneaza. Incercam sa optimizam sa se incarce cat mai rapid. Daca am adauga hook-ul acesta, practic la fiecare membri s-ar adauga un query sumplimentar pentru a afisa si celelalte grupuri din care face parte.

 

Am lucrat atat de mult .. la optimizarea forumului, a cererilor cu baza de date, caching, etc.. acum ar fi absurd sa-mi tai singur "craca de sub picioare" adaugand un astfel de hook.

 

La un topic normal cu 15 posturi, asta presupune 15 query-uri/pagina. Nop, sorry.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Contra, n-are rost sa adaugam chestii care ingreuneaza. Incercam sa optimizam sa se incarce cat mai rapid. Daca am adauga hook-ul acesta, practic la fiecare membri s-ar adauga un query sumplimentar pentru a afisa si celelalte grupuri din care face parte.

 

Am lucrat atat de mult .. la optimizarea forumului, a cererilor cu baza de date, caching, etc.. acum ar fi absurd sa-mi tai singur "craca de sub picioare" adaugand un astfel de hook.

 

La un topic normal cu 15 posturi, asta presupune 15 query-uri/pagina. Nop, sorry.

 

Te-am inceles la prima parte ca se va incarca greu , dar dece la fiecare post ? Aceste secondary group parca (nu stiu sigur) sunt configurabile din Admin Control Panel de a fi vizualizate sau nu pe profilul fiecaruia vizitator , nu pe fiecare post al lui.

 

EDIT : Imi cer scuze m-am uitat din nou la primul post si am observat ca el a spus sa fie vizualizate si in fiecare post , probabil ar fii ok doar in profilul utilizatorului. 

Edited by Th3_KiL33R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uit acum sa vad daca este posibil implementarea lor doar la profilul userului.

 

EDIT: Din cate am observat eu, nu este posibil. Doar daca se modifica hook-ul, posibil.

Edited by DStefan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...