Jump to content
Sign in to follow this  
Dinamo_Stefan

[Respins][Propunere] Secondary Groups

Votati?  

36 members have voted

  1. 1. Parerea ta conteaza!

    • Sunt de acord.
      33
    • Nu sunt de acord.
      3


Recommended Posts

Contra, n-are rost sa adaugam chestii care ingreuneaza. Incercam sa optimizam sa se incarce cat mai rapid. Daca am adauga hook-ul acesta, practic la fiecare membri s-ar adauga un query sumplimentar pentru a afisa si celelalte grupuri din care face parte.

 

Am lucrat atat de mult .. la optimizarea forumului, a cererilor cu baza de date, caching, etc.. acum ar fi absurd sa-mi tai singur "craca de sub picioare" adaugand un astfel de hook.

 

La un topic normal cu 15 posturi, asta presupune 15 query-uri/pagina. Nop, sorry.

 

Cum consideri tu, dar cum s-au adaugat acele optiuni cu afisarea nick-urilor de pe servere ma gandeam ca nu va afecta foarte mult rapiditatea forumului. (Sau acest hook cu "ninsoare" cred ca este mai daunator la viteza decat "Secondary Group".

 

Oricum, daca doresti ar fi bine sa faci macar un test, se vedem cum se misca.

 

Ti-am dat e-mail cu link-ul oficial de la hook.

 

Oricum, eventual poti face un test.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ninsoarea" e trecatoare.. o tinem doar pe durata sarbatorilor si este foarte usor de inlaturat/nu modifica nimic la sursa forumului. Pe cand daca ne apucam sa adaugam hook-uri care trebuie sa trimita si cereri la baza de date, inevitabil va trebui modificat in sursa forumului.

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Ninsoarea" e trecatoare.. o tinem doar pe durata sarbatorilor si este foarte usor de inlaturat/nu modifica nimic la sursa forumului. Pe cand daca ne apucam sa adaugam hook-uri care trebuie sa trimita si cereri la baza de date, inevitabil va trebui modificat in sursa forumului.

 

Dar in cazul in care se face sa fie afisat doar la profilul userului? fara afisarea la fiecare post.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dar in cazul in care se face sa fie afisat doar la profilul userului? fara afisarea la fiecare post.

Ceea ce am spus mai devreme eu , dar nimeni nu a luat in considerare post-ul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum, sincer,  merita sa intervii in codul sursa al forumului.. sa instalezi un hook neoficial facut de altcineva nu de dezvoltatorii softului in sine, un soft care poate avea vulnerabilitati, ingreuneaza, risti sa apara probleme cand faci upgrade la versiunea forumului, etc.. doar de dragul de a mai afisa alte grupuri pe profil ? Eu consider ca nu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum, sincer,  merita sa intervii in codul sursa al forumului.. sa instalezi un hook neoficial facut de altcineva nu de dezvoltatorii softului in sine, un soft care poate avea vulnerabilitati, ingreuneaza, risti sa apara probleme cand faci upgrade la versiunea forumului, etc.. doar de dragul de a mai afisa alte grupuri pe profil ? Eu consider ca nu.

 

Inteleg unde bati si-ti dau dreptate.

 

Eventual, se pot adauga acele grupuri si in altfel, fara acel hook, dar e ceva de lucru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vrut sa raspund de acum 2 zile la aceasta propunere. Bineinteles se pare ca am fost pe aceeasi unda cu XanTo in a nu implementa acest lucru. Unul din motive l-a prezentat si XanTo altul ar fi ca, ca si user nici nu trebuie sa sti cine e moderator Sport de exemplu, important ca acolo sa intri sa sa postezi dupa regulament ( care sunt facute si cer a fi citite ). 

 

Closed.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...