Jump to content
Sign in to follow this  
LaurR

[Respins]Propunere adaugare FIFA 13 la competitii gaming online

Propunere adaugare FIFA 13 la competitii online gaming.  

26 members have voted

  1. 1. Doriti sa se adauge la " Competitii gaming online" si fifa 13 ?

    • Da, este o idee buna.
    • Nu, nu cred ca este o idee buna.


Recommended Posts

Salut .

As dori sa adaugam la "competitii gaming online" si fifa 13, pentru aceasta propunere am nevoie de voturile voastre.

Aici sunt rugati sa voteze(pozitiv) doar cei care "isi permit" sa utilizeze acest joc, deoarece in cazul in care propunerea ar fi acceptata, sa fie cine sa joace.

M-am gandit sa adaugam si acest joc, deoarece multi dintre noi pot juca si fifa 13, insa acum pe eGaming la fifa, predomina 07 si 08 .

 

P.S. Am acordul lui aSisTeNt pentru aces topic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt Pro ca si eu ma joc Fifa 13 dar stiu ca fifa 13 nu merge sa joci in multiplayer.Decat pana la fifa 11 merge sa joci in multiplayer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum ai zis si tu , la Gaming predomina 07 si 08.

De ce ? - Multi dintre noi nu au calculatoare foarte puternice ma refer in special la placa video astfel incat sa putem juca jocuri gen fifa 12 , 13.

Din cate stiu ,nu poti juca Online.Insa nu cred ca o sa existe prea multi participanti deoarece cat de mult ai vrea , trebuie sa ai mult timp liber sa joci la mai multe competitii de gaming sau din lipsa cerintelor.

 

De la mine ai un PRO pentru intiativa insa probabil nu vei aduna cine stie ce voturi sau participanti.

Edited by ArSsurA

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sunt Pro ca si eu ma joc Fifa 13 dar stiu ca fifa 13 nu merge sa joci in multiplayer.Decat pana la fifa 11 merge sa joci in multiplayer.

Mda, vad ca prin GameRanger nu merge, o sa ma interesez de alta solutie . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea e ca ar fi o idee buna dar nu se vor inscrie prea multi , iar prin gameranger sau IP nu merge asa ca..... Sunt CONTRA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din ce stiu eu,nu merge sa joci fifa 13 online decat daca ai jocul instalat cu Origin(un program gen Steam).Probabil ca se va adauga si pe Gameranger,dar peste ceva timp.Daca gasesti alta solutie PRO de la mine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru a juca FIFA13 online trebuie sa ai jocul cumparat, altfel nu merge.Si nu vad eu multa luma care sa aiba jocul cumparat.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO, dar nu ai alta solutie pentru ca in momentul de fata 80% din jocurile mai noi trebuie sa le cumperi ca sa te poti juca online. Sa speram ca o sa gasesti o solutie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pentru a juca FIFA13 online trebuie sa ai jocul cumparat, altfel nu merge.Si nu vad eu multa luma care sa aiba jocul cumparat.   :)

 

Ai dreptate.

N-am stiut asta .... deci n-are rost sa mai votam.

 

Puteti da TC, scuzati-ma pentru deranj .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, nu cred ca este o idee destul de buna, si stii de ce ?

Fifa 12,13 nu merge in retea decat daca ai jocul cumparat .

Multi dintre noi nu au calucaltoare destul de bune pentru a le rula jocul .

Daca ai face un topic cu Fifa 11 ar fi foarte bun, se joaca foarte mult si merge si online .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si + de asta trebuie sa ai si un net bun si cum zic si restul trebuie cumparat + bani pentru consola altfel nu merg schimbate setarile. :))
Parerea mea este ca nu-si bate nimeni capul cu atat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O alternativa ar fi FIFA 11, care are mici diferente, dar care merge Multiplayer ( stiu pentru ca ma joc de un an si ceva prin GameRanger ).

Am prieteni care vroiau sa facem un campionat ceva, daca se strang si de aici cativa o sa iasa frumos. 

 

http://i.imgur.com/0lJ6z.png nu garantez ca o-r sa vina toti :)

 

Daca aveti nevoie de organizator sau ceva spuneti, suport ( patchuri / binduri pt keyboard gamepad ), rslp, etc.

 

 

- oh, nu am vazut ca avem deja fifa 11 dar e inchis campionatul :\

Edited by Katsuui

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra - Sunt deja destule competitii de fifa.. in loc sa ne bazam pe fifa / counter / pool pe mess sau alte balarii eu zic sa ne gandim la ceva mai mare .. un server de RP strict - samp  un server de World of Warcraft (care sa fie populat pe acest forum, nu forum separat si asa mai departe) sau alte chestii .. ceva mare, care sa aiba multi playeri.

Parerea mea, deci in final CONRTA.

 

toate bune

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca sunt doritori si are cine juca, ar fi absurd din partea noastra sa zicem Contra si sa nu va lasam sa jucati, nu ?

Pro bineinteles, dar sa se joace, nu sa se faca sectiunea degeaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fifa 2013 trebuie sa il ai cumparat original , cum s-a spus si mai sus , sper sa se gasesca o alta solutie .

 

De la mine ai un Pro

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Nu, nu cred ca este o idee buna. De ce?

1.

Nu, nu cred ca este o idee destul de buna, si stii de ce ?

Fifa 12,13 nu merge in retea decat daca ai jocul cumparat .

Multi dintre noi nu au calucaltoare destul de bune pentru a le rula jocul .

Daca ai face un topic cu Fifa 11 ar fi foarte bun, se joaca foarte mult si merge si online .

2. Sunt destule competitii de FIFA, si nu cred ca se vor inscrie suficienti playeri incat sa poti poti face un campionat. Cred ca dintre toti cei care au dat PRO,doar juma.tate ( maxim ) au in PC FIFA 13, sau au un calculator compatibil cu acest joc. Deci, fara suparare eu dau CONTRA.

 

@ Absolute - Ce alta soulutie crezi ca exista pentru a juca FIFA13 in retea inafara sa cumperi jocul? Ce sa zic...gandeste inainte sa dai un raspuns, cum sa dai PRO cu un asemenea raspuns ca al tau :|  :lolidiot:

Edited by ferb_ferb

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO , ar fi foarte frumos ..Sper sa se gaseasca o alta modalitate.

 

Cei cu contra-daca voi aveti calculatoare din 1990 acum trebuie toti sa ne jucam fifa 07 ? si haxball? NU ,nici noi nu am spus NU cand ati vrut voi fifa 07 si toate jocuriile din 2000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deja predomina alte genuri de jocuri in comunitate, nu cele de Fifa.Sunt multe competiti abandonate, ceea ce cu siguranta se va intampla si cu aceasta daca se va realiza.Sunt CONTRA, nu prea exista jucatori care sa se inscrie, zic eu.Sper sa nu supere pe nimeni aceasta parere a mea, doar ca sunt multe competiti abandonate si riscam sa mai adaugam una.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voi nu auziti ca nu merge sa jucati Fifa 13 ONLINE ? Pentru a juca online trebuie sa aveti in primul rand cd-ul cumparat si in plus nu poti juca cu cineva cunoscut, te pune automat cu alti jucatori sa joci, nu e ca la fifa 11 prin gameranger sau 10.

 

Momentan nu sunt solutii in privinta Fifa 13 ONLINE intre voi, degeaba facem sub forum daca nu putem juca online intre noi :))

 

Sunt CONTRA !

Share this post


Link to post
Share on other sites

FIFA 12 si FIFA 13 nu se pot juca online decat daca ai jocul original. Nu foarte multi ne permitem sa cumparam un joc de 200 de lei cand il gasim gratis pe torrente, si din cate stiu pana acum nu a reusit nimeni sa crackuiasca jocul incat sa se poata juca online prin diferite metode decat cumpararea jocului original. Daca s-ar gasi o solutie sa jucam jocul  piratat as fi de acord, dar asa nu cred ca s-ar inscrie mai mult de 4-5 persoane.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca voturile sunt mai mult negative decat pozitive. Imi pare rau LaurR poate alta data.

 

Closed.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...