Jump to content
Sign in to follow this  
yoobogdan

[Respins]Propunere afisare detalii user

Recommended Posts

Pai dupa cum stiti fiecarui user ii apare cand posteaza sub avatar cateva detalii, printre care se afla GFX Skill, skill obtinut la scoala PhotoShop. Eu m-am gandit ca daca tot s-a deschis scoala de scripting, sub acele detalii sa fie introdusa inca o linie "Scripting Skill" in care sa arate skill unui membru in domeniu scripting.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi bine astfel am sti si noi cu cine sa ne sfatuim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra ! Scripting Skill in ce limbaj ? Nu orice limbaj de programare este lafel si astfel nu cred ca poti clasifica un skill pentru asa ceva. Precum unii cunosc foarte bine limbajul in Pawno ceea ce este cat de cat asemanator cu C dar nu cred ca poti spune ca este un limbaj foarte bine dezvoltat. Sau cei ce cunosc destul de bine limbajul PHP cum il clasifici pe acesta ? Sau Java de ce nu ? Chiar nu cred ca poti categorisi un astfel de skill, mai ales pentru advanced. Am un manual fundamental cu tot ce inseamna C si C++ are aproximativ 1328 de pagini si cred ca si-a meritat fiecare banut, dar daca invat toata aceasta carte iau advanced ?

Legat de PS acolo tine foarte mult de inspiratie si sa poti lucra cu cat mai multe "Layers" desigur si sa stii sa te folosesti de cat mai multe unelte si tot felul.


Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea e CONTRA.

 

La 70% din userii forumului la "GFX Skill" apare "No Info", asta pentru ca putini useri participa la acele competitii Photoshop... ar trebui scoase si ele, in nici un caz sa se adauge asa ceva.

 

Asta e parerea mea.

 

Apropo daca adaugam "Scripting Skill" hai sa adaugam si "VOTM Winner" sau "FIFA Winner"... n-are rost asa ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Parerea mea e CONTRA.

 

La 70% din userii forumului la "GFX Skill" apare "No Info", asta pentru ca putini useri participa la acele competitii Photoshop... ar trebui scoase si ele, in nici un caz sa se adauge asa ceva.

 

Asta e parerea mea.

 

Apropo daca adaugam "Scripting Skill" hai sa adaugam si "VOTM Winner" sau "FIFA Winner"... n-are rost asa ceva.

 

Pai eu cred ca se poate face sa se adauge doar la cativa, cum e la Battle win sau ceva de genu.

Eu zic care nu isi aveau rostul si sunt adaugate.

 

Contra ! Scripting Skill in ce limbaj ? Nu orice limbaj de programare este lafel si astfel nu cred ca poti clasifica un skill pentru asa ceva. Precum unii cunosc foarte bine limbajul in Pawno ceea ce este cat de cat asemanator cu C dar nu cred ca poti spune ca este un limbaj foarte bine dezvoltat. Sau cei ce cunosc destul de bine limbajul PHP cum il clasifici pe acesta ? Sau Java de ce nu ? Chiar nu cred ca poti categorisi un astfel de skill, mai ales pentru advanced. Am un manual fundamental cu tot ce inseamna C si C++ are aproximativ 1328 de pagini si cred ca si-a meritat fiecare banut, dar daca invat toata aceasta carte iau advanced ?

Legat de PS acolo tine foarte mult de inspiratie si sa poti lucra cu cat mai multe "Layers" desigur si sa stii sa te folosesti de cat mai multe unelte si tot felul.


Pai acum e "scoala pawno", sa punem atunci "PAWN Skill".

Edited by yoobogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

De aia se fac badgeurile, poti sa faci topic cu clasificare ca la photoshop si fiecare isi pune la semnatura cu skillul daca vrea sa fie cautat.

Edited by Katsuui

Share this post


Link to post
Share on other sites

CONTRA,  

Nu stiu daca cineva isi mai aduce aminte dar prin 2009 nu trebuia sa ai atatea date nefolositoare (nu toate)  , aiurea , si alte prostiioare prin profil. Nick SA-MP , Nick Cs , Nick Minecraft , GFX Skill si ce-a mai recenta acel Time Online , eu unul consider ca e destul de plin si ce-a ce ai propus tu e de-a dreptul nefolositor , poate 70-80% din membrii comunitati joaca sa-mp , dar cu siguranta putinii copii doresc sa invete acest scripting , si cu atat mai putin sa le dai un Skill pentru ceea ce fac. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propunere respinsa.

 

Closed.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...