Jump to content
Sign in to follow this  
luc1aw

[Respins]Propunere gather TEAM.

Recommended Posts

Salut,

Ā 

Propun un un proiect foarte interesant,in ce consta acest proiect?Acest proiect consta in facerea unei echipe de 10,15,20 de persoane cu STEAM ONLY,care sa intre pe serverele egaming pe CS , prin rotatie , azi cs , maine gg, peste 2 zile dr si asa mai departe.Sa instalam un plugin intre orele in care sa tine gahter-ul : ex Maine ora 20:30 - 22.30 va fii gahter pe server-ul cs.egaming.ro , detinatorul server-ului sa adauge acest plugin . Ce face asta plugin ? Acest plugin modifica numele jucatorilor prezenti pe server in * eGaming - Gahter * sau alt mod.. Eu zic ca este o idee buna de populare a server-ului .

Ā 

Numai bine .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

Gather. Nu 'gahter' .

Gather ? Ce intelegi tu prin gather ? Meci de cs, logic nu ?!

Ca sa faci un gather automat ai nevoie de un program in care sa comunice echipa : TeamSpeak, VOIplay, etc. (cele mai uzuale)

Tu, prin aceasta propunere, nu vrei sa ajungi decat la popu.larea serverelor ca la cele ale PGL'ului, war'urile care se folosesc doar in cazurile mix'urilor - gather = mix - (2v2,5v5). Prin popu.larea de genul for mix, mi se pare o idee destul de buna, dar ai nevoie de mult mai multe servere si nu exista fonduri + ca exista deja alte servere extrem de popu.lare utilizate pe mIRC.

Pe scurt, contra, fara suparare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum ar atrage aceasta propunere jucatorii noi pe serverele de Counter-Strike?

Parerea mea este ca nu ne foloseste la nimic, in plus la orele acelea sunt cei mai multi jucatorii online.

Ā 

CONTRA, fara suparare.

Edited by quZt

Share this post


Link to post
Share on other sites
Salut.

Gather. Nu 'gahter' .

Gather ? Ce intelegi tu prin gather ? Meci de cs, logic nu ?!

Ca sa faci un gather automat ai nevoie de un program in care sa comunice echipa : TeamSpeak, VOIplay, etc. (cele mai uzuale)

Tu, prin aceasta propunere, nu vrei sa ajungi decat la popu.larea serverelor ca la cele ale PGL'ului, war'urile care se folosesc doar in cazurile mix'urilor - gather = mix - (2v2,5v5). Prin popu.larea de genul for mix, mi se pare o idee destul de buna, dar ai nevoie de mult mai multe servere si nu exista fonduri + ca exista deja alte servere extrem de popu.lare utilizate pe mIRC.

Pe scurt, contra, fara suparare.

Ā 

Aha ,am gresit.Nu ai inteles ideea acesta idee are rolul ca acesti membri sa ajuta la popularea server-ului.Si nu este nevoie de nici TS sau restu,e bine o zona privata unde pot discuta ,vad ca tu ai luat-o ca pe o idee de mix-uri etc.

Cum ar atrage aceasta propunere jucatorii noi pe serverele de Counter-Strike?

Parerea mea este ca nu ne foloseste la nimic, in plus la orele acelea sunt cei mai multi jucatorii online.

Ā 

CONTRA, fara suparare.

Ar atrage prin echipa de oameni care participa la gahter , vede un prieten pe steam ca eĀ  Gather , hai sa intru si eu .. Dar nu prea stiu cum sa imi exprim aceasta idee dar garantez ca v-a merge :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu compara utilizatorii de CS 1.6 cumparat via Steam cu valvarii. Tu chiar crezi ca un jucator experimentat (ca altii nu prea intra la gathere, doh) va ramane pe server dupa ce va vedea ca nu este decat o facatura?

Ā 

Eu nu cunosc persoana care sa joace gathere regulat si sa mai frecventeze serverele publice.

Ā 

Aiurea. Nu ai gandit destul propunerea. CONTRA momentan. (ti-am zis toate acestea ca un jucator de gathere cu destula experienta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am inteles ideea ta(cred) , asta poti sa o faci si fara plugin , iti strangi 10 membrii (sau cati vrei) si discuti cu ei (faci un chatbox) la ce ora sa intre si pe ce svr sa intre .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am inteles ideea ta(cred) , asta poti sa o faci si fara plugin , iti strangi 10 membrii (sau cati vrei) si discuti cu ei (faci un chatbox) la ce ora sa intre si pe ce svr sa intre .

Ā 

Exact cum spune si Mario. Oricum sunt multe modalitati mult mai simple decat ce ai spus tu aici sa populezi un server, de ce ne-am complica astfel? In plus cine crezi ca are timp sa stea in fiecare seara cum spui tu? Eu ti-am mai spus, imi place ca muncesti si aduci ideei noi in comunitate de acea te respect, dar aceasta chiar este desprinsa de o idee normala si realizabila, parerea mea.

Edited by quZt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propunere respinsa. Poate pe viitor acest lucru.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...