Jump to content
Sign in to follow this  
Dinamo_Stefan

[Respins][Propunere] Auto Welcome Members

  

36 members have voted

  1. 1. Cum apreciezi aceasta propunere?

    • Excelenta!
    • Nu cred ca este necesar asa ceva.
  2. 2. Cum crezi ca ar trebui intampinat un membru nou?

    • Prin PM.
    • Prin e-mail.
    • Prin crearea auto[m]ata a unui topic de bun venit.


Recommended Posts

Salut,

 

propun adaugarea unei aplicatii de tip "Auto Welcome Members".

 

Aplicatia respectiva se poate configura in asa fel in cat fiecare membru nou al comunitatii eGaming va putea primi un PM, e-mail sau sa i se creeze automat un topic nou.

 

Va rog sa votati care dintre variantele de mai sus credeti ca sunt prioritare. (Puteti alege si mai multe variante).

 

Primul motiv pentru care am facut aceasta propunere ar fi: orice membru nou se pierde prin forum, deoarece este foarte complex si dezvoltat.

 

 

Eu votez pentru varianta: PM + Topic de bun venit!

 

PM-ul sa contina:

 

(Eu doar un exemplu...)

 

Bun venit in Comunitatea eGaming!

 

In primul rand te invitam sa citesti si sa respecti Regulamentul General al Forumului!

 

Mai jos iti prezentam cateva link-uri utile care te vor ajuta sa te descurci cu forumul:

Link 1 / Link 2 / Link 3 etc (Aici se poate modifica...)

 

In acelasi timp ti-am creeat un topic de bun venit unde te invitam sa te prezinti si sa faci cunostinta cu ceilalti membri ai Comunitatii eGaming!

 

etc

etc

etc

 

----------------------------------------------------------------

 

Topicul sa fie creat in aceeasi sectiune: http://forum.egaming.ro/forum/52-bun-venit-welcome-topics/

 

In genul: Bun venit NUME

 

Iar topicul sa contina:

 

Ii uram bun venit noului membru ai Comunitatii eGaming: X...

 

etc

etc

etc

 

-----------------------------------------------------------------

 

Eu am dat niste exemple, se pot dezvolta, schimba sau ajusta... depinde daca va fi acceptata propunerea sau nu.

Edited by DStefan
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Total de acord cu PM-ul si tot ce contine el , cat despre topic , da , sa scrie acolo in pm ca poate sa-si creeze un topic de bun venit , ca poate se deschide topic-ul si el nu se uita la pm sau nu vrea pur si simplu sa-si creeze unul .

Chiar daca scrie acolo "Ii uram bun venit lui x" , n-are rost daca respectivul nici nu stie ca exista topic-ul , parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO ! Cred ca ar fi mult mai bine asa . Felicitari pentru idee . Cred ca ar fi bine si cu PM si cu Topic.

Edited by cSd09

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO ! Este o idee excelenta.

 

Am votat si varianta "Prin PM" si varianta "Prin e-mail" deoarece, ma gandesc ca daca este un incepator... nu cred ca ar observa PM-u.

Cel putin eu asa as fi facut la inceput... :)) .

Insa totusi este o idee foarte buna !

 

Pe langa ce ai enumerat acolo, ar fi util " Pentru a ajunge la sectiunea SA:MP click aici!" si asa sa fie enumerate mai multe lucruri .

 

Si inca ceva, ar fi util un topic pentru nelamuriri, unde sa posteze acesti incepatori, iar cativa oameni enumerati de George_Mihai/Powner/aSiSteNt sa le raspunda. Prin urmare in acel PM sa le fie aratat si acest topic .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte buna aceasta idee DStefan :P Numai un fost leader nortenos ar fi putut propune o idee cat de cat buna sa ajute membrii noi.

 

Eu unul spun ca un mail cu tot cu tot felul de informatii utile pentru ei ii ajuta sa ramana pe forum in continuare. Nu multe persoane citesc PM-urile primite pe conturile de pe forum, mai ales ca in zilele de azi sunt mai multe site-uri decat populatia intreaga de pe glob. Legat de topicuri ei au deja o sectiune unde pot posta prezenta pe forum. In plus de asta nu cred ca mai este nevoie prea mult spam pe forum. Ai like Stefanele !

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO cu PM, dar cu creerea topicului e total aiurea, poate el nu vrea sa se prezinte sau alte motive. In schimb poate sa primeasca un PM, asa cum ai zis si tu in care sa i se prezinte Regulamentul general si niste idei de baza pentru un nou venit apoi la final, o propunere de prezentare si sa se specifice ca e optionala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO ! Cred ca ar fi mult mai bine asa. Mai bine prin PM .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro!Iar ajuta foarte mult pe cei noi veniti pe comunitate.Varianta prin PM este excelenta.

Edited by SSkill96

Share this post


Link to post
Share on other sites
Foarte buna aceasta idee DStefan :P Numai un fost leader nortenos ar fi putut propune o idee cat de cat buna sa ajute membrii noi.
Ce legatura are ca a fost lider Nortenos cu aceasta propunere ? :wtf:

 

Propunerea este buna , votez varianta " PM " , topicul de bun venit nu cred ca este o idee asa buna , daca ii va fi realizat automat un topic de acest gen , poate nu va fi de acord cu ce este postat acolo , poate doreste sa adauge mai multe detalii , asadar aleg varianta mai simpla si mai eficienta cu PM. (Ar fi mai usor ca in acel PM sa ii fie pus si link cu sectiunea " Bun venit " si sa ii se spuna ca poate realiza un topic acolo)

Edited by Sabzaky

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO ! Eu cred ca prin PM este cel mai bine , este o idee foarte buna, Bravo DSfefan !

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO!!!

Ideea este foarte buna,aleg varianta prin PM si e-mail,varianta cu topicul de bun venit nu cred ca este o idee foarte buna deoarece membri noi nu prea stiu cum sta treaba cu forum adica nu stiu cum sa posteze,cum sa editeze,etc.Iar in e-mail sa i se trmita si link-ul forumului pentru a citi regulamentul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am sa votez varianta prin PM , deoarece poate nu observa Topicul , si s-ar face si spam 

 

Pro la Pm sa fie un mesaj de genul 

 

 

Salut bine ai venit pe eGaming , speram sa te simti bine alaturi de noi , si nu uita respecta [url=http://forum.egaming.ro/topic/3621-regulamentul-general-al-forumului/]REGULAMENTUL [/url]
Edited by AbSoLuTe

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ideie foarte buna

Pro PM

Edited by mirel0

Share this post


Link to post
Share on other sites

O idee buna, ma refer strict la acel PrivateMessage pe care un user nou in forum il primeste.In ceea ce priveste acel topic, nu cred ca se poate face, mai degraba in acelasi PrivateMessage sa ii se aduca la cunostiinta si acea sectiune unde se poate prezenta, in caz ca doreste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO PM:  Foarte tare ideea, cred ca ar ajuta jucatori noi foarte mult. Bravo DStefan 

Share this post


Link to post
Share on other sites

contra, fiecare e liber sa faca ce vrea. Nimeni nu e obligat sa faca topic de bun venit

 

p.s: ca moderator, invata sa scrii

Edited by eunusuntfan

Share this post


Link to post
Share on other sites
contra, fiecare e liber sa faca ce vrea. Nimeni nu e obligat sa faca topic de bun venit

 

p.s: ca moderator, invata sa scrii

 

Da' n-a zis nimeni ca e obligat sa-si faca topic de bun venit...

 

Ok, daca tu zici, o sa invat sa scriu.

 

Imi cer scuze daca scrisul meu te-a deranjat :lola:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro , este o idee buna, varianta cu PM si email mi se par mie cele mai bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate pe viitor, momentan nu am in plan asa ceva. Si asa te chinui o groaza pentru niste oameni care nici nu se obosesc sa citeasca, e cam ca acel "Privacy Policy" cu termini cand te loghezi pe forum, bifeaza repede aia ca "a inteles tot" si next, nu se oboseste sa citeasca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...