Sign in to follow this  
quZt

* Old Times * - eGaming.

116 posts in this topic

Am inceput in 2009 pe contul vlad_mutu9 , am facut lvl 3 , nu stiam nimic despre GTA SAN ANDREAS MULTI PLAYER , prima mea factiune a fost NR , liderul nu-l mai stiu dar stiu ca a urmat DonPerlo . M-am dus pe la toti prietenii de pe la bloc acasa (Dragos_122,TeGLaS,Aleex28 un exemplu.)si le-am povestit despre eG si despre acest joc ... incet s-au apucat si ei si am intrat in Yakuza , lider fiind Cipolin. Acolo am trait cele mai frumoase experiente si cel mai RP joc . A fost o perioada in care abia asteptam sa ajung acasa si sa joc Sa-MP. Mergeam la spawn lcn sa-i atacam si ei veneau la noi in spawn sa ne atace si nici urma de plangere pe forum , mergem cate 5 cu un NRG si faceam DB ... A fost odata , mi-ar placea sa ma intorc la joc dar nu cred ca pot tine pasul cu toti acesti noi playeri si cu regulile noi . Dupa cam 1 an jumate de joc am folosit S0beit si am zburat 1 min cu JatPackul (fara sa stiu nimic despre acest cod) si am luat automat ban de la antichat . Dupa au urmat vreo 3 conturi clona pentru a ma distra in continuare pe acest server . (Obsesion , Bazooka , Faraonul ) :)) . Poze si filme am avut foarte multe dar mi-am formatat calculatorul si nu le am am , dar am ales sa spun o scurta poveste de dragul acelor timpuri . 

Respect Old Time , si tuturor playerilor din 2009-2011 :D .

Aceste video-uri si poze mi-au dezgropat amintiri , pe vremea cand RaydeR detinea GSSF si Raiden era foarte bogat si i-am cumparat 100 mil cu 4-5 euro pe telefon :)) Si erau vreo 3-4 helperi si 4 admini . Si liderii se schimbau odata pe an aproape ...

Edited by VladMutu9

eGaminG TV- Pierderea Unei Legende... ( 09-10 )

Cel mai frumos film . :( 

http://www.youtube.com/watch?v=yFdZOnTjEQE

BLooD's Gang Life ( 09 - 10 ) 

Filmul asta inca il mai urmaresc si acum , e prea frumos.

Sunt unele film care chiar iti aduc aminte de generatie 08 - 10 si amintirile frumoase de atunci.

Edited by alert

Salut. Ehe a fost o vreme frumoasa aici pe eGaming (SharpOrizont). Prima data am auzit de samp si de acest server de la Cristy asa ca mi-am facut si eu cont. 

Primul meu cont a fost HooligaN,inceputul meu pe acest server nu a fost unul prea greu deoarece a avut cine sa ma ajute iar primi prieteni i-am facut datorita job-ului Arms Dealer. Tot ca Arms Dealer l-am intalnit si pe Dragoiboss si de atunci au urmat ore in sir pe skype si in game si primul bug abuse cu el, faceam faza cu masina de politie (wanted 400-500) evident ca am fost prinsi si au urmat nenumarate conturi printre care RedMan si Cortez cont pe  care am si primit lider Nortenos la 3 saptamani de la crearea contului. 

Oricum nu am inteles niciodata de ce am primit lider pe contul Cortez fiind un "jucator nou" care avea contul de 3 saptamani si level 7-8 numai tin minte exact.

@Armyw0 uite si acel video pe care il cautai + alte video facute de mine in perioada cand eram lider Nortenos.

@WinGage in poza asta apar si eu cu contul RedMan :))...

Stateam la rand aici sa primim salariul de la Cipolin.

@ Maine o sa revin si eu cu poze in perioada in care am fost lider,poze cu primele sedinte din Nortenos si alte activitati. (Stiu ca le-am mai postat odata aici pe forum dar din pacate nu mai dau de acel topic)

Inainte de a posta va rog sa cititi si sa verificati toate reply-urile pentru a nu pune o poza sau un filmulet care deja exista aici.

Multumesc. :)

Edited by quZt

Cortez, mersi de video <3 imi aduce aminte de amintiri placute..

Ma numeam Snoop_Cat pe atunci.. dar am fost descurajat din cauza varstei mele..

Cortez + Aspru = Nortenos Love!

Mda...Nu mai am nici cea mai nesemnificativa poza decand m-am apucat de samp doar dastea noi dar pot spune si eu povestea mea destul de aiurea.Zic aiurea fiindca chiar muream de nervi cand nu erau baietii pe skype si nu stiam ceva,dar pe atunci ce naiba habar n-aveam de helperi si la admin nu ii ziceam nic salut.

M-am inregistrat pe SA:MP in data de 10.11.2011 sub numele de andrei997.Prima data cand am intrat era nu mai stiu ce bug si nu am putut lua carnetul,nu se deschidea poarta care nu mai e.Apoi dupa ce l-am luat un prieten tupac71(inainte de wipe,el este cel care m-a adus pe samp)m-a dus pe mine si ducubosu si david3858(inainte de wipe acum e Mikesounds) sa ne luam rent la casa lui LaFamilia.Pe atunci nu stiam eu ce e aia factiune,vedeam pe /news /w him si dadeam /w him dar zicea ca nu am 4 ore.Am facut cu pasi repezi si level 2.Reusind sa fac si skill 3 la CJ si sa strang cam 500k.In cele din urma am inteles ce e aia o factiune dupa ce tupac71 a intrat in Yakuza pe vremea lui sTar92 un leader foarte bun pe care il respect cu desavarsire,eu am facut level parca 4 si a recrutat PortobV la nr.Eu ducu si david eram entuziasmati daca vom fii sau nu acceptati.Norocul mi-a suras mie dar lui david si ducu nu.Am intrat in NR si a doua zi am castigat si primul event si anume un event deagle care habar n-am cum am dat asa bine.Dupa cam o luna am iesit din NR si am asteptat sa fac level 5 deoarece nu jucasem deloc o luna.Am facut cerere cand mai aveam nevoie de un rp pt level 5 la yakuza dar am fost respins din cauza ca nu aveam level.Apoi am refactu cererea si am reusit sa intru.Am stat cam o luna iar apoi am fost demis deoarece inca descopeream ce e aia samp si nu stiam eu cu ce se pedepseste vanzarea teritoriilor.Apoi m-am dus cu ducu ambii in School Instructors unde am stat cam pana la rank 4 apoi am iesit deoarece vruiam gang.Am facut cerere la Crips dar am picat fiindca am dat cu miccu si m-a facut salam(3-2).Am reusit sa intru in cele din urma sa ma intorc in School Instructors unde am stat cam pana in data de 2 aprilie.Dupa aceea am intrat in M/F pe atunci parca era optimusprime la conducere(prime)dar la cam doua saptamani am fost demis de Rex(d1nnozaur).Dupa asta am mers direct in nortenos unde am trait momente de neuitat in ultimele zile de dinainte de wipe.Dupa wipe m-am reinregistrat si la cam a doua recrutare NR am intrat si am stat pana la rank 1 iar apoi m-am dus cz si am stat tot rank 1.Dupa aceea m-am dus cu mike in NR si am luat rank 2.Dupa aceea m-am intors in crips si am luat si acolo rank 2.Dupa ce am iesit m-am dus in LCN unde am stat rank 1.A doua oara am luat rank 2 iar a treia oara tot rank 2.Dupa ce am iesit a doua oara am fost in M/F iar apoi din M/F am fost inapoi in LCN unde am stat pana la rank 2(a treia oara).Dupa aceea am iesit nervos fiindca aveam 30h bl si cam pe 07.12.2012-08.12.2012 am trecut testul la PD unde ma aflu actual rank 3 fara nici un FW.

Cam asta e lunga mea povestioara si sper ca v-a placut deoarece am descris fiecare fapt pe care l-am facut.

E frumos sa vezi poze din vechia comunitate , mie unu imi aduce amintiri placute despre ce a fost , cum sa spus si mai sus , atunci se juca de placere , era doar un joc , o evadare din viata reala pentru cateva ore pe zi unde puteai sa faci multe , e adevarat ,erau si pe atunci unii care luau jocul in serios , erau si atunci plangeri din nimicuri , injuraturi , ura intre playeri . Oricum imi aduc aminte cu placere de momentele petrecute pe SharpOrizont .

Parerea mea e ca totul a inceput sa se "degradeze" ( din punct de vedere al admosferei ) la scurta vreme dupa ce am implinit 17 ani , ajungi la o varsta cand nu iti mai arde asa tare sa te joci , te preocupa si alte lucruri , ajungi sa nu mai ai timp de joaca .

Eu initial am inceput pe un alt server (lafel ca majoritatea) si am venit pe sharporizont pentru ca ma plictisisem de aceeasi playeri , cand am vazut ca SharpOrizont era de obicei 100/100 (pe vremea aia samp avea maxim 100 de playeri) am zis sa mai schimb umpic "mediu de joaca" .La scurt timp am reusit sa il conving si pe Nemesis sa vina pe SharpOrizont. Dupa aproximativ 1 an , dupa ce am ajutat pe ici pe colo serverul , am primit si admin . A urmat inca un an de distractie si de momente pe care nu o sa le uit(si bune si rele ) . Dupa am decis sa renunt la admin pentru ca nu mai aveam suficient timp , iar samp devenise mai mult decat un joc pentru mine

Problema jucatorilor de samp de azi este ca acorda prea multa importanta jocului, la urma urmei e doar un joc , iar daca nu te simti bine ingame ce rost are sa pierzi timpul ?

Mario, daca era incurajat stuntul, drifting-ul si deathmach-ul (c-bug) era un mediu gen ala de counter-strike (IT'S JUST A GAME)

Chiar nu imi vine sa cred ce topic am vazut. mi s-a facut pielea de gaina cand am citit si am vazut. Nu pot sa cred cat de frumos era jocu in perioada aia. SI eu am jucat pe Sharp Orizont cu numele de [ro]_dark apoi Dark2oo9 si acuma KavinSky. Foarte multe amintiri unele dintre ele se regasesc printre mafia La cosa nostra cu Mr_Pink lider.

http://vimeo.com/3972338

2 videoclipuri care nu o sa le uit cat traiesc. Cum faceam noi antrenamente, nu stiam de c-shot si toate prostiile.

Mai e o faza cu dmxcuza cand a facut bug abuze sau si-a bagat bani din cod si mi-a dat aproximativ 5 milioane prin pai si a 2-a zi aveam banii pe 0 .

• Like 1

@Ro_Dark , chiar mi-am adus aminte de multe lucruri care le-am vazut in ultimul filmulet imi aduc aminte si acum "Toti spawn!!! LCN sunt pe noi".Foarte frumoase erau acele lupte intre LCN si YKZ la vremea aia , tin minte ca odata numai facea fata nici politia ne urcasem pe cladiri pana a venit [TNT]Massacre cu hunteru si ne-a imprasiat pe toti , hahaha.

Exo sa il salut pe Mr_Pink (MrProper) din partea ta ?:))

WinGage tin minte si eu faza asta cu [TnT]Massacre eram in ykz daca nu ma insel pe vremea aceea.

Din pacate nu mai am niciun fel de poza , insa am atatea amintiri sa spun si imi aduc aminte cu drag din 2009 cand era SoundSofLife lider Surenos , mereu imi doream sa intru insa de fiecare data picam la teste , la duele bineinteles :)).Nu stiam aproape deloc jocul vedeam cand cineva ma omora trecand strada incepeam sa il injur de familie , de morti si de tot ce mai apucam si acum realizez ce baieti de treaba erau , nu exista post si mai mult ca sigur am injurat jumate de eGaming :)).

Am reusit cumva sa imi banez contul , ce era de bine , era faptul ca jucam pe alt cont stiu ca nu era al meu.

A venit anul 2011 si am decis , hai sa ma joc samp ca si-asa m-am plictisit de fifa.Mi-am facut prin vara un cont cu numele MaKeRx , contul apare din 4 Noiembrie deoarece pana atunci il rugam pe Perlo sa imi posteze cererile pt job , newbie ce sa imi faci :)).Am intrat pe sa:mp , era totul schimbat playeri noi , teritori , plangeri din ce in ce mai dese , era alt eGaming.Am intalnit un pusti de 13 ani ( nu conteaza varsta , sau daca nu macar atunci nu conta ) , acest om m-a ajutat mult el a fost sa zicem primul meu prieten de pe samp din pacate s-a lasat.Mi-a spus cum sa fac bani , mi-a aratat jobul arms si cum fac mats.La level 5 , m-am dus sa iau rent la DonPerlo fara sa stiu cine e sau ce a fost , mi se pare ca nu stiam nici comanda /helpers , /n , /admins.L-am cunoscut fara sa vreau , intre timp nu mai stiu cum a venit vorba apare un personaj cu numele de : StefanSmecheru , ma intrebam cine Dumnezeu mai e si asta ? La ce nume are , clar e cocalar.Dupa o scurta convorbire de aproximativ 5 minute , am ajuns sa ne intelegem ca niste frati in acel moment, retin bine vorbele lui Perlo care sunau cam asa : " Faceti-va prieteni , nu traiti din joc.Eu cu Litz ne-am cunoscut si am ramas prieteni foarte apropiati si pana acum.M-am imprietenit cu StefanSmecheru , si am devenit prieteni apropiati.Recruta Taxi , lider era aka47 , am zis sa fac o aplicare pt job , motivul a fost unul scurt si imbecil , motiv pentru care m-a respins.

Dupa 1 saptamana , a recrutat News Reporters , lider fiind George145 , acolo am petrecut una dintre cele mai frumoase perioade ale mele pe samp , am luat functia pt pachete publicitare ( Rank 5 ) insa nu stiu nici pana acum de ce m-a demis , as vrea sa il intreb dar nu mai da semne de viata pe forum :)).Tot in aceasta factiune am mai cunoscut un prieten bun : Comytza41.

M-am suparat ceva timp si am ramas civil dupa multe esecuri am reusit sa intru intr-o factiune DM , aceea find La Cosa Nostra , lider BogdanSnake ( tot respectul pentru acest om ) , era pe drumul de retragere astfel incat m-a primit fara teste stiind ca nu ma descurc , in prima instanta am vrut sa il las pe CreTsu18 sa intre pe cont dar pana la urma m-a acceptat direct :)).S-a retras , nu stiam ce sa fac sa raman sau sa ies , am decis sa raman.TheMoc m-a ajutat sa inteleg care e faza cu teritoriile si ce trebuie sa fac.A urmat lider binecunoscutul Andres_Mendez , m-a demis deoarece l-am injurat pe un PD ca mi-a dat wanted aiurea "nu accept jigniri in factiune".Nu dupa mult timp a reusit sa fie banat pt afaceri pe spatele serverului , in acel moment m-am bucurat dar dupa ceva timp am regretat , de ce ? Am intrat in Yakuza , lider sTar92 ( tot respectul si pt acest om) si am avut o discutie cu un idiot nu ii mai stiu numele , reusind sa faca poze cand l-am facut pe pufosul prost ca nu a fost atent la un start , a iesit din factiune i-a dat pozele lui pufosu si el mi-a dat 3 luni ban pt cuvantul prost , aiurea nu ? Asa zic si eu.

A urmat probabil cea mai tare faza pe care nu o sa o uit niciodata =)).Prostanacul de Sheen ,  a dat ca dementul la 12 noaptea /needhelp , nu era nimeni.Da el vreo 10 ori incontinu /needhelp pana vine aSisTeNt , cand a venit , toti am tacut ( Eu , sheen, DonStefano si cu inca unu din Crips) nu stiam ce sa zicem.aSisTeNt , il intreaba pe Sheen : " Cu ce te pot ajuta ?" , Sheen fara sa stie ce sa zica spune o prostie cum e si el defapt :)) : Pai vroiam sa intreb cat e ceasul , aSisTeNt fiind respectabil i-a zis tu dai needhelp pt a intreba cat e ceasul ? Fara sa mai zica nimic Sheen primeste ban 30 de zile pt abuz de /needhelp iar noi ceilalti 10 zile pentru neraportare :)) , mereu o sa tin minte faza asta .

Dupa ceva timp l-am cunoscut si pe iNoceNt(Yamaha) si trupa lui de copii , era in Crips si vroiam sa intru lider fiind SoundSofLife ( da , din nou ), si iar picam la teste , dadeam testele cu N4RUTH0 , avea numele schimbat ( cont clona ).

Ar mai fi multe de povestit si de spus , cum a luat lider porto si l-a pierdut chiar de Craciun si multe altele.Dar din pacate nu pot sa le scriu aici deoarece ar trebui sa umplu 3-4 pagini.

Felicitari quZt pt aceasta intiativa , chiar vroiam sa spun cuiva aceste amintiri.

Edited by ArSsurA

@Ro_Dark , chiar mi-am adus aminte de multe lucruri care le-am vazut in ultimul filmulet imi aduc aminte si acum "Toti spawn!!! LCN sunt pe noi".Foarte frumoase erau acele lupte intre LCN si YKZ la vremea aia , tin minte ca odata numai facea fata nici politia ne urcasem pe cladiri pana a venit [TNT]Massacre cu hunteru si ne-a imprasiat pe toti , hahaha.

Foarte tare frate, nu am cuvinte... acuma tot ce se face sunt rivalwarurile si atat..fara c-shot sunt pruna toti.

Exo sa il salut pe Mr_Pink (MrProper) din partea ta ? :))

WinGage tin minte si eu faza asta cu [TnT]Massacre eram in ykz daca nu ma insel pe vremea aceea.

Il am si eu in adresa de mess , din pacate e pe alta comunitate ... rivala noastra din 2008 :)

Si eu joc pe alta comunitate, m-am plictisit de tot acelasi stil de joc. Mafii/Ganguri inafara de rivalwar nu stiu nimic , Pd fbi ng inafara de a strica rivalwarurile  tot nimic iar celelante sunt plictisitoare .

Nu am ce sa zic decat Remember...

Edited by Exo

Exo sa il salut pe Mr_Pink (MrProper) din partea ta ? :))

Mi se pare ca tu erai pe Hooligan pe atunci :-?

@ WinGage sau oricare, aici nu este chat. Discutatii toate acestea pe PM sau pe o adresa de contact.

@ Va rog sa postati aici doar amintirii ( poze, filmulete sau povestile voastre din trecut pe eGaming SA:MP )

Edited by quZt

http://imgur.com/a/NJ7LJ - Cu siguranta aceasta actiune va ramane in Istoria eG SA:MP. (Rog pe cei care au video sau poze sa le posteze aici, indiferent ca este din anul acesta, dar este cu adevarat ceva special care intrece orice regula).

Va multumesc, felicitari deW124 pentru organizare.

• Like 2

image-5FC3_510D277F.jpgNational Guard pe drum !

image-84BD_510D277F.jpg

image-BDC3_510D277F.jpg

image-E761_510D277F.jpg

image-D634_510D277F.jpg

image-BDE8_510D2859.jpg

image-9849_510D2859.jpg

Vreau sa spun ca a fost ceva foarte frumos .

noG5DAh.jpgxMrPkox.jpgazC8RIU.jpg

Am şi eu cateva : 

ySdadoQ.jpg

LN7z2D6.jpg

dDXftva.jpg

gS7EYiO.jpg

Pentru restricţie le găsiţi aici : Click

Cele mai frumoase perioade pe Sa:Mp pentru mine raman: Bloods Gang - Leader Jun10r si perioada in care am fost eu Leader Bloods Gang [22.10.2011 - 21.03.2012]. La acestea mai adaug perioada in care am fost membru LCN, leader GRAVELORDXL, membru Bloods, leader Initial + membru Surenos, leader Unkn0wn. Cele mai frumoase momente.

• WIPE

@ Mai am multe video-uri. O sa le postez mai incolo, sa nu fac 2x post.

Edited by vin_dyesel
  • Like 9

N-o sa mai fie cum a fost...

Da WinGage, HooligaN a fost primul meu nick. (quzt si ce se intampla daca postam ? facem ceva rau ? sau trebuie obligatoriu poza sau video ca nu am inteles ? )

warn up / post aiurea.

Postezi odata-de doua ori daca ai amintiri din perioada respectiva insotite de poze sau video. Daca vreti sa discutati folositi PM.

Edited by deW.com

O activitate la care au participat aproape toate mafiile si gangurile, o sa faca istorie pe eGaming :)

http://imgur.com/a/SnCiT