Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

VladM

'6 vieti', noul single marca The Marker feat. Silviu Pasca

Recommended Posts

'6 vieti', noul single marca The Marker feat. Silviu Pasca - AUDIO

stire_9377_image.jpg 
Baietii de la The Marker anunta lansarea single-ului "6 vieti" impreuna cu Silviu Pasca, artist care s-a remarcat prin participarea la "Vocea Romaniei".
 
"6 vieti", cea mai fresh piesa a celor de la The Marker, a fost compusa si produsa la Brasov.
Despre colaborarea lor cu Silviu Pasca, baietii au numai cuvinte de lauda.

"Silviu a fost unul dintre preferatii nostri la <<Vocea Romaniei>>, iar colaborarea a fost extraordinar de fireasca si de naturala, pur si simplu, ne-am potrivit.

Piesa am inregistrat-o la Brasov, iar sesiunea cu el a fost foarte distractiva. Dupa nici o ora de cand am intrat in studio, atmosfera era deja una super degajata, ne simteam de parca eram prieteni de ani de zile. Si, desi nu au trecut inca anii, prieteni vom ramane cu siguranta. Silviu e un baiat de nota 10!", a declarat Paul Mates, solistul trupei The Marker.

"6 vieti" este prima colaborare oficiala a lui Silviu Pasca cu un artist sau o trupa din Romania.

"Sunt foarte entuziasmat de aceasta piesa, deoarece este una la care atat eu, cat si Paul, Andrei, Octav si Claudiu am muncit cu tot dragul", a declarat Silviu.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zmCd-zTHR18

Trupa The Marker este formata din Paul Mates (solist), Andrei Prodan (chitara bass si voce), Octav Capota (tobe) si Claudiu Ursache (chitara).

 

Sursa : MtV Romania

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...