Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

VladM

A fost lansat VIDEOCLIPUL Cortes impreuna cu Connect-R - Vedeta mea!Vezi aici!

Recommended Posts

Cortes impreuna cu Connect-R - Vedeta mea! VIDEO
 
stire_9555_image.jpg

 

Casa de discuri Roton a lansata azi la 12:00, in premiera la MTV videoclipul piesei ‘Vedeta mea’, primul single Cortes, un featuring ca un experiment chimic exploziv cu nimeni altul decat Connect-R.

Videoclipul a fost produs de catre Vision Production, in regia lui Claudiu si Richard Stan. El spune o poveste tragi-comica inspirata dintr-o intamplare traita de cei doi artisti. Cortes a avut ghinionul sa se indragosteasca de o femeie prea frumoasa, ce apartine unei specii urbane din ce in ce mai intalnite – ‘aspiranta’. El incearca sa ii faca pe plac cu surprize iesite din comun – de la o sedinta foto pentru ei doi pana la un concert privat cu nimeni altul decat Connect-R. Acesta este momentul in care iubita lui Cortes isi iese din rol, lasand sa se vada ca este de fapt indragostita de vedeta care nu a dormit vara trecuta.

Intrebati despre videoclip, producatorii au povestit: “Pentru scenariu ne-am inspirat din intamplarea prin care au trecut cei doi, cand Cortes si-a dat seama ca iubita lui de la acea vreme avea alte ...preocupari decat sa se bucure de dragostea lui. Pe ea o interesa mai mult sa fie in prezenta lui Relu. E o poveste in care se vor regasi multi, cu un final de care ar trebui sa tina cont orice barbat pus in astfel de situatii...delicate.”

 

 

Sursa : MTV Romania

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pacat ... pacat ca s-a stricat si asta. Primul album a lu Cortes a fost prea tare. Il ascultam de pe vremea cand era la Tempesta Crew. Nu ma asteptam sa faca feat cu maimuta asta de Connect-R.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...