Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

BioH

Mc Bio - Muzica mea [ XxXEraderXxX ]

Recommended Posts

Mc Bio - Muzica mea 


 


 



 


* Mc Bio = XxXEraderXxX


Imi cer scuze pentru neclaritatea unor cuvinte, e prima piesa, sunt la inceput


* Mersi 


Share this post


Link to post
Share on other sites

BIG UP! Hai,tine-o tot asa si o sa ma mandresc si mai mult cu tine cand iesim :> nu ca nu as face-o si acum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos , Succes in continuare ! Like !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc mult pentru incurajarii , stiu nu a iesit bine dar... :*

 

 @claukappa  Lasa ba bautura =)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

A iesit bine si e un mare pas pentru inceput , tine-te, exerseasa da tot ce poti si poate vei ajunge si tu sa fii ascultat national.

Ai o voce placuta, lucreaza la exprimare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A iesit bine si e un mare pas pentru inceput , tine-te, exerseasa da tot ce poti si poate vei ajunge si tu sa fii ascultat national.

Ai o voce placuta, lucreaza la exprimare.

Multumesc mult , e prima piesa , m-am grabit pentru a o scoate , Si nu e chiar asa usor dupa cum pare, 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ascultat cu mai mare atentie. Vreau sa iti raspund la cateva afir###### pe care le spui:

 

1. 0:35 - Citeste si gaseste un subiect pe care sa il lovesti astfel tu doar lovesti reputatia de MC.

2. 1:00 - Nu e momentul sa faci asta deoarece inca esti la un moment in care ar trebui sa te preocupe altceva decat muzica, doar daca nu vrei sa tragi bani din ea.

3. 1:20 - Nu iti concentra viata pe Hip Hop e doar un mediu de a spune ce iti sta pe suflet printr-un ritm si poem, mai exact RAP !

 

Cateva intrebari:

 

2. 0:40 - Cum vei aduce dreptate in Hip Hop ?

3. 1:40 - Vrei sa spui ca la 14 ani ne calauzesti prin cunoasterea ta si viata ta ? Ne inveti din greseli ?

4. 1:58 - Vrei faima ?

 


Am tras linie aici gata cu intrebarile agasante si tot felul de raspunsuri. Ai voce ai increde in propiile forte, ai tot ce iti trebuie pentru a avea calitate, citeste si ai sa vezi ca totul va fi bine. Poate peste cativa ani vei fi un adevarat raper si nu un fals MC egocentrist ca cei de la okapisound si sa mai porti ochelari de soare in studio ( un adevarat raper poate privi in ochi adevarul, lafel si viata pe el ). Eu unul nu te vad bine, ai grija pe ce cai o apuci, ai tot ce iti trebuie sa fii ascultat, nu esti afon sau ceva dar mesajul e ceea ce iti mai trebuie ! Felicitarile mele, sper sa ajungi departe si fara faima ( sper ca intelegi ce vreau sa spun ) 

 

PS.: Astept sa raspunzi la intrebarile de mai sus ! Nu le lua ca pe un atac interogatoriu la adresa ta, dar vreau sa stiu ce vrei cu adevara, nu spui prea multe in melodie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari,tine-o tot asa si poate o sa ajungi departe.Nu baga criticile in seama si urmeaza-ti visul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. 0:40 - Cum vei aduce dreptate in Hip Hop ?

2. 1:40 - Vrei sa spui ca la 14 ani ne calauzesti prin cunoasterea ta si viata ta ? Ne inveti din greseli ?

3. 1:58 - Vrei faima ?

1. O sa vezi ca in urmatoarele piesa ma bazez pe mesajul real nu ca alti pe un mesaj fals. 

2.  Nu pot sa zic va invat doar poate unele persoane o sa invete , 

3.  Nu vreau faima , nu ai inteles bine  m-am referit la faptul ca "degeaba pe la spate ma criticati si fata-n fata ma aplaudati " ceva de genu ;)

 

* Multumesc pentru sfaturi o sa incerc sa invat din greseli si urmatoarea piesa sigur va iesi mai bine . 

 

@SouLja  Multumesc mult ,  asta o sa si fac .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cat de penibil :))))

 

Bine bai' Marius Moga :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cat de penibil :))))

 

Bine bai' Marius Moga :)))

Critica cat vrei :*  

Fa si tu ceva daca esti in' stare ;) Nu stiu de ce critici , cand tu nu sti nici macar sa faci 1+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

3. 1:40 - Vrei sa spui ca la 14 ani ne calauzesti prin cunoasterea ta si viata ta ? Ne inveti din greseli ?

 

:)) Domnule critic muzical , Uzzi in ´95 canta despre zburat capatani , despre gangstereala , despre crime etc. Vrei sa spui ca el ne calauzea prin viata lui de gangster ? Iti dai seama ca nu ... Nici acum , in 2013 nu e in stare sa spuna doua cuvinte pentru fani la TV. Sa nu mai zic de Dragonu´ care canta despre viata duhovniceasca dupa ce a bagat 7 galeti de droguri in el. Si stiu din surse sigure ca nu se duce la biserica, doar la Silver Church ha ha ! E doar muzica ...

 

Si sa fiu on topic , Erader e bine pentru inceput. Important e sa evoluezi in timp. Sfatul meu e sa asculti cat mai mult rap de afara, sa-ti faci o cultura muzicala. Eu am tras 5 piese dar n-am avut curajul sa le dau pe net , erau prea penale :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cat de penibil :))))

 

Bine bai' Marius Moga :)))

 

Am si eu o intrebare, de ce sunteti mereu invidiosi pe munca altuia? Chiar asa de fiecare data trebuie sa vina "unu" cu un comentariu stupid si batjocoritor? Incearca sa realizezi si tu ceva si sa vedem daca tie ti-ar placea sa vina fiecare kinder sa iti arunce argumente neplacute despre munca care ai incercat sa o faci. Baieti luati forumul si jocul prea in serios, ajunge-ti sa il pune-ti la suflet si nu e bine. Cum adica e "penibil" ?Ce ti se pare penibil la prima lui incercare? Beat-ul? Vocea? Vrabioarele ce-ti casuna in cap? Macar de ai fi completat comentariul tau. Tu si alti "perfecti" ca tine sunteti "penibili"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu o intrebare, de ce sunteti mereu invidiosi pe munca altuia? Chiar asa de fiecare data trebuie sa vina "unu" cu un comentariu stupid si batjocoritor? Incearca sa realizezi si tu ceva si sa vedem daca tie ti-ar placea sa vina fiecare kinder sa iti arunce argumente neplacute despre munca care ai incercat sa o faci. Baieti luati forumul si jocul prea in serios, ajunge-ti sa il pune-ti la suflet si nu e bine. Cum adica e "penibil" ?Ce ti se pare penibil la prima lui incercare? Beat-ul? Vocea? Vrabioarele ce-ti casuna in cap? Macar de ai fi completat comentariul tau. Tu si alti "perfecti" ca tine sunteti "penibili"

Multumesc pentru incurajare , dar eu nu ii bag in seama , pot ei sa ma critice cat vor eu doar ii tratez cu indiferenta . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)) Domnule critic muzical , Uzzi in ´95 canta despre zburat capatani , despre gangstereala , despre crime etc. Vrei sa spui ca el ne calauzea prin viata lui de gangster ? Iti dai seama ca nu ... Nici acum , in 2013 nu e in stare sa spuna doua cuvinte pentru fani la TV. Sa nu mai zic de Dragonu´ care canta despre viata duhovniceasca dupa ce a bagat 7 galeti de droguri in el. Si stiu din surse sigure ca nu se duce la biserica, doar la Silver Church ha ha ! E doar muzica ...

 

Si sa fiu on topic , Erader e bine pentru inceput. Important e sa evoluezi in timp. Sfatul meu e sa asculti cat mai mult rap de afara, sa-ti faci o cultura muzicala. Eu am tras 5 piese dar n-am avut curajul sa le dau pe net , erau prea penale :))

 

Uzzi nu stie nimic legat de viata eu personal il urasc foarte mult mai ales pentru faptul ca vorbeste numai de dejectii, ceea ce face tipul e doar gangstereala cum spui si tu. Cat despre Dragonu, ma baietas tipul acela a fost trecut prin multe de la aceea chiar ai ce invata mai ales acum cum a fost indrumat de Cedrea. Faceti diferente dintre rap-ul underground si rapul comercial asa cum e BUG mafia. Oricum eu nu ma refer la experiente de viata in general ma refer ci la mesajele pe care le transmit...Voi daca nu stiti care este cu adevarat un MC dedicat persoanele sa le invete exact ca un profesor problema voastra. Si ce conteaza unde se duce ? Are reationament si acum stie pe ce cai sa o apuce. Cat despre rap-ul din afara evident tu nu vei afla ce e underground, trebuie sa fii infipt bine si sa fii din acea tara pentru a gasi in motoarele de cautare toate tagurile...

 

Foarte bine faceti, va rog sa il criticati cat mai mult, astfel claditi un om adevarat...Dar toate acestea in limita bunului simt...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai astept pareri , incurajar, critici , dar toate astea in bunul simt , cum a spus totala 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)) Domnule critic muzical , Uzzi in ´95 canta despre zburat capatani , despre gangstereala , despre crime etc. Vrei sa spui ca el ne calauzea prin viata lui de gangster ? Iti dai seama ca nu ... Nici acum , in 2013 nu e in stare sa spuna doua cuvinte pentru fani la TV. Sa nu mai zic de Dragonu´ care canta despre viata duhovniceasca dupa ce a bagat 7 galeti de droguri in el. Si stiu din surse sigure ca nu se duce la biserica, doar la Silver Church ha ha ! E doar muzica ...

 

Si sa fiu on topic , Erader e bine pentru inceput. Important e sa evoluezi in timp. Sfatul meu e sa asculti cat mai mult rap de afara, sa-ti faci o cultura muzicala. Eu am tras 5 piese dar n-am avut curajul sa le dau pe net , erau prea penale :))

 

Auzi, tu stii macar cat se fura prin biserici? Nici eu nu ma duc la biserica fix din cauza preotilor, asa ca nu ma obosesc sa-ti si raspund de ce nu se duce, daca e cum zici tu, Dragonu'.

 

ON: Nu-mi place flow-ul tau, trebuie sa lucrezi mult la el, si la versuri lucreaza mai mult, mult mai mult, iar ce ai prezentat tu seamana cu un freestyle, nu cu o piesa bine cladita...

@ Cele 2 versuri de la semnatura daca le analizezi observi ca nu au pic de sens si n-o spun in rautate, dar daca vrei sa nu fi luat peste picior, eu zic ca mai bine consulti tot hip-hop-ul romanesc de la commercial la underground si dupa cel d-afara (special SUA, Anglia, Franta, Rusia). Intrebare fulger: cartea preferata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrei un mesaj sincer sau ipocrit?

Pai hai sa ti-l zic pe ala sincer.E jalnic!

Ai o voce subtire cred ca ai da mai bine intr-un duet cu Narcis Iustin Ianau sau cum il cheama pe bisericeanu ala.

Ai un text jalnic.Adica scuza-ma la inceput te prezinti zici ca ai 14 ani si imediat la nici un minut distanta ajungi sa ne explici ce bateai si ce faceai tu "in tineretile tale" (gratie cedry2k). Si asta cred ca e cea mai minora chestie nu am mai cautat o alta.

 

Acum na sper sa nu te descurajez stiu ca ce incerci sa faci tu e prea repede,in ce vrei tu sa faci iti trebuie o voce groasa si proeminenta.

Oricum clar e loc de mai bine si sunti sigur ca daca o sa muncesti intr-un viitor apropiat o sa reusesti ceva pe aceasta cale,succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai astept pareri , incurajar, critici , dar toate astea in bunul simt , cum a spus totala 

:)) Pe mine ma amuza piesa iti dai seama :)) Nu te supara pe mine dar chiar e funny :)) Tu zici in piesa "visam la acest moment de cand eram un pusti" si tu ai 14 ani batrane :)) Sau "am 14 ani si ce vrei sa fac, uite am tot viitorul in fata si nu o sa tac si o sa fac dreptate in hip-hopul romanesc" :)) Gen schimbi tu ceva din ce au facut astia prin hip-hopul romanesc :))

 

Nu stiu, nu te supara pe mine, dar imi aduci aminte de mine cand eram pe la 10-11 ani. Aveam si eu o formatie, se numea Baietii Secolului XXI, era undeva prin 1999, 2000 maxim. Inca mai citim versurile de pe atunci si ni se parea caterinca maxima :))Seamana foarte mult cu ale tale sa stii :) Chiar ne-am facut caseta (pe vremea aia nu era cu CD-uri), cu un prieten care ne facuse portrete pe post de coperta, tipul foarte talentat la desen. In fine, acum radem cand ne aducem aminte si de aceea te rog sa nu te superi pe mine ca rad.

 

Daca tie iti place ce faci, baga mare si tine-o tot asa, mie mi se pare ca ai avea oarecum flow (si noi aveam) dar nu prea cred ca o sa te tii tu de asa ceva :)) Anyway, e ok ca faci asta si ca nu ti-o arzi ca toti dobitocii pe etnobotanice si fumand pe mai stiu eu unde. Daca faci asta deja... Treaba ta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stau sa va raspund la toti in parte , dar voi daca va credeti mai buni faceti-o ! 

Releu in locul tau nu as vorbi , tu la 24 de ani care ii ai stai si rupi sampu , eu la 14 ani fac ceva , si se va schimba in bine ;)

Ascultati voi prima piesa a lui Cedry2k , ombladon etc , ei aveau flow totul perfect la inceput ? Fiti seriosi :-j

 

KeLLy : Revizuieste-ti comportamentul, n-are nici o legatura varsta cu muzica, jocul, forumul !

"Mai astept pareri , incurajar, critici , dar toate astea in bunul simt , cum a spus totala " - vad ca la cel mai mic "atac" te aprinzi, atunci nu mai cere "critici".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incerc sa te incurajez, iti zic ca-i un lucru bun ce faci si ca am facut si eu treaba asta (m-am si autoironizat de fata cu toata lumea pentru tine) si tu zici ca joc eu samp la 24 de ani.

 

Ok, atunci hai sa numai fiu de treaba si sa-ti spun ca esti un pusti care abia ti-au dat flocii, habar n-ai de viata ta si te crezi un gangsta, cand tu de fapt esti tinta tuturor capacelor celor mai mari de la tine de pe acolo. Ti s-ar potrivi mai bine genul Bambi, sau Andre cu "Lasa-ma papa la mare". Vezi si tu ce mai cantau astia la varsta ta care au ajuns acum mari si canta si tu. E penibil sa auzi o voce care nici macar nu a inceput sa se modifice (voce de copil) ca ti-o da pe rime de hip-hop.
 

GL cu supercariera ta de raperas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumos. Felicitari. Succes in continuare. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stau sa va raspund la toti in parte , dar voi daca va credeti mai buni faceti-o ! 

Releu in locul tau nu as vorbi , tu la 24 de ani care ii ai stai si rupi sampu , eu la 14 ani fac ceva , si se va schimba in bine ;)

Ascultati voi prima piesa a lui Cedry2k , ombladon etc , ei aveau flow totul perfect la inceput ? Fiti seriosi :-j

 

Ce mă mai amuzaţi voi ăştia mucoşi ce vă agitaţi ca nişte titireze. Referitor la ce-am îngroşat cu roşu în citatul tău

de deasupra ... Spune-mi de când GTA-ul are limită de vârstă? Arată-mi unde scrie că din moment ce-ai trecut de 18, 19, ştiu eu, 20 de ani şi încă mai joci GTA (sa:mp în cazul de faţă) eşti un "no-lifer", cum de multe ori am văzut că sunt denumiţi unii pe forum. De unde ştii tu că respectivul nu e vreun milionar ce nu are nevoie să muncească pentru a-şi câştiga existenţa şi pentru a nu-şi ocupa timpul spărgându-şi venele sau mai ştiu eu ce, îşi sparge timpul liber jucând un joc online.

Întrebarea care mă sâcâie pe mine e : Ce cauţi tu, la 14 ani, să joci jocul ăsta?! Din câte ştiu (şi ştiu destul de

bine), jocul ăsta e recomandat jucătorilor ce au vârsta minimă de 17ani. (http://www.rockstargames.com/games#/?platform=12&page=2&gameDetail=31 - Verifică eticheta ESRB / Ce înseamnă acea siglă http://www.esrb.org/ratings/ratings_guide.jsp)

Tu la 14 ani faci ceva? Ce faci? Chestia cu care-ai deschis topicul nu ştiu dacă se poate numi muzică (nu mă refer

la partea instrumentală) ci e aşa, o joacă de copil. La fel cum alţii la vârsta ta, pentru a-şi ocupa timpul le face plăcere să joace "Hoţ-Jandarm" sau mai ştiu eu ce, aşa ţie îţi place să cânţi. Ai vrea să cânţi dar nu poţi din pricina vocii, lipsa unui vocabular indeajuns de elevat pentru a empata ascultătorul, ş.a.m.d.

Îţi place muzica? Pune burta pe carte, citeşte cât mai mult pentru a-ţi îmbogăţi vocabularul cât-de-cât, iar după ce

termini liceul orientează-te spre muzică, ia cursuri, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Re all sunt Lik3zoom bengosu

Dar tu poti sa imi spui bossu' 

Am 11 ani jumate nu ma critica frate

Dar am devenit vedeta peste noapte

 

Pumnii mei minte nu are bate tot

Ce-i sta in cale 

L-am batut si pe Mc Bion 

Dupa care-am zis pardon

 

Lumea zice ca-s ca un mamut

Si pe fete eu le fu...r

Am case masini bani si femei

Si dau la toti ca doar e fratii mei

 

Cand lumea ma vede pe strada

Zici ca-s pe explanada

Toti vor de la mine un autograf

Frate ?! Dar ce-i cu astia ?

 

Plz fa o melodie cu versurile astea de mic copil vreau sa am o proprie melodie si sa ma laud ca sunt ciumeg in cartier . Ai o voce foarte linstitoare esti unul dintre cei mai mari Hip-Hopperi pe care i-am auzit daca nu CEL MAI MARE (Minte esti naspa) . 

Cat despre RaduReleu ce pot sa spun m-a dezamagit total . Acum mult mult mult timp cand il stiam eu era un om cumsecade invata tinerii sa se duca la biserica , sa se duca la scoala acum ce face? se ia de ei si de podoabele lor pubiene RUSINE RaduReleu ! (SKZ men inca mai vreau helper)

Vreau sa se ia masuri cu acest RaduReleu a distrus psihologic prea multe minti tinere care vor doar sa participe la aceasta mareata evolutie a lui Radu' (Sa-mi dai helper) . Astept decizia lui Asistent , GeorgeMihai , Radureleu , Robert212 (Cine-s astia ?) . Skz pentru paranteze sufar de schizofrenie iar ce-a de-a doua personalitate a mea nu este deacord (minte !)

RESPEKT Asistent , Radureleu , Robert212 , GeorgeMihai (restu nu ca n-aveti functii , vreau lider).

Acest post nu este o plangere este doare o reevaluare (e +1 ) re all

Share this post


Link to post
Share on other sites

@RaduRele : Nu ma intereseaza ce spui tu , daca tot incepi cu dastea.... du-te si fa o melodie cu Justin Bieber ca vad ca sunteti frati gemeni , In al 2-lea rand esti un moderatorglobal pentru ce? La 24 de ani + cu o functie destul de mare , vi tu si-mi vorbesti asa? Pai raspunsul meu e "Ma pis pe tine si vorbele tale de kkt "

 

@VarutZzu :  Tu mai bine taci , Nu sti nici macar 1+1 bine si vi si critici ? Stiti voi sa aprectiati ceva? Vreau sa te vad si pe tine , si pe radureleu peste cativa ani sa vedem ce faceti ? Sugeti acadeaua dupa bloc, in vremurile ce vor veni, nu aveti altceva ce sa faceti , de unde bani de platit curentu sa jucati sampu ?

 

@Lik3ZooM : Ai 14 ani , si sti sa critici ? ce's cu arfele astea ? I-ati o acadea (costa 50 bani) si suge-o in pace. Pupa-i i cur poate-ti da functie :O (Nici leader civil) 

 

In fine m-am plictisit de voi , Hai pa-pa !

 

suspend 24h

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...