Jump to content
Sign in to follow this  
Dinamo_Stefan

[Respins]Propunere IP Gallery

  

7 members have voted

  1. 1. Ai fi de acord cu adaugarea acestei aplicatii?

    • Da!
    • N-as fi de acord!
      0


Recommended Posts

*Propunerea ar fi adaugarea pe forumul eGaming a aplicatiei "IP Gallery".*

 

 

 

*Ce este "IP Gallery"?

 

  • Este o aplicatie care permite adaugarea de fotografii/imagini si odata cu acestea, permite si optiunea de a crea albume, de a uploada poze, de a discuta despre acestea si multe altele.

 

WfGcQA1.png

 

 

*Categorii de imagini si albume:

 

  • Utilizatorii pot crea propriile albume care sa contina fotografiile pe care le încarcă (o modalitate foarte buna de organizare a fotografiilor pe eveniment, data sau loc). In acelasi timp albumele pot fi publice, private sau restranse doar pentru prieteni. De asemenea, exista posibilitatea de a publica albumele pe categorii de grupuri. Mai exact albumele create pentru grupul V.I.P. sunt vizibile doar de catre membrii respectivi.

 

5aWS4f6.jpg

 

 

*SlideShows, notite pe imagini si altele:

 

  • IP.Gallery ofera numeroase instrumente care ajuta utilizatorii sa vizualizeze imaginile comunitatii intr-un mod cat mai placut. Optiunea SlideShow de exemplu, permite vizualizarea fotografiilor in mod automat si-n acelasi timp, confortabil. Pe langa acestea exista si posibilitatea de "a marca" imaginile albumelor cu diferite notite. De asemenea exista si optiunea de a dauga o notita de "copyright" pe fotografii.

 

RRlmIyr.jpg

 

 

*Acum intrebarea ar fi "cu ce ar ajuta aceasta aplicatie comunitatea eGaming"?

 

Hai sa o luam incet si sigur. De exemplu:

 

  • Mergem pe forum la Grafica si design. Cum ar fi ca toate acele portofolii sa fie adaugate intr-un album slideshow? incepand cu Fotografie, continuand cu WebDesign si incheind cu acele Lucrari.
  • Cum ar fi ca imaginile din topicul Funny Pictures sa apara intr-un album?
  • Cum ar fi sa avem un album pentru fiecare server de Counter-Strike, unde sa se adauge fotografii de pe server-ul respectiv.
  • Cum ar fi ca fiecare factiune de pe server-ul eGaming SA:MP sa aiba un album in care sa se posteze cele mai importante fotografii ale factiunii?
  • Sau chiar albume de la evenimente importante de pe comunitate.
  • Si lista poate continua...

 

*In video-ul de mai jos puteti vedea cam cum ar arata aceasta aplicatie. Dar doar in stagiul de DEMO... si bineinteles ca o sa arate altfel pe tema si design-ul forumului eGaming.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=UDbxHTpmmb0

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se pare geniala ideea. PRO 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceva nou , modern , ar mai schimba monotonia , PRO definitely .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar daca este o chestie foarte complexa si dupa parerea mea necesita o munca si un timp foarte mare de lucru in cazul in care nu este neaparata nevoie de acest lucru, totusi eu sunt PRO deoarece este ceva foarte frumos si unic in cadrul comunitatii eGaming care ar putea ajuta umpic la partea de Design a forumului si implicit ar ajuta intr-o desfasurare mai buna a lucrurilor cu pozele postate si altele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se pare o idee foarte buna si imi place ca mai sunt oameni care mai vin din cand in cand cu idei geniale,multumim Stefane,ai un mare PRO!  de la mine.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...