Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

mixXL

Vechiul eGaming , noul eGaming

Voteaza !  

120 members have voted

1. 1. Cum vrei sa fie eGaming ? ( SA:MP )

• Sa fie cum a fost inainte .
      70
    • Sa nu schimbam nimic , totul e bine .
      4
    • Sa facem si ceva nou si sa luam si din trecut .
      36
    • Sa nu luam nimic din trecut . Sa mai facem ceva nou .
      10

143 posts in this topic

In ultimul timp serverul de samp are MAXIM 110 .

Ce ati zice sa il facem din nou mare eGaming care a fost si cred eu ca o sa fie in continuare . Imi amintesc cand eram 200playeri + . Atunci nu era :

• Sistem AFK 
  • Dobanda extrem de mica . ( atunci era dobanda nu prea potrivita pentru ca unii faceau 1mil pe payday in banca , dar asta nu trebuia modificat in exces , trebuia sa se faca in functie de cati bani ai in banca sau sa dea cu 50-70% mai putin )
  • Nu erau toate chestiile cu schimbari de spawn ( /factionspawn , /spawnchange ) cu plata , acum iti ia 1k , 1.5k 
  • Nu era scoasa factiunea School Instructor 
  • Nu erau licentele care expirau . ( sa zicem aici poate sa expire odata la 2luni )
  • Nu era sistemul actual de fishing cu undita , momeala etc.
  • Nu erau unele chestii care mai mult incurca lumea ...
  • Lista ar continua .

Acum sa punem intrebarea : " Celelalte servere populate au acest lucru ? "

Cand intra un player nou , ce poate sa zica : " Uite ce sistem de payday au astia " . Nu are toata lumea timp sa stea 60de minute sa stea payday , nu era mai bine sa stai minim 30 si ceva de minute online sa iei payday .

Sa va amintesc un singur lucru : Este un joc !

Cateva chestii care ar putea readuce unii playeri :

• Sa se adauge mai multe masinile personale aici ma refer la masini la "prafe" : intruder , vodoo , clover  emperor , washington etc .
  • Sa se adauge scutere , vreo 10 , care sa aiba un pret nu prea crescut la licitatii . Cum ar fi , faceti un anunt : " Vir fi adaugate 10 faggio , se va scoate 1 faggio pe zi " .
  • Sa se adauge mai multe joburi : " Gunoier , Fermier etc. " ( Aici ar putea venii si niste idei proprii )
  • Popularea oraselor . ( aici nu ar fi o tragedie , dar cred ca nu ar strica inca ceva )
  • Sa mai luam si din trecut .

Voi ce ziceti , vreti sa fie eGamingul care a fost , sau sa fie eGamingul care este , cu putini playeri si multi retrageri . 

Astept propuneri .

Astept sa vad ce va enerveaza cel mai mult .

Astept sa vad ce vreti sa fie luat din trecut .

Voi ce ziceti ?

PS : As vrea ca acest topic sa nu fie sters de admini , sa ne facem noi asa niste propuneri , membrii care suntem .

Salut, sa sti ca te felicit ca ai creat acest topic, sa vedem cat de mult va ramane deschis. Ei bine sincer ar trebui schimbate cateva lucruri in prezent dar si lasate din ele, totusi cu aceste chestii pe care noi ne supara eGaming-ul a ajuns odata mare (Sistem de licente care expira, Sistem de FISH, Sistemd e rival-war si lista ar putea continua).

Totusi ar trebui sa aducem si noi ceva nou pe server dar din pacate din cate stim XanTo nu se mai ocupa, din cate am auzit eu, ar fi frumos sa se adauge ca un player sa isi cumpere un faggio fara sa fie la licitat, sa aiba un pret fix (Ex. 10.000.000 $, sau alta suma...), adaugate mai mutle joburi cu care sa iti poti petrece timpul. De exemplu sa putem avea 2 joburi secundare (De ex. pana astepti timpul de la /dropcar sa faci altceva, fish sau fermier sau alte chestii frumoase). 

Ar mai trebui sa se deschida din nou sectiunea de "Sugestii", eGaming-ul ar putea ajunge din nou sus dar STAFF-ul sa tina cont si de parerile noastre, deoarece noi facem serverul frumos, nu STAFF-ul (In numar de 25 playeri).

Noi am vrut sa facem ceva "nou" care in speranta ca vom aveam multi playeri , dar se pare ca aceste lucruri "noi" ne lasa fara Playeri. Cel mai bine era sa faca : Inainte sa adauge ceva nou sa ne intrebe si pe noi , sa puna la vot sau altceva. Nu e un lucru rau ca a fost adaugate lucruri "noi" , dar unele nu sunt "prea bune". Sincer eu nu cred ca este si din cauza acestor lucruri "noi" , cel mai mult este din cauza COPIILOR care au venit pe comunitate. Din cauza acestor Newbie multi playeri mari au plec sau mai multi sau lasat. 

Sincer frate mie imi placea cum era inainte,nu alerga lumea dupa bani si ne distram bine..nu stiu cat de mult ne putem intoarce in trecut deoarece nu depinde de noi..chiar daca nu ne dorim sa ramanem asa ce putem face?sa ne dam cu fundul de pamant si sa spune ca nu ne place?Eu as vrea sa fie ca prin 2010 sa ne distram cum trebuie..dar uite ca nu prea putem schimba multe..

Asta e.

EDIT: Daca ar fii dupa mine eu ar renunta la tot ce am numai sa ne distram ca la inceput

:)) in 2010, iti dadeau adminii kick daca erai afk si sa fim seriosi nu o sa mai revina niciodata eGaming la vechiul si "ruginitul" (pentru staff asta reprezinta) mod. Nu poti sa te intorci in trecut oricat de mult ai vrea, asta e, au mai fost discutii pe tema asta si nu s-a facut/ajuns nicaieri/nimic, nu poti decat sa-ti amintesti de cum era.

Salut , pai cum sa incep , ei bine as vrea sa se faca si ceva nou dar si sa luam din trecut . Ei bine sunt de acord cu tot mai putin cu dobanda , sa nu ajungem bogati sau altceva . Sistemul de afk acum este ok deoarece ai vazut ca poti sta afk si primesti payday-ul deci nu cred ca este vreo problema cu acest sistem atata timp cat poti sta AFK , sa se vinda in un faggio pe zi ? Pai asta nu cred ca este chiar o idee buna .. pentru ce iti foloseste ? Asta este tot ce aveam de spus , doar cateva chestii nu sunt faine sa zic asa , in rest sunt chiar ok si chiar as vrea sa vad cum a fost eGamingul :) .  

Daca sar adauga job-uri noi cred ca toata lumea ar fii activa si nu cred ca ar mai baga in seama sistemul de AFK ( Parerea mea ) . Aceste joburi pot creste activitatea pe server si nu cred ca ar mai sta toata lumea AFK , avand in vedere ca ai ce face ! Acestea au fost parerile mele

Imi plac foarte mult ideeile cu , care ai venit ... trebuie facut in asa fel incat toata lumea sa fie multumita , ar fi buna o schimbare majora ...

Toti va plangeti ca nu va place cum e acum , va place cum a fost in trecut si incepeti sa va bateti cu pumnu in piept ca degeaba mai joci in ziua de azi din cauza motivului x si y , daca tot le stiti voi pe toate , de ce nu incepeti schimbarile ? Ca sa fie ca si in trecut ? Eu nu pot comenta chestia asta cu " vremea lu` 2009 , 2010 " pentru ca eu deabea am implinit ieri 2 ani pe comunitate ( inregistrat la 23 martie 2011 ) cei drept ca mi-a placut foarte mult la inceput cand cunosteam jocu` si eram entuziasmat de fiecare lucru nou pe care il invatam , dar parca nu ma mai atrage jocul in sine , nu mai e ceva nou de facut , fiind intr-o factiune de cop e o plictiseala ingrozitoare , Car Jacker nu este permis sa zici ca mai faci si tu un ban , nu tot cheltui pe spawnchange , fill etc . Astazi m-am bucurat cand am vazut ceva activitate pe la tunelul LS-SF si anume un control de rutina , parca a inceput sa imi placa ... dar in rest , ma plimb prin toate 3 orase timp de 2 ore , mai faci o gluma cu colegii pe /d sau /r si in rest Log Out ... mai dai un check pe forum , te mai uiti putin pe facebook si uite ca iara ajungi sa intri in joc sa te plimbi ( asta cand n-ai ce face afara si trebuie sa stai in casa ) .... deci sunt bine venite niste schimbari ...

In legatura cu masinile personale , deja au devenit imposibil de obtinut , sunt mult care cumpara si le tin doar pentru bani , le tin vro 3-4 luni , fac level mare si dupa le scot la licitatie ... in real life , ai bani , ai masina ... nu depinde de nimeni altcineva , ar trebui sa se faca un topic cu Car Dealer , numele tuturor masinilor din GTA San Andreas si un pret langa ele ( am mai vazut chestia asta pe alta comunitate si va pot aduce niste exemple ) .

Iar cu playerii ... multi au plecat pe serverul unui fost membru eGaming si cred ca stim toti despre cine e vorba , pentru ca s-au scarbit de viata de pe eGaming ( scuzati expresia ) ... comunitatea aceea e deschisa de 2-3 luni daca nu ma insel si deja au pe serverul de SA:MP 150 playeri on constant , ei cum pot si noi de ce nu ? Va zic eu de ce , au venit o gramada de updateuri banale , care sunt puse doar de dragu ca sa mai aiba serveru ceva in + , dar nu v-ati gandit ca oare le place playerilor sau nu ... deci da , sunt bine venite niste schimbari si redeschisa sectiunea pentru sugestii , ca altceva nu avem de pierdut , putem incerca .. mai rau de atat nu se poate .

:)) in 2010, iti dadeau adminii kick daca erai afk si sa fim seriosi nu o sa mai revina niciodata eGaming la vechiul si "ruginitul" (pentru staff asta reprezinta) mod. Nu poti sa te intorci in trecut oricat de mult ai vrea, asta e, au mai fost discutii pe tema asta si nu s-a facut/ajuns nicaieri/nimic, nu poti decat sa-ti amintesti de cum era.

Nu a zis nimeni sa fie exact ca cel din trecut , dar sa se adauge ceva din trecut si multe alte chestii noi :)

Salut , pai cum sa incep , ei bine as vrea sa se faca si ceva nou dar si sa luam din trecut . Ei bine sunt de acord cu tot mai putin cu dobanda , sa nu ajungem bogati sau altceva . Sistemul de afk acum este ok deoarece ai vazut ca poti sta afk si primesti payday-ul deci nu cred ca este vreo problema cu acest sistem atata timp cat poti sta AFK , sa se vinda in un faggio pe zi ? Pai asta nu cred ca este chiar o idee buna .. pentru ce iti foloseste ? Asta este tot ce aveam de spus , doar cateva chestii nu sunt faine sa zic asa , in rest sunt chiar ok si chiar as vrea sa vad cum a fost eGamingul :) .  

Daca sar adauga job-uri noi cred ca toata lumea ar fii activa si nu cred ca ar mai baga in seama sistemul de AFK ( Parerea mea ) . Aceste joburi pot creste activitatea pe server si nu cred ca ar mai sta toata lumea AFK , avand in vedere ca ai ce face ! Acestea au fost parerile mele

Nu cred ca ai citit bine . Sa fie 10 faggio si timp de 10zile sa se scoata in fiecare zi unul .

Si sa fim seriosi , tie iti place paydayul ? Si AFKul ? Tre sa stai online sa iti creasca timerele la drunk , drugs effect , car jacker ? :|||||

Si sa fim seriosi , tie iti place paydayul ? Si AFKul ? Tre sa stai online sa iti creasca timerele la drunk , drugs effect , car jacker ? :|||||

Cu timerele cred ca nimeni nu este de acord , dar sa fim seriosi , poti sta afk toata ziua si sa nu fii activ deloc.

Cu timerele cred ca nimeni nu este de acord , dar sa fim seriosi , poti sta afk toata ziua si sa nu fii activ deloc.

Sa te mai contrazic odata ?

Iti convine sa stai afk si sa primesti 100$ la payday ?

Degeaba baieti topicul va fi inchis curand..

Eu nu am jucat aici.. sunt nou :D

Dar din cele spuse.. vad ca a fost un server simplut.. nu atatea chestii complicate.. si intrai de placere nu din obligatie.

Nu se va schimba nimic oricat de mult am vrea , mie imi placea egamingul vechi dar s-a dat wipe din cauza economiei deoarece toti avea miliarde , masini , case si toate cele , oricum in timpul saptamani sunt constant cam 70 playeri , e destul de rau avand in vedere cati eram cand s-a dat wipe si inainte de wipe eram mai multi dar in fine , ar fi frumos si daca s-ar schimba niste lucruri !

Nu cred ca este degeaba , nu cred ca ar strica sa ne zicem si noi propunerile sau alte idei . Daca ne asculta si pe noi cineva poate ar creste serverul cred ca nu am mai vazut 150-160 pe server demult

Oameni buni daca vom continua sa ne contrazicem  nu vom ajunge nicaieri.Trebuie sa ne gandim practic in felul urmator:
Noi ne dorim sa facem ori ceva nou ori sa renuntam la obstacolele care stau in calea playerilor,bun.Dar noi acum nu putem de cat sa sutinem ca marojitatea dorim asta pur si simplu noi nu avem puterea si abilitatile de a face asta(cel putin nu toti).Puterea de a scripta sau de a aduce ceva nou serverului sta acum la mana lui  Xanto care are si el treaba e om in toata firea o mai lucra si el pe la o multinationala in domeniul IT si nu prea are timp de noi,bun dar nu inteleg totusi de ce oameni cu putere in aceasta comunitate precum aSi sau Robert212 pe care eu ii consider maturi si cu cunostinte destul de bune nu pot totusi sa ne ajute in aceasta privire,avand in vedere ca aSi a mai raspuns pe la Ajustari factiuni cred ca stie si el cat de cat cu ce se mananca scriptingul.Totusi daca nu se pricep pot sa ne ceara ajutorul nostru prin acest lucru nu zic neaparat sa ne dea noua serverul sa-l facem noi dar sa ii ajutam de exemplu cand avem de facut un spawn ,eu voi putea face obiectele iar aSi sa se ocupe de partea cu comenzile(a fost doar un exemplu').

Cu toata stima pentru stafful si membri de pe eG daca vom continua asa vom cam avea de pierdut,nu o zic din rautate,o zic sincer.

Nu cred ca este degeaba , nu cred ca ar strica sa ne zicem si noi propunerile sau alte idei . Daca ne asculta si pe noi cineva poate ar creste serverul cred ca nu am mai vazut 150-160 pe server demult

Ziceam asa.. cate topicuri au fost inchise pe tema asta ?

Acum vad ca suntem 120.. in timpul saptamani seara cand intra toti.. vezi constant maxim 80-90.

Cand m-am apucat de samp(acum o luna) seara vedeam 110,120.. sambata,duminica 160.

Numarul playerilor incepe sa scada pe zi ce trece.. incerc sa profit cat mai serverul in picioare xD.

Cum era inainte ! O sa readucem iar la 200 + playeri !

Oameni buni daca vom continua sa ne contrazicem  nu vom ajunge nicaieri.Trebuie sa ne gandim practic in felul urmator:

Noi ne dorim sa facem ori ceva nou ori sa renuntam la obstacolele care stau in calea playerilor,bun.Dar noi acum nu putem de cat sa sutinem ca marojitatea dorim asta pur si simplu noi nu avem puterea si abilitatile de a face asta(cel putin nu toti).Puterea de a scripta sau de a aduce ceva nou serverului sta acum la mana lui  Xanto care are si el treaba e om in toata firea o mai lucra si el pe la o multinationala in domeniul IT si nu prea are timp de noi,bun dar nu inteleg totusi de ce oameni cu putere in aceasta comunitate precum aSi sau Robert212 pe care eu ii consider maturi si cu cunostinte destul de bune nu pot totusi sa ne ajute in aceasta privire,avand in vedere ca aSi a mai raspuns pe la Ajustari factiuni cred ca stie si el cat de cat cu ce se mananca scriptingul.Totusi daca nu se pricep pot sa ne ceara ajutorul nostru prin acest lucru nu zic neaparat sa ne dea noua serverul sa-l facem noi dar sa ii ajutam de exemplu cand avem de facut un spawn ,eu voi putea face obiectele iar aSi sa se ocupe de partea cu comenzile(a fost doar un exemplu').

Cu toata stima pentru stafful si membri de pe eG daca vom continua asa vom cam avea de pierdut,nu o zic din rautate,o zic sincer.

Nu te contrazic cu nimic , stiu ca toti sunt ocupati , dar eu cred ca aceste chestii se fac incetul cu incetul , nu a zis nimeni ca se face imediat. Nu cred ca daca sar spune acum ca sar incerca sa aducem ceva din trecutul serverului nu o sa astepte nimeni . Ba dimpotriva or sa astepte multi sa se faca ceva nou / sa se readuca ceva din trecut stiind ca serverul va fii ca inainte

Eu nu am jucat aici.. sunt nou :D

=)))))))))))))))))))))

Totul s-a intamplat din cauza playerilor serverului si staffului.

Daca media de varsta nu scadea atat de drastic,inca erau sanse sa fie ceva frumos serverul....dar din moment ce toti frustratii au ajuns pe anumite functii,greseala mea daca o zic si mi-o asum,dar ei au stricat serverul si frumusetea lui.

Updateurile fara rost au avut si ele impactul lor....lipsa de comunicare intre staff si playeri...la fel. NU ai cum sa multumesti playerii daca le rezolvi problemele dupa 2 luni....

claukappa , sunt multi care au varsta intre 10-14 , dar asta nu inseamna ca cei care au varsta cuprinsa intre 10-14 nu gandesc deloc .. mai mult din 50% care detin aceasta varsta se poarta cum ai zis si tu , dar restul sunt cu capul pe umeri. Sunt cuprins si eu pe acolo 14 ani , dar nu cred ca ma port ca un copil care "sufera" si stie doar sa zica "post" sau altceva . Altii au varsta mai mare de 14 ani si sunt mai rai ca ceilalti de 12 ani . Hai sa fim seriosi acum .. Sunt multi care fac post doar asa sa-i vada pe ceilalti doar ca au primit warn/ban . Adica pe tine cu ce incalzeste daca X a primit ceva..

Totul s-a intamplat din cauza playerilor serverului si staffului.

Daca media de varsta nu scadea atat de drastic,inca erau sanse sa fie ceva frumos serverul....dar din moment ce toti frustratii au ajuns pe anumite functii,greseala mea daca o zic si mi-o asum,dar ei au stricat serverul si frumusetea lui.

Updateurile fara rost au avut si ele impactul lor....lipsa de comunicare intre staff si playeri...la fel. NU ai cum sa multumesti playerii daca le rezolvi problemele dupa 2 luni....

+1 

Toata treaba s-a dus , ca toate functiile sunt pe pile , sa fim serios nu conteaza daca ai 14/15 ani , si daca ai o mentalitate buna , poi dau exemplu igood , si il dau exemplu pe RaduReleu , are moderator global + admin level 5 si are un comportament de copil frustat.. sa fim seriosi , daca un admin are asemenea comportament , ceilalti playeri ce coportament sa aibe ?

+1 

Toata treaba s-a dus , ca toate functiile sunt pe pile , sa fim serios nu conteaza daca ai 14/15 ani , si daca ai o mentalitate buna , poi dau exemplu igood , si il dau exemplu pe RaduReleu , are moderator global + admin level 5 si are un comportament de copil frustat.. sa fim seriosi , daca un admin are asemenea comportament , ceilalti playeri ce coportament sa aibe ?

Releu nu cred ca are un comportament de copil frustrat ... El a ajutat foarte mult comunitatea .

Nu vreau sa implicati stafful in acest topic .

Eu as zice ca daca s-ar reveni din nou la vechiul sistem de payday si s-ar scoate acel sistem de AFK, playerii se vor reintoarce.

Eu cred ca din acest subiect cu propuneri/idei ajungem la altceva , haideti sa nu dam in altele

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.