Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

mixXL

Vechiul eGaming , noul eGaming

Voteaza !  

120 members have voted

1. 1. Cum vrei sa fie eGaming ? ( SA:MP )

• Sa fie cum a fost inainte .
      70
    • Sa nu schimbam nimic , totul e bine .
      4
    • Sa facem si ceva nou si sa luam si din trecut .
      36
    • Sa nu luam nimic din trecut . Sa mai facem ceva nou .
      10

143 posts in this topic

Nu stiu ce sa zic ...   Probabil nu datorita update-urilor au scazut playerii , eu zic c-ar trebui sa asteptam pana-n vara si daca nici atunci nu-si revine , ei bine atunci poate fi cautat un ''tap ispasitor''.

+1 

Toata treaba s-a dus , ca toate functiile sunt pe pile , sa fim serios nu conteaza daca ai 14/15 ani , si daca ai o mentalitate buna , poi dau exemplu igood , si il dau exemplu pe RaduReleu , are moderator global + admin level 5 si are un comportament de copil frustat.. sa fim seriosi , daca un admin are asemenea comportament , ceilalti playeri ce coportament sa aibe ?

Poate nu sunt in masura sa te contrazic ,dar totusi o fac pentru ca nu-i deloc asa cum spui tu . E normal sa apara putina invidie , cand altii primesc functii si tu nu dar asta nu inseamna ca functiile se dau pe pile .. 

Dar v-ati gandit ca majoritatea playerilor de pe server ,o sa dea in curand bacul ? Si stau sa invete ,in loc sa isi mai petreaca atat de mult timpul pe sa:mp ? Mai sunt si altii care sunt clasa a 8-a sau a 9-a ,care se tin de invatat si nu le permite timpul sau nu ii lasa parintii sa isi petreaca atat de mult timp in fata calculatorului.Ati observat ca in timpul saptamanii ,suntem maxim 100 ,dar in vacanta mai ajungem la 120-130.Cum vara o sa vina in curand ,atunci o sa creasca si numarul playerilor de pe server ,pentru ca multi nu o sa mai aiba ce face si isi vor pierde timpul pe sa:mp.Diferente intre vechiul si noul eGaming sunt multe ,dar trebuie sa tineti cont ca suntem unici in ceea ce priveste sa:mp-ul.Dupa noi s-au luat multe comunitati ,in ceea ce priveste teritoriile RivalWars , Licentele sa expire ,Fishing-ul si ce mai e ,care acum sunt pe toate serverele nou deschise.

Daca erati playeri fideli ai comunitatii ,unii care au comentat mai sus , nu va duceati pe alte servere deschise recent ,pentru functii si dupa sa veniti aici si dati vina pe staff sau eu mai stiu pe cine ca au facut nu stiu ce update-uri care nu va convine.Majoritatea ati plecat pe acel server nou ,pentru functii ,stiind ca aici le veti obtine mai greu.In locul vostru ,m-as abtine sa comentez.

Vremurile din trecut ? Cu greu pot fi aduse inapoi deoarece nu mai traim momentele de amnezie ce le aveam de la o zi la alta in care credeam ca stim totul dar defapt mai era ceva de stiut si am cosiderat ca e posibil sa le fi stiut si pe acelea dar defapt nu era asa, asta insemnand ca este nevoie ca si astazi sa descoperim ceva nou sa retraim acele momente. Pentru unii dintre voi/noi credeti ca sistemul de PayDay este de vine, dar eu unul consider ca este lipsa de updateuri care sa diversifice modul de joc al serverului si sa ne puna la dispozitie cateva lucruri noi de care nu am avut parte inainte.  

+1 

Toata treaba s-a dus , ca toate functiile sunt pe pile , sa fim serios nu conteaza daca ai 14/15 ani , si daca ai o mentalitate buna , poi dau exemplu igood , si il dau exemplu pe RaduReleu , are moderator global + admin level 5 si are un comportament de copil frustat.. sa fim seriosi , daca un admin are asemenea comportament , ceilalti playeri ce coportament sa aibe ?

RaduReleu gandeste foarte rational ( parerea mea ), motiv pentru care isi merita functiile ce le detine. Da poate pentru unii dintre noi/voi este un comportament copilaros, asta venind din punctul vostru de vedere, Eu unul il vad pe Releu ca pe o persoana ce are scoala vietii fata de multi dintre noi ceea ce i-a creat aceasta gandire.

Nu pup pe nimeni dar prea il ponegriti pe Releu.

După părearea mea treaba este simplă:

1. Prea multe update-uri aiurea dupa părerea mea care nu iși au rostul

Exemplu: Dacă vreau să îmi aduc 2 prieteni pe server și vreau să le dau și lor 500k - 1 milion,

nu pot (/pay maxim 5k, si adminu nu da transfer)   .

Dacă prieteni ăstea ai mei vor sa facă bani fară să îi ajut eu nu prea au din ce sa faca sa aibe si ei de un m4.

CarJacker stai 1 an sa faci si tu ceva , din cauza sistemului de afk .(Sa fim sinceri nu poti juca ca robotu mai stai si afk)

2. După toate astea intampină playeri care sunt foarte rai , copsi fomisti care îi tin numai pe la jail.

Cred ca asta sunt unele din cauzele majore. Daca sunteti de acord Like

Ps: Părerea mea ca un player lvl mic nu are nici o sansă pe server de aceea ne aflăm in situația asta, să joci acum de la lvl 1 este un chin total.

Suntem un server unic, dar ne strica toti copii care s-au apucat pe comunitate si o strica. Cum a zis si Claukappa este si vina staff-ului. Acuma stai 2-3 luni intr-o factiune , altu sta  4-5 luni si ala cu 2-3 daca are cerere umpic mai buna gata lider. Si de la Lider incepe tot. Unu i-a lider si gata ii vin prieteni in factiune dau rank mare [ si sunt vai capu' si au rank 5-6 ] si alti care merita cu adevarat si au experienta nu primesc nimica , normal ca lu ala nu-i mai convine sa joaca cu un asa lider. Sunt uni lider care chiar isi merita functia dar uni nu. Am ajuns la helperi. Sper sa nu se supere Radu pe mine. Dar sincer nu prea face alegeri bune. Sunt playeri care joaca de 3-4 ani si nu primesc nimica si alti care au 1-2 , 6 luni au Helper. [ Oare cum se intampla asta?? ].

Acuma vine partea pentru toti copii de pe server. 

Astia noi care ati venit pe comunitate aveti fratilor sa va jucati , sa ne distram. Este un joc si trebuie tratat ca atare. Deci nu mai incepe cu plangeri din orice. Ti-a zis unu prost , gata post. Ai tras in unu , gata post. Pai uite asa se pierd membri. Nu zic sa nu mai facem plangeri dar sa facem numai in cazuri mari. Sincer am ajung sa nu mai fin o comunitate asa reunita. Fiecare isi face de capul lui. Hai sa  fim prieteni cu toti sa fim ca frati. Samp-ul este ca o familie. Hai sa nu facem o tragedie din jocul asta.

Pentru Staff.

Hai sa facem si noi jocul mai placut. Prin? De exemplu . Hai sa adaugam si noi 5-10 faggio personal , pentru cei care nu-si permit o masina personala. Eu zic c-ar fi mai frumos. Sa adaugam ceva prin care cei noi sau civil [ex] sa nu se plictiseasca. Daca nu esti intr-o factiune ca civil este c-am plictisitor. Hai sa adaugam ceva [ gen: Job-uri noi, care sa ne tinta ocupati , prin care sa castigam si un ban. Nu am uitat nici de factiune FMA. Haideti sa adaugam ceva nou la ea. Nu numai curse prin SF. Hai sa adaugam ceva mai frumos . mai ferit de ceilalti membri care nu participa la curse.  Am multe idee. Dar acuma nu pot sa le spun imi ia mult!

@ Scuzati greselile de scriiere, am scris repede.

@ Eu zic ca merita citit ce-am scris.

Suntem un server unic, dar ne strica toti copii care s-au apucat pe comunitate si o strica. Cum a zis si Claukappa este si vina staff-ului. Acuma stai 2-3 luni intr-o factiune , altu sta  4-5 luni si ala cu 2-3 daca are cerere umpic mai buna gata lider. Si de la Lider incepe tot. Unu i-a lider si gata ii vin prieteni in factiune dau rank mare [ si sunt vai capu' si au rank 5-6 ] si alti care merita cu adevarat si au experienta nu primesc nimica , normal ca lu ala nu-i mai convine sa joaca cu un asa lider. Sunt uni lider care chiar isi merita functia dar uni nu. Am ajuns la helperi. Sper sa nu se supere Radu pe mine. Dar sincer nu prea face alegeri bune. Sunt playeri care joaca de 3-4 ani si nu primesc nimica si alti care au 1-2 , 6 luni au Helper. [ Oare cum se intampla asta?? ].

Acuma vine partea pentru toti copii de pe server. 

Astia noi care ati venit pe comunitate aveti fratilor sa va jucati , sa ne distram. Este un joc si trebuie tratat ca atare. Deci nu mai incepe cu plangeri din orice. Ti-a zis unu prost , gata post. Ai tras in unu , gata post. Pai uite asa se pierd membri. Nu zic sa nu mai facem plangeri dar sa facem numai in cazuri mari. Sincer am ajung sa nu mai fin o comunitate asa reunita. Fiecare isi face de capul lui. Hai sa  fim prieteni cu toti sa fim ca frati. Samp-ul este ca o familie. Hai sa nu facem o tragedie din jocul asta.

Pentru Staff.

Hai sa facem si noi jocul mai placut. Prin? De exemplu . Hai sa adaugam si noi 5-10 faggio personal , pentru cei care nu-si permit o masina personala. Eu zic c-ar fi mai frumos. Sa adaugam ceva prin care cei noi sau civil [ex] sa nu se plictiseasca. Daca nu esti intr-o factiune ca civil este c-am plictisitor. Hai sa adaugam ceva [ gen: Job-uri noi, care sa ne tinta ocupati , prin care sa castigam si un ban. Nu am uitat nici de factiune FMA. Haideti sa adaugam ceva nou la ea. Nu numai curse prin SF. Hai sa adaugam ceva mai frumos . mai ferit de ceilalti membri care nu participa la curse.  Am multe idee. Dar acuma nu pot sa le spun imi ia mult!

@ Scuzati greselile de scriiere, am scris repede.

@ Eu zic ca merita citit ce-am scris

Corect ce spui apreciez.

Cand staff-ul se implica se schimba multe..

(aveti o gama larga filme eG Tv - filme officiale)

Si apropo.... stiu ca jucam RP dar macar chestia sa stai pe masina, avion etc.. nu putea sa ramana ?

(doar o parere nu mi-o luati in nume de rau)

Inchideti topicul sa nu ne amagim degeaba..

Inchideti topicul sa nu ne amagim degeaba..

De ce sa inchida ma topicul . sa-l lase sa-si spuna lumea parerea , ca nu se intampla nimic. Nu se face +1 . Deci nu face rau nimanui.

Inchideti topicul ? Bai frate , ai 2 zile in comunitate si vii tu sa strici tot ?

Inchideti topicul ? Bai frate , ai 2 zile in comunitate si vii tu sa strici tot ?

Vezi tocmai ce ziceam. Nu se poate frate.

Am citit in mare ce s-a scris pe aici, din cate vad eu nu se mai joaca pentru distractie, daca s-a bagat un update neavantajos pentru cei care vor sa aibe case / biz-uri si alte minuni se lasa imediat pe motiv ca "nu se merita". Acum  este foarte multa rautate intre playeri, multi au uitat ca totusi este un joc. In 2009 - 2010 daca venea cineva si te omora, mergeai si il omorai si tu, nu te duceai repede pe forum cu post. Cat despre numarul playerilor nu stiu ce sa zic, probabil din cauza ca trebuie sa munceasca mai mult pentru proprietati multi s-au lasat.

Credeti ca mie imi place sa ma joc ziua de luni pana vineri cu 50 de oameni pe server ?

Credeti ca eu nu vreau schimbare ?

Credeti ca ii place cuiva ce se intampla acum pe serverul de samp ?

Zic doar ca va amagiti aiurea..

Am si eu o idee, mi-a venit asa dintr-o data.

De ce sa nu aiba toti playerii masini personale? Si acum vorbesc serios, ca in viata reala. Fiecare jucator sa aiba propria lui masina, sa si-o poata vopsi/tuna folosind o anumita suma de bani (ca cei care au masini personale). Sa nu mai existe masini care pot fi folosite de catre oricine, fiecare jucator sa aibe masina lui. O idee ar fi, masinile sa fie cumparate dintr-un magazin auto. Playerii cu level mic, care nu au bani sa-si cumpere o masina sau playerii care sunt departe de masina lor personala, sa se foloseasca de autobuz/tramvai (NPC), sa foloseasca comanda /service taxi sau sa mearga pe jos. Din cate am observat, nu prea mai foloseste lumea aceasta comanda. In felul asta, factiunea ar putea fi pusa mult mai mult in folosinta, la fel si NPC-urile care in prezent, sunt inutile. 

Bineinteles, in cazul in care proprietarul masinii si-a uitat-o deschisa, aceasta poate fi furata de catre orice player. Asa poate fi pusa in folos si factiunea Police Department (excluzand foamea). Politistul il va obliga pe sofer sa opreasca, acesta ii va cere permisul, si daca afla ca masina este furata, infractorul va fi sanctionat (ca in RL). 

Asta a fost doar o idee. M-am gandit de multe ori la asta si de fiecare data am crezut ca e imposibil...

Am si eu o idee, mi-a venit asa dintr-o data.

De ce sa nu aiba toti playerii masini personale? Si acum vorbesc serios, ca in viata reala. Fiecare jucator sa aiba propria lui masina, sa si-o poata vopsi/tuna folosind o anumita suma de bani (ca cei care au masini personale). Sa nu mai existe masini care pot fi folosite de catre oricine, fiecare jucator sa aibe masina lui. O idee ar fi, masinile sa fie cumparate dintr-un magazin auto. Playerii cu level mic, care nu au bani sa-si cumpere o masina sau playerii care sunt departe de masina lor personala, sa se foloseasca de autobuz/tramvai (NPC), sa foloseasca comanda /service taxi sau sa mearga pe jos. Din cate am observat, nu prea mai foloseste lumea aceasta comanda. In felul asta, factiunea ar putea fi pusa mult mai mult in folosinta, la fel si NPC-urile care in prezent, sunt inutile. 

Bineinteles, in cazul in care proprietarul masinii si-a uitat-o deschisa, aceasta poate fi furata de catre orice player. Asa poate fi pusa in folos si factiunea Police Department (excluzand foamea). Politistul il va obliga pe sofer sa opreasca, acesta ii va cere permisul, si daca afla ca masina este furata, infractorul va sanctionat (ca in RL). 

Asta a fost doar o idee. M-am gandit de multe ori la asta dar am crezut ca e imposibil...

Pai in viata reala fiecare are masina personala ? Au cei care-si permit.

Pai in viata reala fiecare are masina personala ? Au cei care-si permit.

Nu cred ca ai citit tot ce am scris. Cei care nu isi permit, sa se foloseasca de /service taxi, sa mearga pe jos sau sa urce in tramvai/autobuz (NPC). Asa e si in RL, daca nu iti permiti o masina, mergi pe jos sau cu taxi/autobuz/ocazie. :)

Nu cred ca ai citit tot ce am scris. Cei care nu isi permit, sa se foloseasca de /service taxi, sa mearga pe jos sau sa urce in tramvai/autobuz (NPC). Asa e si in RL, daca nu iti permiti o masina, mergi pe jos sau cu taxi/autobuz/ocazie. :)

Pai deja e asa.

Oricum tramvaiele, autobuzele, taxi-urile la momentul asta sunt puse degeaba.

Asta e o idee geniala.

Ps: Se refera sa ramana mai putine masini de civili.. sa fie bataie pe ele.. si gen.. autobuz sa mearga din LS in SF or something..

Hmm . La asta m-am gandit si eu cu masinile personale , din punctul meu de vedere este o idee buna , dar ca sa ai o masina personala ar rebuii sa ai niste ore si activitate pe server si sa muncesti . Ar fi frumos sa fie mai multe masinile personale ... Va imaginati ce bine ar arata spawnurile , fiecare cu masina lui acolo 8-> .

Totusi o masina este cam mult , cred ca un scuter ar fi genial pentru un player care se joaca mult ... Eu cred ca ar trebuii facut un calcul asa , cati bani se fac in toate orele petrecute pe server ? Raspunsul ar fi necunoscut ... De ce ? Multi playeri au activitatea care lasa de dorit si au case , masini ...

Eu inaine de wipe , jucam sa zis eu nu cred asa mult , dar stiam sa ma distrez frate , aveam 20 de milioane si nu am putut macar sa imi iau o casa ... Pentru ca nu m-a ajutat nimeni , nici nu am cerut ajutorul nimanui . Faceam eventuri etc... Oricum , nimic nu mai e la fel . Cat ma distram inainte ... Aveai chef sa joci cand vedeai atatia playeri , gaseai o masina o pastrai acolo , puneai key si cand te plictiseai o vindeai altora ... Ce sa facem , au fost updeturi , lideri aiurea care nu prea le-a convenit jucatorilor si de asta s-au retras .

Unii s-au lasat de sa:mp de tot si nu s-au dus pe alte comunitati si cred ca daca se va face ceva cum era inainte si se vor adauga avantaje in locul updaturilor aiurea ar fi foarte frumos .

Voi ce ziceri , playerii stau pe serverele care toti au aceleasi avantaje sau se duc pe serverele care nu pot obtine nimic ?

Ps : sunt pe telefon si mi-am facut timp sa scriu asta .

Pai deja e asa.

Ma refeream sa nu existe nicio masina de civil, doar cele personale si cele de factiune (care ar trebui sa fie foarte putine). Autobuzul si tramvaiul, nu le foloseste nimeni, alea doar te plimba prin oras si te usuca de bani.

Iti dau un exemplu: Eu sunt in LS si trebuie sa ma duc in SF. Nu am masina personala. Ce fac? Astept autobuzul sau folosesc comanda /service taxi sau merg pe jos. Cam asta ar fi, sper sa intelegi acum. 

Si trenul poate fi util ca si NPC. De exemplu, autobuzul este doar LS-SF si trebuie sa ajungem in LV. Ne folosim de autobuz ca sa ajungem la gara si de acolo asteptam trenul. Acesta circula prin toate cele 3 orase. 

Fara masinile de civil ? E un joc frate , nu trebuie sa fie fix ca in viata reala ... In viata reala toti au masina ?

Am ajuns la helperi. Sper sa nu se supere Radu pe mine. Dar sincer nu prea face alegeri bune. Sunt playeri care joaca de 3-4 ani si nu primesc nimica si alti care au 1-2 , 6 luni au Helper. [ Oare cum se intampla asta?? ].

Nu ma supar, nu am de ce sa ma supar cand sunt criticat. Le vad, le accept si mi le asum si daca este cazul iau masuri. Nu stiu de ce te plangi cand vine vorba de helperi din moment ce astazi in jurul orei 19:00 erau toti on, 10/10. Bun se spune ca am ales gresit, te rog insistent, sa-mi dai un exemplu pe PM (nu aici pentru a nu devia de la subiect) de jucatori vechi care ar fi meritat helper si nu au primit. Poate nu am "ochi" sa-i vad pe toti, nimeni nu e perfect, si cu ajutorul tau, ma inspir si vor primi altii sansa de a fi helper. Desi, sincer va spun, nu stiu de ce urmariti toti aceasta chestie, de a fi helper, pentru ca nu este ceva extraordinar de frumos si e vorba in mare parte de a deveni si mai devotat fata de comunitate si de a pierde si mai mult timp in folosul comunitatii.

In concluzie, eu nu ma supar daca X vine si imi spune, "Y nu crezi ca ar merita o sansa la helper?". Poate omit o persoana din greseala, desi sa stiti ca sunt foarte atent si chestia asta reiese foarte clar din activitatea echipei Helpers. Spune-mi pe PM care sunt acei jucatori vechi care merita helper si nu au primit si discutam. Eu sunt deschis oricand la astfel de discutii, atata timp cat nu exista autopropuneri sau daca nu e vorba de a-ti propune un prieten.

Sa fim seriosi,degeaba postati toti aici pentru ca pentru "joaca" noastra pe acest server este un privilegiu...

Am citit in mare parte pe aici si am observat chestii de genul " mergi pe jos/taxi/autobuz/ocazie", ar fi frumos sa fie asa doar ca nu se poate din cauza ca exista masini pentru civili.Ar fi frumos sa se faca ca sa fie o masina pentru oricine(bineinteles sa dai o suma de bani mai mare) ca si in Real Life,si daca nu ai mergi pe jos(chiar daca e cam mult de mers dar asta este) cu Taxi(asa isi vor mai mari si Taxi activitatea,nu ma refer ca sunt inactiv doar dau un exemplu) , autobuz , ocazie.Nu ar fi rau daca Stafful ne intreaba si pe noi daca vrem acea schimbare , din aceasta cauza au plecat multi playeri,s-au banat(ex: Ursu93 care a fost un om exceptional care s-a saturat de copii care au venit pe aceasta comunitate).Dar cum am mai spus,pentru Staff este un privilegiu sa jucam aici, asa ca nu are rost sa tot postati aici,curand va fi inchis si toate ideile voastre au fost expuse in zadar.Have Fun(cat mai apucati)!

PS: Un sfat pentru Staff,nu orice lucru nou e neaparat si bun.

Interesant topicul si foarte bine ca te-ai gandit la asa ceva.

Deci mi se pare o porcarie ca membrii Gangurilor/Mafiilor sa dea drop.....dar cum sa nu dam drop, cand noi trebuie sa dam bani pe level,arme,licente(poweruser optional,acum e un lux sa ai poweruser).Degeaba se zice de mine ca dau drop non-stop, banii pe care ii fac eu, le dau la cei de lvl mic, care sunt in factiune la mine si au nevoie pentru level,arme,licente.Deci ar fi frumos daca s-ar revenii la dobanda de 0.1 care a fost de mult, sa putem ca noi liderii factiunilor prin  dobanda sa dam salalarii si prime membriilor, iar gangurile si mafiile sa-si faca treaba zi de zi asa cum trebuie cu job-uri drugs, arms si whore, fiecare sa faca materiale, trafic cu droguri s.a.m.d. Acum eu mi-am spus punctul de vedere, chiar nu este frumos sa vezi cum membrii gangurilor/mafiilor dau drop(nu pentru ca vor, dau de nevoie si tot nu le ajung banii de level/licente/arme etc sau pentru altele....adica poate mai vor si ei sa tuneze o masina de exemplu si chiar nu pot deoarce nu au suficienti bani pentru lucrurile necesare lor si mai bine se lipsesc sa tuneze o masina, adica e ca si cum ar da banii aiurea si zic ca n-are nici un rost)parca sunt prea multe "resctrctii" daca le-am putea spune asa, trebuie sa te limitezi la o anumita suma si sa-ti faci calculul sa vezi daca ai bani de arme, de /buylevel, mai expira o licenta, mai repari o masina, poate primesti chiar si o amenda s.a.m.d, acum nimeni nu cred ca are toate licentele, toti au doar de drive, advanced shooter si de fly cativa.Deci daca s-ar putea revenii la anumite lucruri, pentru a ne juca mult mai bine decat acum si a ne distra in acelasi timp.Cum sa te poti juca cand tu n-ai bani de level de exemplu cum sa-ti mai arda sa te joci atunci, nu mai are nici un rost.Adica acum sa ai toate aceste lucruri, sa poti da buylevel,sa-ti iei licente,arme, nu mai zic de poweruser, si sa-ti mai ramana ceva bani, e aproape imposibil.

Vechiul eGaming nu va mai putea fi adus. Niciodata. Imi pare rau s-o spun...

In perioada 2010-2011 era alta generatie,mult mai matura decat cea din prezent. Nu existau copilarisme ( decat intr-un numar f mic ) de genul " post " , "ai ban frt" etc. Toti tineau la gluma atunci.

Cei cu o varsta acceptabila s-au retras datorita varstei care nu le mai permiteau sa joace SA:MP sau s-au plictisit de acesta( ex. vezi Pushki, Jun10r, Rooney etc. ). Dupa ce joci un anumit joc 2-3 ani, cu greu mai ai aceeasi pofta ca la inceput, de a "descoperi" aventurile jocului.

Cei vechi pleaca, altii vin ( majoritatea copii de 12-13 ani ), ceea ce ingreuneaza eforturile disperate de a se mai face ceva. Trebuie sa va obisnuiti cu ideea. That's it.

Nu este vorba despre un "tap ispasitor" in acest caz, pur si simplu membrii cu experienta parasesc jocul in favoarea unora amatori.

Dar v-ati gandit ca majoritatea playerilor de pe server ,o sa dea in curand bacul ? Si stau sa invete ,in loc sa isi mai petreaca atat de mult timpul pe sa:mp ? Mai sunt si altii care sunt clasa a 8-a sau a 9-a ,care se tin de invatat si nu le permite timpul sau nu ii lasa parintii sa isi petreaca atat de mult timp in fata calculatorului.Ati observat ca in timpul saptamanii ,suntem maxim 100 ,dar in vacanta mai ajungem la 120-130.Cum vara o sa vina in curand ,atunci o sa creasca si numarul playerilor de pe server ,pentru ca multi nu o sa mai aiba ce face si isi vor pierde timpul pe sa:mp.Diferente intre vechiul si noul eGaming sunt multe ,dar trebuie sa tineti cont ca suntem unici in ceea ce priveste sa:mp-ul.Dupa noi s-au luat multe comunitati ,in ceea ce priveste teritoriile RivalWars , Licentele sa expire ,Fishing-ul si ce mai e ,care acum sunt pe toate serverele nou deschise.

Daca erati playeri fideli ai comunitatii ,unii care au comentat mai sus , nu va duceati pe alte servere deschise recent ,pentru functii si dupa sa veniti aici si dati vina pe staff sau eu mai stiu pe cine ca au facut nu stiu ce update-uri care nu va convine.Majoritatea ati plecat pe acel server nou ,pentru functii ,stiind ca aici le veti obtine mai greu.In locul vostru ,m-as abtine sa comentez.

Salut .. Eu sunt de acord cu Unkn0wn .. 

Voi spuneti ca daca s-ar scoate prezentul mod AFK si economia s-ar intoarce playerii .. Iti spun eu ca multi nu s-ar intoarce .. foarte multi si-au banat conturile si multi s-au lasat pentru ca pur si simplu s-au plictisit ...Altii s-au lasat deoarece sunt clasa a 8-a / a 12-a .. au examene , bac ...  Voi tot spuneti ca daca stafful va face aia , aia si aia se intorc playerii ... Dar voi v-ati gandit ca stafful a muncit foarte mult pana acum sa faca aceste modificari pe server? V-ati gandit ca poate playerii nu s-au lasat din aceste motive ? .. 

Atat am avut de spus. Multumesc anticipat !

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.