Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

mixXL

Vechiul eGaming , noul eGaming

Voteaza !  

120 members have voted

1. 1. Cum vrei sa fie eGaming ? ( SA:MP )

• Sa fie cum a fost inainte .
      70
    • Sa nu schimbam nimic , totul e bine .
      4
    • Sa facem si ceva nou si sa luam si din trecut .
      36
    • Sa nu luam nimic din trecut . Sa mai facem ceva nou .
      10

143 posts in this topic

Pe serverul nostru ar trebui facut ceva nou.

Sa va dau un exemplu am intrat astazi pe forumul unui server mare din Romania cu peste 500 playeri sa vad ei ce economie au...intradevar un Infernus este 800 mil dar un scuter il iei la 3-4 milioane o masina precum Regina 7-8 mil. Se pot face schimburi Sa zicem eu astept oferte pentru Glendale JamaicaNu imi ofera Regina+Casa in Sf sau Regina si o diferenta de bani. La ei principalul job este Truker si Fermier desi au si Car Jacker. 

O a treia chestie care mi-a placut...la masinile personale se contorizeaza kilometrii parcursi.

Economia noastra de ce nu poate fi ca a lor? De ce noi ar trebui sa avem doar masini scumpe la 2 miliarde cum era inainte de wipe?

Intradevar atunci imi aduc aminte ca vandusem o casa in BS cu 60 mil, iar aceiasi casa ma chinui sa o dau acum cu 600k si nu am nici o oferta.

Daca xanto nu mai are timp sa se ocupe eu zic ca sunt destui oameni capabili (Kenoby, Cara cipry) si ei ar putea face impreuna cate ceva nou.

Niste masini personale noi dinastea mai slabute nu cred ca ar strica...si acele case de pe la spawn NZ mutate..is multe una langa alta si nu prea is cautate...sa le fie schimbata locatia prin oras in alte locuri und e pustiu in materie de case.

Cat despre sistemul de afk e aiurea sa zicem eu Comytza intra azi pe server are ceva experienta isi ia job car jacker...ca sa poata face si el bani si skill ar trebui sa stea non stop on...daca a dat esc nici skill nu mai face nici bani.

Cu masinile personale nu poti da drop...ai casa si masina...te urci in masina...dute la spawn factiunii tale sau dupa masina de civil...bubuie masina ta ia alta si dai drop...nu era mai simplu dak mergea direct?

Kenoby inca viseaza sa fie scripter sau ceva :(

Sunt multi scripteri pe aceasta comunitate : CaRa , Kenoby, cipry92_sv , YooBogdan si multi altii. Avand in vedere ca xanto s-a chinuit mult in acesti ani să ne facă un server frumos,pe care putem juca si ne distra cu totii , probabil cei din STAFF nu pot pune pe oricine de pe comunitate sa scripteze pentru ca nu prea exista incredere. Si eu daca m-as pune in locul lor,mi-ar fi aiurea sa pun pe cineva să scripteze , nu stiu eu ce are ăla in cap. Trebuie să recunosatem că xanto a facut o treabă bună cu scriptingul in acesti ani, nu este nici vina celor din STAFF , nici a lui xanto ca nu mai are timp sa faca ce dorim noi. Continui să spun ca este vina playerilor care isi bat joc de ce e frumos, nu au invătat să aprecieze munca celor care incă mai tin această comunitate. Imi sustin părerea fată de playerii care stiu doar să facă posturi. Ii respect pe cei care incă au mai ramas pe comunitate,chiar daca mai sunt doar pe forum si privesc aceste topicuri. Probabil multi dintre voi vă doriti distractie, mai multe de adăugat pe server , job-uri si altele . Singura intrebare este : Cine să facă toate astea ? 

Sunt multi scripteri pe aceasta comunitate : CaRa , Kenoby, cipry92_sv , YooBogdan si multi altii. Avand in vedere ca xanto s-a chinuit mult in acesti ani să ne facă un server frumos,pe care putem juca si ne distra cu totii , probabil cei din STAFF nu pot pune pe oricine de pe comunitate sa scripteze pentru ca nu prea exista incredere. Si eu daca m-as pune in locul lor,mi-ar fi aiurea sa pun pe cineva să scripteze , nu stiu eu ce are ăla in cap. Trebuie să recunosatem că xanto a facut o treabă bună cu scriptingul in acesti ani, nu este nici vina celor din STAFF , nici a lui xanto ca nu mai are timp sa faca ce dorim noi. Continui să spun ca este vina playerilor care isi bat joc de ce e frumos, nu au invătat să aprecieze munca celor care incă mai tin această comunitate. Imi sustin părerea fată de playerii care stiu doar să facă posturi. Ii respect pe cei care incă au mai ramas pe comunitate,chiar daca mai sunt doar pe forum si privesc aceste topicuri. Probabil multi dintre voi vă doriti distractie, mai multe de adăugat pe server , job-uri si altele . Singura intrebare este : Cine să facă toate astea ? 

E adevarat ca nu poti da GM-ul la oricine dar nici sa stai sa astepti nu poti. Asa cum in trecut la GM scriptau XanTo, Sharp, PoWneR, Dj_Maryo asa se poate face si acum, gasesti 1/2 oameni seriosi si faci treaba. Stiti cum e vorba aia "Nu risti, nu castigi". Eu zic ca ar trebui schimbat ceva atat din punct de vedere al regulamentului cat si din punct de vedere al scriptingului. Sa spunem ca ar trebui lasata mai multa libertate pe joc, nu atatea restricii. Se poate face ca doar plangerile serioase (Hack, reclama, limbaj grav, DB) sa se ia in considerare, nu orice jignire ("esti ratat", etc.). Ar trebui schimbari din punct de vedere al scriptingului, aici nu are rost sa stau sa insir. Si multe alet schimbari, si cel mai important STAFF-ul la schimbari majore trebuie sa tina cont de parerea playerilor, sa nu faca toate de capul lor.

PS: Eu zic ca ar trebui sa posteze si Asistent / George un raspuns la tot ce se discuta aici, sa vedem si noi ce parere au ei.

Daca nici obsedatii care rupeau prin 2010-2011 nu mai joaca, e grav pe la voi. Se vede ca nu prea mai e atractiv jocul deja. :( Imi pare rau penru voi, chiar mi-a placut EG-ul.

Eu raman la parerea mea 2-3 job-uri noi si cateva masini personale noi vor atrage cu usurinta jucatorii. 

Cand vad mor.Voi comentati cand propunem ceva,dar nu stiti cati bani si playeri se duc din cauza ca domnii cops fac foamea in exces.

Cand vad mor.Voi comentati cand propunem ceva,dar nu stiti cati bani si playeri se duc din cauza ca domnii cops fac foamea in exces.

Mai bine taci din gura , vine omu` la RW , iti da frisk , te vede cu drugs , ti le ia si iti da wanted si dupaia ii zici fomistu` dracu , avem si noi o activitate care trebuie indeplinita , din moment ce ai intrat intr-o mafie / gang trebuie sa te astepti la wanted / jail , ce ar fi daca cop`i n-ar mai da wanted , frisk , take si doar sa aresteze ? Ar mai fi distractie ? La fel la voi cum sunt warurile si rival warurile asa sunt la noi wanted-urile , take-urile , frisk-urile s.a.m.d . Intri in factiune de cop ca sa asiguri linistea si sa prinzi infractori / traficantii ... ca na , deaia esti politist .

dupa un scurt login in aceasta minunata seara, ceea ce vad e deprimant .Ce-a fost s-a dus.

Hai sa va spun la ce concluzie am ajuns. Acuma nu se mai joaca de placere , pentru distractie , acuma e ca o lupta sa vedem cine e mai tare. Gen  zici lu unu "prost" > ala ce zice  "A da , stai sa vezi ce prost sunt eu" si se duce si face post  si se crede mai smecher.

Mai bine taci din gura , vine omu` la RW , iti da frisk , te vede cu drugs , ti le ia si iti da wanted si dupaia ii zici fomistu` dracu , avem si noi o activitate care trebuie indeplinita , din moment ce ai intrat intr-o mafie / gang trebuie sa te astepti la wanted / jail , ce ar fi daca cop`i n-ar mai da wanted , frisk , take si doar sa aresteze ? Ar mai fi distractie ? La fel la voi cum sunt warurile si rival warurile asa sunt la noi wanted-urile , take-urile , frisk-urile s.a.m.d . Intri in factiune de cop ca sa asiguri linistea si sa prinzi infractori / traficantii ... ca na , deaia esti politist . 

Serios?Ma , degeaba , s-a vorbit sa nu se mai dea wanted la rw pt civil atack / civil kill si tot se da.Care mai e rostul rival-warului?

Cand era Chocapik ala PD , i-a luat licienta la un LCN in WAR pentru ca avea m4 si ne-a dat wanted pentru drugs.Mai sunteti in stare sa comentati?Cu cops din astia se duce eG de tot.Aveti activitate de facut?Faceti-o , dar nu depasiti limita bunului simt.Eu primesc frisk de 4 - 5 x la un rivalwar si mai vreti sa nu va facem fomisti.De exemplu acum 20 minute.S-a terminat rw LCN - YKZ si F.B.I au inceput sa traga cu m4 si dgl...cand sa zici MP?Stiu ca activitatea = arestari + drugs confiscate nu suspecti omorati :-? . Degeaba se vorbeste cu voi , ca tot pe a voastra o tineti. Ultimul meu post aici.

Eu ce sa mai zic ,cand a luat Daniel Lider , si au intrat toti fomistii , am primit de 4 ori wanted 2 pentru drugs! 

Aici nu este vorba de wanted , oameni buni . Pe voi va intereseaza mai mult ca este " foame " pe server si ca nu scapati de politisti. Topicul acesta a fost creat pentru a ne aduce aminte de clipele frumoase petrecute pe eGaming SA:MP si cum este in prezent. Este vorba ca nu mai sunt playeri,s-a schimbat totul.

Inocent depune un CV la labe1.

@ Aa, a luat ban, sa nu mai depuna atunci.

Totul s-a intamplat din cauza playerilor serverului si staffului.

Daca media de varsta nu scadea atat de drastic,inca erau sanse sa fie ceva frumos serverul....dar din moment ce toti frustratii au ajuns pe anumite functii,greseala mea daca o zic si mi-o asum,dar ei au stricat serverul si frumusetea lui.

Updateurile fara rost au avut si ele impactul lor....lipsa de comunicare intre staff si playeri...la fel. NU ai cum sa multumesti playerii daca le rezolvi problemele dupa 2 luni....

EXACT ASA 

Ok ca aud pe toti vorbind de "vechiul egaming" am si prieteni care se lauda, eu joc de un an dar stiu ca aveti dreptate cand m-am apucat eu nu era chestia asta cu sistemul afk si era mult mai misto, cu rw-u cred ca e mai misto adica...se strang toti gramada si incepe macelul :D si cand m-am apucat eu parca nu erau toti atat de fomisti stiu ca ma jucam doar pentru ca e un joc si pentru mine avea ca scop sa ma distrez sa intru intr-o factiune sa imi iau un job etc... dar nu era ca acum...acum cei mai multi traiesc in acest joc, Explicati-mi si mie unu din voi va rog cum era inainte.

Multi au crescut. Vechiul eGaming nu o sa mai fie .. Nu stiu cat va mai rezista.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.