Jump to content
Sign in to follow this  
George Mihai

Discutii Generale

Recommended Posts

Salut baieti, se pare ca revin si eu pe MC :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, am intrat si eu aseara sa vad cum este acest server si am ramas profund impresionat, gamemodul este super, spawnul este frumos organizat, NO-LAG ( desi parca inca sunteti in cautarea unui host ). Acum, sper sa ramana lucrurile asa, sa fie un server de lunga durata & sa nu se ajunga la wipe-uri din cauza unor probleme tehnice  si in scurt timp o sa fiti nevoiti sa mariti sloturile :)

 

GJ eGaming.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa ce m-am chinuit o ora sa fac o incapere sub apa si sa scot toata apa din ea cand am intrat era apa iara :|||||||||||||

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deh.. se mai intampla ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa era sa patesc si eu, doar ca la mine era vorba de foc. Am facut un semineu si era sa chemam pompierii :)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am rezolvat :D:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dintre cei care au fost in nether, a gasit vreunul nether wart, sau orice alt mob inafara de ghast si pigmen?

Edited by Opptur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dintre cei care au fost in nether, a gasit vreunul nether wart, sau orice alt mob inafara de ghast si pigmen?

Da Bladez

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut , verau si eu un link ceva de download si sa imi explicati care e scopul jocului :-?? .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jocul e simplu: Pentru inceput iti faci o casa mica (din pamant, lemn, piatra), iti pui o masa de crafting, un furnal, si niste chesturi, dupa aia poti incepe sa minezi. Iti strangi niste IRON pt. a putea sparge minereurile mai rare, cauti diamante si iti faci protectii. De acum poti sa incepi sa iti faci casa cum vrei tu sa strangi minereuri din care sa iti faci arme,  unelte, etc. poti sa iti faci un grajd unde sa cresti animale, sa cultivi pamantul (fan, pepeni, morcovi, dovleci, sugar canes etc). O sa iti vina mai greu la inceput cu craftingul dar te vei obisnuii.

 

Link de download, din cate stiu eu nu avem voie sa postam (daca gresesc, te rog sa ma scuzi). Ce pot sa zic, "suna un prieten"(Goagal).

 

Spor la joc! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jocul e simplu: Pentru inceput iti faci o casa mica (din pamant, lemn, piatra), iti pui o masa de crafting, un furnal, si niste chesturi, dupa aia poti incepe sa minezi. Iti strangi niste IRON pt. a putea sparge minereurile mai rare, cauti diamante si iti faci protectii. De acum poti sa incepi sa iti faci casa cum vrei tu sa strangi minereuri din care sa iti faci arme,  unelte, etc. poti sa iti faci un grajd unde sa cresti animale, sa cultivi pamantul (fan, pepeni, morcovi, dovleci, sugar canes etc). O sa iti vina mai greu la inceput cu craftingul dar te vei obisnuii.

 

Link de download, din cate stiu eu nu avem voie sa postam (daca gresesc, te rog sa ma scuzi). Ce pot sa zic, "suna un prieten"(Goagal).

 

Spor la joc! :D

 

Gresit. :| Minecraft First Rule: First mine, later build.

In traducere : Prima data mineaza, apoi construieste. Asa fac cei "profesionisti".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intrii in mina cu Stone Pickaxe cu care te da la inceput ?

Nu am zis ca sa iti faci cine stie ce Hotel, am zis sa iti faci o casa 3 x 3 sa ai unde sa iti pui un cufar si o masa de craft. Cel putin asta e ideologia mea, dupa care joc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce nu? Ce are stone pickaxe? Voi nu intelegeti un lucru. Cand te duci sa minezi, nu cauti diamante. Voi asta faceti mereu. "Eu ma duc sa minez". O laie, voi mergeti dupa diamante, asta e scopul jocului la voi.

 

Pentru un incepator, cea mai buna decizie este sa se aventureze intr-un cave mai mic, sa faca rost de coal si de ceva iron, sa-si faca o cabanuta mica cu o usa de lemn, fara protectie, si de acolo sa inceapa sa se dezvolte.

 

Iti recomand cu caldura seria "How to survive and thrive" facuta de paulsoaresjr. E in engleza, dar daca nu stii limba, o sa iti dai seama ce face. Aici este link-ul:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prima data ia-ti Java si instaleaza-l in PC,apoi cand intri in Minecraft acolo sub Nickname exista o casuta mica o bifezi(Force Update) si ii dat Start si dupa bagi serverul in Muliplayer si Have Fun!

Share this post


Link to post
Share on other sites

-edit- L-am facut.

 

@Acuma trebuie sa invat sa joc :))

Edited by Lykke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai multi playeri sunt pe minecraft decat pe sa-mp :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O zi petrecuta in mina, fara a vedea lumina zilei duce la

I3izSjS.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

:O Nu prea bine pentru sanatatea ta

 

Stiati ca:

              - Poti face unelte cu emerald? Exact cum faci cu fier / diamonds / gold / stone.. etc., dar in loc de aceste iteme, pui emeralde. Uite ce primesti:

 

Emerald Sword - Unbreaking II si Sharpness II

Emerald Shovel - Unbreaking II si Efficiency II

Emerald Axe - Unbreaking II si Efficiency II

Emerald Pick - Unbreaking II si Efficiency II

 

Si o mica surpriza: Click here

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super :D , sunt incoltit de vre-o 6 paianjeni care dau otrava si am o gramada de iteme :-j

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otrava iti scade viata doar pana la jumatate de inima. Ai grija sa nu ajungi acolo si-ai sa fii ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otrava iti scade viata doar pana la ju######te de inima. Ai grija sa nu ajungi acolo si-ai sa fii ok.

 

:-j Is niste bulangi paianjeni aia ba :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...