Jump to content
Sign in to follow this  
George Mihai

Discutii Generale

Recommended Posts

Merge merge.. mai are putin si ajunge la severin >:D<<'>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nicule, mai faci baie in Dunare cu porcii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

40 minute pentru downtime, daca nici asta nu functioneaza:Β http://i43.tinypic.com/2lstv8x.jpg , va trebui sa scot shop-ul, sunt prea multe entitati intr-un spatiu prea mic, uh, cate probleme am avut cu acest shop. Cel mai probabil va trebui sa fac mall-ul separat de shop-ul oficial, sau intr-o lume diferita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca il faci , sa il faci din dirt :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am o problema cu mc-ul, cand intru pe server apar in locu unde am ramas, si se blocheaza automat fara sa apas nimic.

Am reinstalat mc-ul,am intrat pe alte servere si merge.

Ce are?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar trebuie sa fie ok acum.

Β 

Din tot dezastrul asta cu shop-ul, avem un supravetuitor.

Β 

Astazi toata ziua am stat de shop-ul ala, am incercat mii si mii de lucruri, pana la urma sa ajung sa il sterg..., in locul respectiv, voi face un mall, ceva mic, fara cladire. Sper sa il termin pana Sambata, ca atunci plec pentru doua saptamani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cei care ati avut shop-uri, o sa primiti itemele inapoi. Am backup-ul mapei la mine in SG, voi lua de acolo itemele si vi le voi da, cum? Nu am ajuns inca la stagiul ala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lu conan nu ii e decat de dirt .. il avea de la mine :( Era Dirt fermecat.

Β 

Am sa vorbesc cu astia de se ocupa cu romana, sa intruduca in abecedar cuvantul Dirt cu D mare. Chiar daca e el pe engleza :(

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fara spawn, ala e "so sad". Mai am un back-up de acum 2 zile, daca nu merge nici asta, lasam doar shop-ul oficial si cand trecem pe 1.6, incepem o mapa noua. Alta solutie nu prea am :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca iei niste dirt de la Nicus si il pui pe jos in zona spawn-ului o sa rezolvi toate problemele. :O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dirt-ul lui nicus face minuni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

merge serverul acum ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci a mers back-ul de acum 2 zile, si nu am pierdut nimic :O, nu cred ma, deci nu cred.

Β 

Au disparut sign-urile de la shop-uri, dar inca exista, doar sign-urile au cazut. Anyway, va rog sa scoateti itemele ce nu le folositit, la shop 1, sunt 20 de chesturi si sign-uri care nu sunt folosite. Va rog sa le scoateti, altfel le scot eu :(

Β 

Deci nu mai resetam mapa pentru 1.6, uhuuu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:||:|::|:|:|:|:|:|::::|:||:|:||

Β 

Eu vreau 1.6 ca acolo voi promova la Sand :|::|:||

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sincer imi doream resetarea mapei. Singura constructie care chiar imi place si mi-ar parea rau sa "dispara" ar fi cea de la factiunea lu Bardas. In rest, nu prea sunt niste constructii la care sa zic "WOW, asa da". Parerea mea, nu va suparati pe mine. :D

Edited by waS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie Hitler ce stie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce idee de GENIUS am,so nu le am cu scripting blabla,dar ar fii o idee cei care vor sa isi pasteze unele creatii(gen cladirea lui ratonash) sa posteze intr-un topic special,iar restul mapei sa se reseteze. Nu stiu daca e posibil,dar pls nu radeti :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

E posibil sa salvez acele locatii, dar dupa toti vreti sa le salvam, ideea e ca o resetare a mapei inseamna incepi de la 0 (timpul jucat nu se reseteaza), daca tu incepi de la 0 si ala de langa tine deja are 10 stack-uri de diamante, nu prea e corect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar putea sa vanda tot ce au de valoare, si sa ramana doar cu banii si rank-ul(orele jucate).Β 

Nu te spawneaza de fiecare data unde trebuie cand dai /spawn. :O

Share this post


Link to post
Share on other sites

My mistake, in loc sa dau /spawn, am dat /setspawn si am uitat sa il pun la loc. L-am rezolvat acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...