Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ArSsurA

ArSsurA Manager

Recommended Posts

Salut , tuturor mai jos o sa va prezint cariera mea in Fifa 13 , un joc care trebuie aplaudat aproximativ din toate privintele.

 

In anul 2012 , am inceput cariera la Petrolul Ploiesti.Am venit cu idei noi si o tactica ofensiva numai ca nu am avut jucatorii care ii doream.Intr-un an de zile , am reusit sa castig titlul la 2 puncte diferenta de locul II ( acesta fiind ocupat de FC Steaua Bucuresti ).

 

Trecand un an , am reusit sa ajung la stadiul de calificare in Champions League.Am trecut de PlayOff-ul din Champions League , astfel ajungand in grupe.Bineinteles , pentru a putea face fata in grupe a trebuit sa cumpar jucatori de calitate si tineri ( pentru a nu irosi bani multi ).

 

Transferurile fiind urmatoarele :

 

Veniri :

 

Romeo Surdu ( Liber de contract )

Alexandru Maxim ( 3.100.000$ )

Liviu Antal ( 2.100.000$ )

Ali ( Liber de contract )

Mandorlini ( Liber de contract )

Sterling ( 5.600.000$ )

Lucas Piazon ( Imprumutat )

Adi Popa ( 1.800.000$ )

 

Plecari :

 

Younes Hamza ( 5.000.000$ -> West Ham )

 

Reusind aceste transferuri interesante , reusim sa facem o figura frumoasa in UCL astfel incat grupa arata astfel :

 

25auer4.jpg

Echipa avand o pregatire foarte buna , reusim sa facem fata si in campionat unde ne aflam pe locul II in spatele Stelei la 5 puncte.De precizat mai este si faptul ca , suntem singura echipa din Romania care a reusit sa se califice intr-o grupa europeana.

 


2r269w7.jpg

Putem spune ca suntem intr-o forma de invidiat si reusim performante uriase pentru fotbalul romanesc.Cel mai valoros jucator este Mandorlini cotat la 17.000.000$ la varsta de 18 ani ( am avut noroc ca a fost liber de contract si a acceptat oferta noastra ).Urmatorul meci va fi in deplasare contra celor de la Chiajna.

 

Am avut oferte sa antrenez echipe precum Stuttgart , Valencia , Saint-Ettetiene sau BlackPool insa deocamdata imi pastrez puterile pentru aceasta echipa , abia de la anul doresc sa ma mut.Bineinteles daca vine o oferta de la o echipa precum Liverpool sau Chelsea posibil sa ma razgandesc.

 

Nationalele care m-au ofertat au fost : Venezuela si Ecuador insa consider ca sunt inca prea "tanar" in antrenorat pentru a antrena 2 echipe simultan.

 

Sper ca v-a placut si voi posta tot ce s-a intamplat la finalul acestui sezon / voi posta poate mai devreme daca voi reusi sa ma angajez in alta parte , insa deocamdata imi place aceasta echipa si stilul ei ofensiv.

 

Obiectivele mele fiind :

 

Trecerea de grupele UCL

Castigarea campionatului

Castigarea Cupei Romaniei

Vinderea jucatorilor care au varsta trecuta de 27 ani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca-n mare parte transferurile realizate te-au ajutat sa obtii performantele actuale , avand cu siguranta sanse sa-ti realizezi obiectivele. 

As vrea insa sa aflu la ce dificultate joci si cum arata primul 11 .

Bafta cu echipa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca-n mare parte transferurile realizate te-au ajutat sa obtii performantele actuale , avand cu siguranta sanse sa-ti realizezi obiectivele. 

As vrea insa sa aflu la ce dificultate joci si cum arata primul 11 .

Bafta cu echipa!

Salut Cryme , ai dreptate transferurile m-au ajutat foarte mult.Uite cum arata primul 11 + rezerve.

 

Titulari :

http://imgur.com/mBkbjxv,XqMN8Iv

Rezerve :

http://imgur.com/mBkbjxv,XqMN8Iv#1

 

Joc la dificultatea Proffesional ( mai sar si la World Class la meciuri mai grele pentru a imita cat de cat ce se intampla in realitate )

Ultimul meci a fost cu Olympique Marseille in Optimile UCL ( Scor 3-2 general pentru noi ) dupa ce in tur a fost 1-0 , iar in retur in minutul 30 2-0 la general.Ne-a fost foarte greu sa intoarcem acest rezultat insa am reusit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa cate observ ai un lot bunicel si un prim 11 competitiv.Nu am jucat niciodata cu Petrolul si nustiu cum se descurca cei doi fundasi centrali dar la prima vedere par depasiti mult la capitolul overal de restul echipei.

 

PS:Ceva noutati ? :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au fost fundasi buni 2 ani , dupa s-au stins si am luat alti jucatori.

 

In vacanta de iarna am fost ofertat de catre cei de la Granada echipa care se afla pe ultimul loc in Primera , am acceptat oferta si dupa 6 luni de munca am reusit sa evitam retrogradarea aflandu-ne pe pozitia 14 in clasament.

 

A venit anul urmator si ne pregatim pentru un loc la mijlocul clasamentului.

 

Primul 11 : eqo7EWk.png

 

Rezerve :  68mExPC.png

 

Veniri :

GK - Rispoli

CB - Rekik ( Loan )

CB - Faure

CB - da Rocha Fone

CM - Jimenez Tejada ( Liber de contract )

CM - Lollo ( Liber de contract )

ST - De Luca ( 8.500.000 $ ) Grasshoper

ST - Moralez ( Imprumutat )

 

Plecari :

GK - Wiland ( 1.300.000$ ) Zaragoza

LB - Pudil ( 3.100.000$ ) Greuther Feuther

CDM - Michel Rico ( 1.300.000$ )      

 

Suntem pe locul 4 cu 9 din 9 puncte posibile , iar fotbalul in general ne spune daca depasim bariera de 35 de punce intr-un sezon putem sta linistiti pentru urmatorul.

 

Am avut foarte multe oferte de la diferite nationale insa le-am refuzat cea mai interesanta a fost venita din Uruguay am fost aproape sa semnez insa nu ne-am inteles la obiective.    

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...